Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s námi online ......  
 

Oslavy titulu a mnohem více! Víkendový program FCPK zde.

Rubrika:Neuvedeno
Zpracováno:06.06.2024
 
Přední Kopanina - Přední Kopanina slaví. A-tým minulý víkend získal titul přeboru Prahy a potvrdil svůj postup do Divize. Nyní ho čeká domácí utkání, při kterém titul oslaví hezky na své půdě U Drahušky. Kromě mužů na Kopanině nastoupí i rezerva i obě přípravky. Zbylá čtyři utkání modročervené celky odehrají venku a pro některé kategorie půjde již o poslední mistráky sezony.

A-tým Přední Kopaniny už je mistrem přeboru Prahy za sezonu 2023/24! Titul získal v minulém kole na půdě Zličína vysokou výhrou 0:6 (informace). Zbylé dva mistráky si tedy modročervení mohou dovolit dohrát v klidu, avšak stále jsou ambice například na zlatou kopačku pro Vojtu Ptáčka, který zaostává o čtyři branky za prvním Heřmanen z Vyšehradu. Předposlední kolo tohoto ročníku odehrají Kopaňáci na domácím hřišti proti Dolním Chabrům, které sídlí na dvanácté příčce a stále bojují o záchranu v soutěži. FCPK má momentálně 65 bodů, a tak si jakožto motivaci může taktéž postavit překonání 70 bodové hranice. V prvním vzájemném utkání s Chabry soupeř doma překvapivě zvítězil 2:1 (informace).

Kopaninská rezerva má na programu své utkání v neděli 8.6. od 17:00 doma proti Řeporyjím. Modročervení po vydařeném květnu, kdy si připsali sérii čtyř výher v řadě, minulý víkend podlehli Kbelům 2:4, a soupeř tak slavil titul (informace). FCPK B je stále na čtvrtém místě, čtyři body od Aritmy B, a do konce sezony má ještě dva duely. Jak již bylo řečeno, prvním z nich je souboj s Řeporyjemi, které se nachází na osmé příčce a již téměř jeden měsíc neokusily vítězství. Naposledy remízovaly 2:2 s Modřany a směřují za konečném umístění ve středu tabulky.

Ve stejný den nastoupí do předposledního mistráku i starší dorost, který v 10:00 vykopne souboj proti Ďáblicím. Kategorie U19 je momentálně na desátém místě v 1.A třídě s 19 body; sestup už jí však nehrozí, a tak může sezonu dohrát bez tlaku. Soupeřem v 22. kole bude tým Ďáblic, který sídlí na třetím místě, ale v poslední době je zranitelný. Tento protivník si připsal v posledních osmi duelech pouze tři výhry; kromě toho třikrát prohrál a dvakrát remízoval. Starší dorost FCPK tedy má šanci uhrát pozitivní výsledek a získat body. Stalo by se tak podruhé za posledních sedm kol.

Na poslední mistrovské utkání této sezony se chystá mladší dorost FCPK. Po devatenácti zápasech ho nyní čeká poslední dvacáté klání ročníku 2023/24. Tato kategorie odehrála skvělou sezonu. Po celou dobu byla v boji o titul, ale kvůli remíze v minulém duelu se šance rozplynuly. Nyní za lídrem z Horních Počernic zaostává o tři body a má horší vzájemný zápas. Výhrou proti Podolí by však U17 mohla překonat hranici 50 bodů, což by opravdu znamenalo parádní sezonu. Navíc bude na druhé pozici, z které ještě je šance postoupit do vyšší soutěže. Půjde však o náročné vyrovnané utkání. Podolí je hned za FCPK, na třetím místě a je v sérii již osmi duelů bez prohry. První vzájemný zápas v jedenáctém kole skončil nerozhodně 2:2 (informace).

Mužstvo, které v posledním kole sehraje svůj nejdůležitější zápas sezony, je tým U15 Přední Kopaniny. Starší žáci jsou aktuálně na posledním místě tabulky a mají na kontě dvanáct bodů. Rezerva Ďáblic, která je o místo nad nimi, má o bod více, a desáté Třeboradice o tři body více. Právě ne půdu Třeboradic se vydá FCPK, kde sehraje duel o záchranu v soutěži. Modročervení budou muset povinně zvítězit, remíza stačit nebude. První vzájemné klání skončilo nerozhodně 2:2 (informace). Držíme palce!

