Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Šampióni, šampióni, šampióni...  Finále poháru: Zličín - FCPK 1:3 (0:1), Ptáček, Schierreich, Hájek...  Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s námi online ......  
 

Razetto těžce kousal porážku od Spojů. Rád by se s týmem dostal do divize.

Mužstvo:FCPK
Zpracováno:19.11.2022
 
Praha - Zklamání bylo znatelné, jeho tým prohrál velkou bitvu v Pražská teplárenská přeboru s týmem Spojů 2:3. Drobný záložník Přední Kopaniny Sebastian Razetto však slyšel poklony za své vystoupení ze všech stran. Proměnil penaltu, aktivitou a technickými kousky deptal soupeře, jeho další obrovská šance ale gólem neskončila, proto nemohl být spokojený. „Byl jsem zklamaný, zápas prvního s druhým pro nás hodně znamenal,“ přiznal 19letý fotbalista.

Rychle jste šli do deseti, navíc jste inkasovali gól. Krátce před půlí jste ale vyrovnal z penalty. Tahle disciplína přitom Přední Kopanině zrovna nešla, věděl jste hned, že půjdete kopat?
Samozřejmě jsem o tom věděl, že jsme nějaké penalty nedali, takže jsem nějaké nervy měl. Ale byl jsem přesvědčený o tom, že proměním, tak jsem na penaltu šel. A naštěstí jsem proměnil.

Po přestávce jste měli obrovskou šanci za stavu 1:1, a zase jste byl u toho. Šli jste sami na gólmana, vypadalo to jako tutový gól. Nakonec jste přihrával a byl z toho ofsajd. Proč jste nezakončil sám?
Já jsem celou dobu myslel, že akci sám zakončím. Řešil jsem jedinou věc, jestli zkusím lob přes brankáře, nebo mu to dám mezi nohy. A skončilo to tím, že jsem přihrál spoluhráči a sudí odmával ofsajd. Koukali jsme se pak po utkání na video, za mě to ofsajd nejspíš nebyl. Co se dá dělat... Ale dovolím si říct, že tahle situace rozhodla zápas.

Následně zahrával pokutový kop i soupeř. Vy jste tam něco říkal střelci, co jste mu vyprávěl?
Když jsem penaltu šel kopat já, tak za mnou přišel Tomáš Košút a vyprávěl mi o tom, že když naposledy na tuhle bránu kopal penaltu, tak trefil tyč. Říkal mi, kam jejich brankář skáče a kam to prý tedy kopnu.

Co jste mu odpověděl?
Že ji kopnu do brány. Nenechal jsem se rozhodit. Když pak kopaly penaltu i Spoje, tak jsem jim taky šel něco říct.

Náskok Spojů nakonec narostl na 3:1, ale vy jste se dál rvali o výsledek. Vážně jste cítili šanci, že můžete šlágr přeboru zdramatizovat, ač jste hráli od 8. minuty po vyloučení o jednoho hráče oslabení?
Rvali jsme se, co to šlo. Oni pak měli velké šance, ale nakonec se nám povedlo snížit, když se trefil pan Urban. Dobrý výsledek jsme měli na dosah. I my jsme měli další příležitosti.

Škádlíte spoluhráče, když o něm mluvíte jako o panu Urbanovi?
Říkám to proto, že je to pro mě Pan Fotbalista. Hrál chvíli a zase dal gól.

Vy jste zápas nedohrál, i na lavičce jste utkání hodně prožíval.
Střídat se mi nechtělo, ale už jsem tahal nohy. Zklamání bylo obrovské, chtěli jsme uhrát lepší výsledek. Ale ještě není konec sezony. Budeme bojovat dál.

Je vám devatenáct, dřív jste hrál ve Spartě a v Příbrami. Jak se cítíte v Pražská teplárenská přeboru?
Určitě bych se jednou chtěl fotbalem živit. Úvod nevyšel podle mých představ, ale když přišla nabídka od trenéra Votta, abych to šel zkusit na Přední Kopaninu, tak jsem bez zaváhání kývl. A musím říct, že jsem v klubu strašně spokojený.

Na hřišti jste zářil, byla radost vás sledovat. Máte v hlavě posun do vyšších soutěží?
Bylo by fajn, kdyby se nám s Přední Kopaninou povedlo vykopat divizi. Je to moje přání a úkol pro náš tým.

