Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s námi online ......  
 

Spoje dostaly facku, šlágr s Kopaninou ale chtějí vyhrát, říká Fabio Leggeri

Mužstvo:FCPK
Zpracováno:11.11.2022
 
Praha - Tuhle situaci měsíce nepoznali. Fotbalisté Spojů minulou neděli prohráli první zápas v Pražská teplárenská přeboru, když padli na půdě dalšího nováčka - ČAFC 0:1. Panika v táboře poražených každopádně nezavládla. „Strašně dlouhou jsme neprohráli, kluci si byli možná až moc jistí, že uspějí. Možná je lepší, že to přišlo teď,“ vykládá trenér Fabio Leggeri před sobotním šlágrem s druhým týmem tabulky z Přední Kopaniny.

Poučí se Spoje z prohraného duelu?
Myslím, že ano. Fotbalově jsme byli lepší, ale všichni viděli, když soupeř vsadí na důraz a má chuť do hry, plus vše podpoří vynikajícím výkonem gólman, tak nás může porazit. Ano, hrálo se na umělce, ale my jsme si s tím měli poradit lépe. Kluci viděli, že se prostě musí makat na sto procent.

Zase jste nedali penaltu, vrtá vám to hlavou?
To nás trápí. Tomáš (Košút) je zkušený hráč, věřil si a nedal. Ale to je fotbal. Víme, že nám zachránil svými góly spoustu bodů a vítězství v jiných zápasech.

Trenér Přední Kopaniny mi na to řekl, že jejich nejlepší střelec také nedal několik penalt...
Urban je nejlepším útočníkem v celé soutěži, dobře víme, jak kvalitní tým Přední Kopanina má. Prostě se stane, že penaltu nedáte. Kopanina má spoustu mladých šikovných hráčů, jsou tam synové italských rodičů, víme o kvalitách celého týmu. Už když jsme do přeboru šli, tak jsem všem říkal, že naši největší soupeři budou Dukla JM a Přední Kopanina.

Spoje vedou tabulku o pět bodů, asi budete chtít, aby se soupeř nedotáhl. Bude to hlavní cíl?
Zkusíme neprohrát. Ale je třeba vidět, že nám dlouhodobě schází klidně šest hráčů ze základní sestavy. Máme dlouhodobě zraněné hráče, díky tomu se posunuli čtyři kluci z rezervy do áčka. Měli jsme v kádru osmnáct lidí a najednou nás bylo zdravých třináct... Trápí nás to celý podzim.

Čekáte, že bude šlágr svázaný taktickými pokyny?
Nevím, jak soupeř. Ale my se budeme snažit hrát náš fotbal. Tedy kombinačně, po zemi. Bránit určitě nebudeme, spíš jsem pro to, aby se riskovalo a byla tam snaha vyhrát. Jsem v tomhle směru jiný než další Italové. (směje se)

Když jste zmínil hráče s italskými rodiči v dresu Přední Kopaniny, zkoušel jste je získat do Spojů?
V jednom případě ano. Ale nedotáhli jsme to. Ti kluci asi bydlí blízko, jsou tam jiné vazby. Přední Kopanina má mladé hráče, mají jistě dobrou partu.

Po Praze se hodně mluví o tom, že ve Spojích mají hráči nadstandardní podmínky. Budou mít od vás za šlágr nějakou speciální motivaci navíc?
Určitě ne. Také jsem to o těch podmínkách pro hráče slyšel, ale můžu vám říct, že se mi stalo, že jsem oslovil hráče s nabídkou. A ti mi řekli, že mají jinde klidně dvakrát tolik, takže k nám hrát nešli. Samozřejmě, nějaké podmínky u nás hráči mají, plus k tomu třeba někdo dostane práci, nebo tam jsou vazby na rodinu. Mám u nás hráče, jehož tátu znám pětadvacet let. Podobné řeči jsem slyšel, když jsem byl ve středočeské Vykáni.

Tam jste měl Lukáše Jarolíma i jeho bratra Davida. Tady zase máte v kádru Tomáše Košúta. Nemůžete se divit, že si lidé myslí ledacos, když vidí známá jména...
Ale u Lukáše Jarolíma je to zase tak, že znám dlouho jejich tátu. A dlouho platilo, že třeba dostal karton vína... Neříkám, že u nás hráči nic nemají, ale to, co se povídá, není pravda. Jinde si přijdou na jiné peníze.

Klíčem k úspěchu s Kopaninou bude tedy podle vás uhlídání kanonýra Urbana?
Všichni dokola mluví o Urbanovi, všichni vědí o jeho kvalitách. Ale soustředit se jen na něj, to by byla obrovská chyba. Je tam třeba Mainolfi. Ano, když má Urban šanci, tak z ní pravděpodobně dá gól, Mainolfi je mladší a promění třeba jednu ze tří. Plus jsou tam další velmi dobří hráči.

Zápas bude opravdovým finále podzimu v Pražská teplárenská přeboru. Kdyby někdo váhal, zda se má přijít podívat, zkuste ho na utkání pozvat...
Fanoušci by si neměli nechat zápas ujít. Čekám, že se bude hrát otevřený zápas, podle mě nemá favorita, ale my budeme chtít jako vždy vyhrát.

 

Zdroj:www.fotbalpraha.cz
Www:https://www.fotbalpraha.cz/clanek/10275-spoje-dostaly-facku-slagr-s-kopaninou-ale-chteji-vyhrat-branit-nebudeme-slibuje-kouc
Článek připravil:René Machálek
 
Fotograf:Pavel Jiřík st.
Práva k foto:www.fotbalpraha.cz
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Úspěšný podzim mužů. Jak probíhal? Dozvíte se v tomto článku., 03.12.2023
Přední Kopanina - Obě mužské kategorie FCPK, tedy A-tým i rezerva, se druhou sezonu za sebou staví mezi hlavní adepty na postup ze svých soutěží. Minulý...
Ve Walesu hrál první ligu, v Česku válí za Přední Kopaninu. Jacob Charles Wise., 30.11.2023
Praha - Hrál nejvyšší soutěž ve Walesu, profesionálně se ale fotbalem živit nechtěl. A tak dal první lze vale. Když navíc přišla pracovní nabídka z Česka,...
Akce v klubové restauraci: Vyprávění Jakuba Moravce, whisky, cestování., 30.11.2023
Přední Kopanina - V úterý 28. listopadu 2023 měli možnost členové klubu i veřejnost navštívit na stadiónu U Drahušky zajímavou akci. Vyprávění cestovatele...
Starší přípravka se bohužel na memoriálu Vojtěcha Kahovce umístila až dvanácta., 26.11.2023
Střešovice - Memoriál Vojtěcha Kahovce je turnaj mladších a starších přípravek, který se pořádá každoročně jakžto vzpomínka na jednoho ze zakladatelů klubu...
Mladší a starší přípravka spolu sehrály tréninkový zápas., 26.11.2023
Přední Kopanina - V neděli 26. 11. se na Kopanině konal tréninkový zápas v režii obou přípravek, tedy kategorií U9 a U11. Hráči se namíchali do dvou celků,...

Další články

Mladší a starší přípravka spolu sehrály tréninkový zápas., 26.11.2023
Na každoročním turnaji ve Střešovicích bohužel přípravku doprovázela smůla., 25.11.2023
Šlágry české kuchyně U Drahušky. Každý víkend až do vánoc. Zajděte., 25.11.2023
Jaké byly nejúspěšnější kategorie FCPK za podzim? Dočtete se zde!, 24.11.2023
Fotbalisté odpočívají, na stadiónu jedou akce. Čeká nás Advent U Drahušky., 23.11.2023