Mladší žáci mají za sebou úspěšnou sezonu. Oficiálně ji zakončí na druhém místě; třetí Modřany B je již nedostihnou, a na první Barrandov je deficit příliš velký. Poslední dvě utkání si tedy mohou kluci užít a hrát bez jakéhokoliv tlaku s myšlenkami na boj o zlatou příčku. Ve 22. kole soutěže bude FCPK U13 čelit Dukle JM C, která se nachází na poslední pozici s osmi body. Tento protivník má za celou sezonu dvě vítězství, dvě remízy a patnáct porážek. Před třemi týdny však Dukla JM dokázala porazit šesté Třeboradice, a tak to určitě není tým k podcenění.

Neděle na Kopanině bude v podání přípravek. Mladší i starší přípravka odehrají ve stejný den své poslední mistráky letošní sezony. Kategorie U11 tento program vykopne dopoledne v 11:30 proti Vyšehradu. Mladší přípravka, tedy U9, následně nastoupí od 17:00 proti Řeporyjím. Přijďte podpořit Kopaňáky v jejich závěrečných mistrácích!

Sledujte nás také na Instagramu: fc_predni_kopanina, nebo Facebooku: FC Přední Kopanina. 

Celý program:

FCPK vs Dolní Chabry - sobota 8.6. 10:30, Kopanina

FCPK B vs Řeporyje - sobota 8.6. 17:00, Kopanina

Ďáblice vs FCPK U19 - sobota 8.6. 10:00, Ďáblice

Podolí vs FCPK U17 - neděle 9.6. 14:45, Podolí

Třeboradice vs FCPK U15 - sobota 8.6. 14:00, Třeboradice

Dukla JM C vs FCPK U13 - sobota 8.6. 10:00, Mikulova

FCPK U11 vs Vyšehrad - neděle 9.6. 11:30, Kopanina

FCPK U9 vs Řeporyje - neděle 9.6. 17:00, Kopanina

Článek připravil:JT
 
Fotograf:Ladislav Pilař
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Kopanina se představí na Sláva Cupu. Dosáhnou modročervení na tripple?, 20.07.2024
Dubeč - Turnaj s tradicí. Sláva Cup na počest významného fotbalového funkcionáře a trenéra Miloslava Houšky se hraje letos již posedmé. Všech ročníků se...
Divize vylosována. Kopaninu čekají čtyři pražská derby a atraktivní soupeři., 28.06.2024
Praha - V restauraci Columna na pražském Chodově byl vylosován nový ročník 2024/25 soutěží Řídící komise pro Čechy. V soutěži mužů se jedná o třetí a čtvrtou...
Sezona je u konce! Přečtěte si, jak se kopaninské celky rozloučily s ročníkem., 17.06.2024
Přední Kopanina - Dlouhá sezona 2023/24 je oficiálně za námi! Kopaninské týmy minulý týden odehrály své závěrečné zápasy a nyní se již chystají na prázdniny....
Poslední hrací víkend sezony. Přijďte zakončit tento ročník k Drahušce!, 16.06.2024
Přední Kopanina - Do konce zlaté kopaninské sezony 2023/24 zbývá jeden poslední hrací víkend. Jednalo se o ročník plný emocí, a to dobrých i špatných,...
Kopanina se chce loučit s přeborem výhrou. Ptáček ve hře o krále střelců., 15.06.2024
Praha - V postupovém cíli už fotbalisté Přední Kopaniny dávnou jsou a mohou se těšit na účast v divizi. To ale nic nemění na jejich plánech vyhrát poslední...

Další články

U9 na tradičním MINICUPU na Julisce!, 12.06.2024
Přední Kopanina během posledního domácího víkendu oslavila Double., 10.06.2024
Oslavy titulu a mnohem více! Víkendový program FCPK zde., 06.06.2024
Víkend, který se do historie FCPK zapíše zlatým písmem! Výsledkový servis zde., 03.06.2024
Pohledy trenérů Votta a Kudely na šlágr Zličín vs FCPK. Oba chtějí vyhrát., 01.06.2024