Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s námi online ......  

Skvěle nám vyšel úvod. A jezdili jsme po zadku, prozrazuje kopaninský Ptáček

Mužstvo:FCPK
Zpracováno:06.09.2023
 
Praha - Konečně to přišlo. Přední Kopanina v novém ročníku Pražská teplárenská přeboru doma bodově chřadla a body sbírala jen u soupeřů. Teď ale smázla v bitvě favoritů na postup do divize konkurenta ze Lhotky. Nad Tempem vyhrála 4:1 a úvodním gólem k tomu zavelel útočník Vojtěch Ptáček. „Proti Tempu nám to sedlo, byli jsme správně nahecování, podporovali se a hráli jako tým. Udělalo mi to radost. Přesně tohle jsme potřebovali,“ ohlížel se za šlágrem 5. kola.

Doma jste hráli potřetí a až nyní jste zabrali. Tempo přitom mělo být papírově nejtěžším soupeřem. Ulevilo se vám?
No jasně. Brali jsme to jako velmi důležitý zápas. Ale nevnímal jsem to tak, že by se nám herně nedařilo, třeba ani proti Braníku to nebylo špatné, jen jsme zahazovali šance. Já jsem tam měl v úvodu příležitost, kterou kdybych dal, tak to byl asi jiný zápas. Klidně jsme mohli dát v tom utkání čtyři góly. A já třeba tři. (směje se)

Přední Kopanina platila v úvodu Pražská teplárenská přeboru za takového Robina Hooda. Doma rozdávala, venku body sbírala. Zbavili jste se výhrou nad Tempem téhle nálepky?
Je to tak, ale pořád jsou to pouze dva zápasy. Osobně si z toho nedělám těžkou hlavu, stalo se to a je třeba se koukat dopředu. Výkony nebyly špatné, jen proti Motorletu B to nebylo ono, tam nás soupeř jednoduše přehrál.

Zatím jste dal tři góly. Co na svoji střeleckou vizitku říkáte?
Jsem za ně rád, ale měl jsem v sezoně tak deset šancí, takže z toho klidně mohlo být i deset gólů. Budu se snažit, aby to tam padalo víc a dařilo se nejen mně, ale i týmu.

Dosud to bylo na domácí půdě výsledkové trápení, jak je možné, že to proti Tempu najednou šlo?
Vysvětlení je jednoduché. Dobře jsme do zápasu vstoupili, dali jsme dva rychlé góly, byli jsme aktivní. To nám trochu proti Motorletu B chybělo, ale dovolím si říct, že kdybychom proti Motorletu B odvedli standardní výkon, tak bylo na to uhrát body. Když to řeknu, jak to cítím, tak jsme proti Tempu jezdili po zadku. V tom byl ten rozdíl.

Ukázali jste, že se s vámi na špici tabulky musí počítat?
Za to jsme rádi. Jediný cíl pro nás je v téhle sezoně postup do divize.

To je oficiální cíl, nebo jen vaše přání?
Veřejně jsme to nikde neohlašovali, takže bych řekl, že je to takové moje velké přání a osobní cíl.

Zaslechl jsem, že pomalu přebíráte pozici útočníka číslo 1 Přední Kopaniny místo Dana Urbana. Ostatně ten si to na konci minulé sezony i přál, aby už se našel někdo, kdo ho v pozici krále střelců třeba může zastoupit. Co vy na to?
Na tohle můžu říct jen tolik, že si s Danem určitě nijak nekonkurujeme. Je to fotbalista od pána Boha a já asi nikdy nebudu fotbalově tam, kde je on. Snažím se od něj učit, jak se chová v určitých momentech a jak bych to mohl já využít ve své hře. On je hodně zkušený, já těžím ze svého mládí a fyzických předpokladů. Myslím, že oba chceme, aby se Kopanině dařilo, a to je nejdůležitější.