Trenér Spojů vás po utkání chválil, zná se s vašimi rodiči, byla tohle motivace navíc?
Znám ho snad od svých dvou let. Po utkání mi přišel pogratulovat k výkonu a já mu zase pogratuloval k výhře. Škoda, že na zápase nebyla máma s tátou.

Trenér soupeře neskrývá, že by se mu zamlouvalo, kdyby vás zlákal do Spojů...
On se před sezonou bavil s rodiči, ale rozhodl jsem se pro Přední Kopaninu. Znal jsem trenéra Votta i pár dalších spoluhráčů. Byla to dobrá volba.

I když vás porážka bolela, během utkání jste i vy ocenil gesto fair play soupeře, který ve velké šanci zakopl míč. To se jen tak nevidí, co?
Přesně tak, už jsem si říkal, že dostaneme další branku. Moc často se tohle nestává, tomu jsem musel zatleskat já i další naši hráči.


Výkon Sebastiana Razetta očima trenérů

Daniel Vott, Přední Kopanina: „Moc chtěl vyhrát, třeba i proto, že jeho táta se zná s trenérem Spojů. Má fotbal strašně moc rád, žije tím. Byl trošku zklamaný přechodem do dospělých. Byl ve Spartě, pak v Příbrami, měl pocit, že by měl hrát vyšší soutěž. Já si myslím, že ji časem může hrát. Je šikovný, ale trochu ho limituje nižší vzrůst. Znám ho odmala. Potenciál má obrovský.“

Fabio Leggeri, Spoje: „Byl to druhý nejlepší hráč utkání hned po našem Pavlu Ladrovi. Hrál super. Po utkání jsem mu říkal, že jsem nevěděl, že existuje další takový hráč, jako jsem byl já. Dokáže dát vždycky míč správně, vybere mezi pěti, šesti hráči. Znám se s jeho rodiči, dlouho jsem ho ale neviděl hrát. Musím říct, že je kvalitou jinde, a to klidně o dvě, tři kategorie výš, technicky nejspíš ještě výše.“

Zdroj:https://www.fotbalpraha.cz/clanek/10282-razetto-z-predni-kopaniny-tezce-kousal-p
Www:www.fotbalpraha.cz
Článek připravil:René Machálek
 
Fotograf:Jiří Ipser
Práva k foto:www.fotbalpraha.cz
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Kopaninu čeká finále poháru. Soupeřem bude FC Zličín. Hraje se na Střížkově., 27.05.2024
Praha - První z vrcholů sezony v pražských soutěžích je tu. V úterý 28.5.2024 se od 18:00 odehraje v areálu na Střížkově finále Teskahor poháru Prahy....
Podívejte se jak FCPK zakončila květen. Plný výsledkový program z víkendu zde!, 27.05.2024
Přední Kopanina - Do června nám zbývá pár dnů, což znamená, že jsme velmi blízko konce sezony 2023/24. Závěrečný květnový víkend přinesl k Drahušce pět...
Poslední květnový víkend přinese na Kopaninu pět zápasů! Celý program zde., 25.05.2024
Přední Kopanina - Před námi je již poslední květnový víkend a necelé čtyři týdny do konce sezony. Během této soboty a neděle se na kopaninské půdě odehraje...
Přední Kopanina chce doma udělat další krok k divizi. Musí zlepšit koncovku., 24.05.2024
Přední Kopanina - Další důležitý krok na cestě do divize může v sobotu dopoledne udělat v Pražská teplárenská přeboru Přední Kopanina. Lídra tabulky čeká...
Květen je téměř u konce, a soutěž tak pomalu vrcholí! Výsledky z víkendu zde!, 20.05.2024
Přední Kopanina - Tento víkend se skrz kopaninské celky odehrálo pouze pět zápasů. Kategorie od mladšího dorostu, tedy U17, po mladší žáky, U13, měly volno....

Další články

Kopanina míří na horkou půdu Třeboradic, přestřelka se prý konat nebude., 18.05.2024
Do konce sezóny zbývá měsíc. Program nadcházejícího víkendu přehledně zde., 16.05.2024
Nacházíme se v klíčové části sezony! Shrnutí důležitého víkendu se dočtete zde., 15.05.2024
Před námi je další víkend plný fotbalu! Hitem bude derby áčka se Střešovicemi., 10.05.2024
Přední Kopanina odstartovala projekt charity. Začala spolupracovat s Donio., 09.05.2024