Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Aktuálně: FCPK Pardálové - Hostivice 5:5 (4:1), branky: Trojek 3x, Trojan, Kučera...  Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s nám online ......  
 

Lepší prohrát s třetí ligou než dát někomu deset branek, řekl trenér Vott

Mužstvo:FCPK
Zpracováno:19.07.2020
 
Středokluky - Kopaninský kouč Daniel Vott začal u týmu svou čtvrtou letní přípravu. Kromě tréninků svým svěřencům naplánoval tři přípravné zápasy. Hned ten první byl papírově nejtěžší. FK Přepeře hrají třetí ligu, to je o dvě soutěže výše než FCPK. Na hřišti to bylo vidět, tým z Liberecka dominoval a zvítězil 6:1. Trenér FCPK však nebyl zklamán a snažil se spíše hledat pozitiva.

Po prohře o pět branek bychom vás očekávali více skleslého?

Je to začátek přípravy a navíc jsme narazili na skvělého soupeře. Pro nás to byl super zápas. Lepší než si pozvat někoho z nižších soutěží a dát mu deset branek.

V čem byl největší přínos pro vaše hráče?

Bylo to skvělé kondiční cvičení. Aktuálně v trénincích hodně běháme, tak jsme na to navázali. Zápas samozřejmě primárně prověřil naší defenzívu.

Nebyl to trochu luxus domluvit si na první přípravu hned třetiligového soupeře?

Přepeře měly zájem a byla by škoda to nevyužít. Při plánování zápasu jsem samozřejmě věřil, že budeme kompletní, což se nestalo. Věřím, že v opačném případě bychom sehráli ještě důstojnější roli.

Byla to ostuda?

Rozhodně ne. Dostali jsme rychlý gól a po vlastních chybách a nekázni ve hře další dva do půle. Přitom Olda Hollmotz šel dvakrát sám na branku. Poločas nemusel být 0:3, ale klidně 2:3. Soupeř samozřejmě byl lepším týmem. Má silný kádr. Pavel Šultes říkal, že si řadu hráčů pamatuje ze svého působení v Mladé Boleslavi a pak tam jsou další kluci z celého Liberecka.

V čem především Přepeře dominovaly?

Hráči jsou lépe fyzicky připravení, výrazný rozdíl je v individuální práci s míčem všech hráčů. Moc se mi líbili. Běhali, řady se jim prolínaly, uměli kopat. Ale i řada našich hráčů kluků obstála. Velmi dobrý byl Vágner, výborný Boček, zvládli to stopeři Tržický s Kučerou. Ten nastoupil bez tréninku z dovolené, když nám vypadl Krejčí.

Co odsunulo premiéru Jirky Krejčího, nedávno ještě prvoligového hráče Slovácka, který ve své kariéře působil i v Řecku, Rumunsku nebo Maďarsku?

Na tréninku si lehce poranil sval. Nechtěli jsme riskovat zhoršení zranění. Kromě Krejčího je také zraněn Zemánek a už ve 12. minutě odkulhal ze hřiště Šultes. Po střetu se soupeřem měl problém s kolenem.

Šultes operoval na hrotu útoku místo nejlepšího střelce Urbana. Ten byl kde?

Dovolená. Odtrénoval první týden, na druhý odjel s rodinou. V pondělí už se zase připojí.

Diváky určitě zajímá i stav okolo Daniela Koláře. Uvidíme ho v sestavě FCPK?

Zatím se nezapojil. Po skončení ligy teď tráví dovolenou a pak uvidíme kolik mu toho umožní letní příprava a nová sezóna s Viktorkou Plzeň. Dan říkal, že má zájem pokračovat, ale s ohledem na jeho časové možnosti s ním úplně seriózně a hlavní pravidelně počítat nemůžeme. Věřím však, že nám ve správný čas pomůže.

Ještě váš čekají dva přípravné zápasy. Není to málo? V předešlých třech letech jste toho odehráli v průměru více než pět za léto.

Nechali jsme tři. V týdnu hrát nechci, kvůli práci se to špatně skládá. Než to nějak plácat je lepší dobře potrénovat. A všechny tři soupeře máme kvalitní. Kromě třetiligových Přepeř ještě divizní Hořovicko a Tatran Rakovník. Tři zápasy, ale všechny kvalita. Stačí to.

 

 

 

Článek připravil:cip
 
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Začátek sezony 2020/21 se novému týmu mladší přípravky vydařil, 15.09.2020
V prvních dvou mistrovských zápasech nové sezony podala nově sestavená mladší přípravka pro mnohé nečekaně dobré výkony. Věkově velmi omlazený tým ukázal...
Deset lidí na mě dře, tak pak čekají, že se trefím, směje se kanonýr Urban, 10.09.2020
Praha - V prvních dvou kolech Pražská teplárenská přeboru neskóroval a už se objevovaly hlasy, co se s kanonýrem Přední Kopaniny Danielem Urbanem děje....
Kopaninský Urban zdvojnásobil své konto. Mihálek je nadále neprůstřelný., 10.09.2020
Praha - Kdo jiný než nejlepší pražský kanonýr posledních let by se měl postarat o premiérový čtyřbrankový zápas v nové sezoně. Daniel Urban z Přední Kopaniny...
Kopanina se dočkala vysoké výhry nad rivalem. Rozhovor s trenérem Vottem., 27.08.2020
Praha - Konečně to přišlo. Přední Kopanina dosud v Pražská teplárenská přeboru nikdy nevyhrála nad Újezdem Praha 4, teď ale velkého soka porazila doma...
Dnes se hraje přebor Prahy. Kopanina hostí doma U Drahušky Újezd Praha 4., 22.08.2020
Přední Kopanina - Dva roky jsou fotbalisté SK Újezd Praha 4 v přeboru a ani jednou je Kopanina nedokázala doma porazit. V premiérové sezóně prohra, v té...

Další články

Martin Brabec vzal trenérskou štaci v Admiře. Za béčko zápasy stíhat bude., 21.08.2020
Zličínský kanonýr Vašut začal na lavičce, pak čistým hattrickem zničil Kopaninu, 20.08.2020
Pavel Zadina opouští FCPK. Míří do týmu SK Lhota ve Středočeském přeboru., 20.08.2020
Z první výhry mám radost, ale v euforii nejsem, řekl kouč FCPK Daniel Vott, 14.08.2020
Víkend s Kopaninou. Áčko Uhelky, béčko Řeporyje a ještě turnaj v Dobrovízi., 08.08.2020