O Tempu a rezervě Žižkova se mluví spolu s Přední Kopaninou jako o favoritech na postup. Oba rivaly jste porazili. Jste tedy podle toho favoritem největším?
Máme za sebou jen pár kol, se spoustou soupeřů jsme ještě nehráli. A přebor je tak vyrovnaný, že každý v něm může porazit každého.

Přispět k tomu, že Přední Kopanina bude hrát na špici, můžete i vy svými góly. Máte nějakou osobní gólovou metu, kterou chcete pokořit?
Nějaké číslo v hlavě mám, ale nechám si ho pro sebe.

Kdybychom brali jako vzor prvních pět kol a tři vstřelené góly, atakoval byste při zachování produktivity metu 18 nastřílených branek. Jsme blízko vaším představám?
Doufám, že by to mohlo být někde okolo toho čísla. (usměje se)

Vypadá to, že se střílením branek by vám mohla pomáhat i posila z Walesu...
Jacob je obrovskou posilou. Dobře víme, že jsme v defenzivě měli nějaké rezervy. On je vysoký, vážně nám moc pomáhá, dal gól, měl už i asistenci. Jsme za to, že přišel, moc rádi.

Naopak v útoku se musíte obejít bez trenérova syna Dominika, který je ve druhé lize v Příbrami. Kopanina mu ale asi přirostla k srdci, jezdí na zápasy, bývá na lavičce.
Byl to určitě nadstandardní hráč a byli jsme rádi, že jsme ho v týmu měli. Musíme se snažit ho týmově nahradit. Je to super, že se na naše zápasy chodí dívat, jen to potvrzuje, jaká je na Kopanině parta. Doufám, že to ukážeme i v dalších zápasech na hřišti.

Zdroj:www.fotbalpraha.cz
Www:https://www.fotbalpraha.cz/clanek/10725-jak-porazit-tempo-skvele-nam-vysel-uvod-a-jezdili-jsme-po-zadku-prozrazuje-kopaninsky-ptacek
Článek připravil:René Machálek
 
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Pohárové čtvrtfinále: na Kopaninu jedou Kolovraty. Kdo půjde mezi top čtyři?, 24.04.2024
Praha - Anglický týden je tady. Přední Kopaninu, vedoucí tým Pražská teplárenská přeboru, čeká ve středu vložený pohárový zápas s Kolovraty. Čtvrtfinále...
Do školy chodil s Hložkem, jeho táta vyhrál bundesligu: Ben Rudi Hollerbach., 24.04.2024
Přední Kopanina - Ben Rudi Hollerbach je takřka neodmyslitelnou postavou sestavy Přední Kopaniny. Umí zahrát beka i v záloze, v zápasech se vydá na maximum,...
Přehled celého odehraného víkendu. Jak bodovaly týmy Přední Kopaniny?, 22.04.2024
Přední Kopanina - Další hrací víkend je za námi, a už se tak pomalu chystáme na závěrečný sprint sezony. Téměř polovina jarních utkání už je historií a...
Stadion U Drahušky bude tento víkend plný fotbalu! Máme pro vás celý program., 20.04.2024
Přední Kopanina - Na Kopanině tento víkend o fotbal nebude nouze. Celých sedm z osmi zápasů modročervených celků se odehraje doma na stadionu U Drahušky....
Šlágr na Přední Kopanině. Domácí chtějí tři body, ČAFC dárek pro jubilanta., 19.04.2024
Přední Kopanina - Pohodlný pětibodový polštář má v čele Pražská teplárenská přeboru Přední Kopanina. Tým od letiště bude první místo potvrzovat v domácím...

Další články

Kanonýr Přední Kopaniny Ptáček znovu úřadoval. Čtyři góly do sítě Kolovrat., 16.04.2024
Úspěšný víkend kopaninských celků. Přehled všech zápasů s komentářem., 15.04.2024
Přední Kopanina se ve šlágru kola ukáže v Kolovratech. Budou padat góly?, 12.04.2024
Celý víkendový program Přední Kopaniny na jednom místě! Jaké budou zápasy?, 11.04.2024
Skála Kopaninské obrany končí. Velšan Wise se vrací do Anglie., 10.04.2024