Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s nám online ......  

Střelecké probuzení FCPK B. Za dva zápasy 18 gólů. To nepamatuji, říká Odstrčil

Mužstvo:FCPK B
Zpracováno:02.06.2011
 
P r a h a - Osm jarních zápasů přineslo fotbalistům Přední Kopaniny B v I. A třídě skupině B pouze osm vstřelených gólů. V posledních dvou domácích utkáních se ale všechno bláznivě obrátilo: Kopanina B nasázela béčku Horních Měcholup osm gólů, Troja si odvezla dokonce potupnou „desítku“. O 18 branek se podělilo hned devět střelců Přední Kopaniny B. „Takovou přestřelku jsem ještě nezažil,“ usmívá se trenér týmu Čestmír Odstrčil.

Kde se to ve vašem týmu takhle v závěru jara vzalo?
Je to obehraná písnička, teprve teď začal chodit Bohouš Strnadel. On začal dávat góly, za tyhle dva zápasy dal šest gólů, další čtyři připravil. Takhle produktivního hráče jsme v týmu do té doby neměli. Hráli jsme bez gólového útočníka. Bohouš chodil ze začátku jara s áčkem. Je pořád v práci, v podstatě už netrénuje a je rád, když si přijde o víkendu zahrát. Na tuhle soutěž je to výborný hráč. Pro nás ohromná posila.

Takže nasází své tři góly a je po zápase?
Tak nějak. Když to soupeři nezabetonují, je to něco pro něj. Musím ale říct, že Měcholupy a Troja byly slabší týmy. Troja mi přišla odevzdaná už ve chvíli, kdy přijela. Dostala gól v páté minutě, ale pořád hrála otevřeně, řekl bych až naivně. Měcholupy nastoupily s několika dorostenci, nebyly to úplně mančafty na I. A třídu. Oba soupeři byli slabí a navíc chtěli hrát otevřený fotbal. Povedlo se nám dát rychle góly a už to jelo.

Tyhle dva zápasy si vedle Strnadela užil i druhý útočník, norský střelec Oivind Giil, že?
Teď se výborně doplňují. Bohouš se proti slabším mančaftům umí prosadit i bez tréninku. Když jsme hráli na Braníku, tam to měl o dost těžší. Teď se rozjel i Oivind, má dost asistencí, dobře kope rohy. Jezdí a bojuje, což je znát. Další důležitá věc je, že jsme hráli asi čtvrtý zápas v téměř stejném složení. Kluci si na sebe trochu zvykli, sedlo jim to.

To ano. O vaše góly se postaralo celkem devět střelců z patnácti hráčů.
To je docela hodně. Bohouš Strnadel si dá ten svůj hattrick, pak začne přihrávat (směje se). Pak už se trefil kde kdo. Soupeři nebránili, zdálo se mi, že v závěrech hráli jen tak, že hrají. Gól za nás dali i sváteční střelci, třeba Martin Stára. Trefil se dokonce i záložník Míša Buzek - proti Troji v poslední minutě z penalty. On si pořád chtěl dát gól. Po krásné akci nastřelil tyčku, už to vypadalo, že se nedočká. Na jaře se gólově to téhle doby neprosadil.

Na penaltu byl tedy jasnou volbou? V takových situacích už bývá řada na brankářích.
Už s předstihem jsem říkal, že by šel on. Byl jasnou volbou. I kvůli té jeho sázce. Před sezonou se vsadil, že dá 15 gólů. Teď má tři. Tohle už asi nedožene (směje se).

Je trochu zvláštní, že jste v obou zápasech dostali gól. Co vy na to?
No, brankář Jirka Švarc byl dost naštvaný. Proti Troje nastoupil dorostenec a z přemíry snahy vyrobil penaltu, ve vápně fauloval ve skluzu. Tyhle zápasy jsou trochu specifické v tom, že si každý chce dát gól, útočí i obránci. Pak stačí jedna ztráta a vzadu je to dost otevřené. Tak to bylo proti Měcholupům. Jak se kluci chtějí gólově prosadit, tak zase brankář chce mít vychytanou nulu.

V sobotu hrajete ve Střešovicích. Můžete takovou produktivitu udržet i nadále?
Předpokládám, že ve Střešovicích to bude úplně jiný zápas, takovou přestřelku už nečekám. Byl bych moc rád, kdybychom se tam takhle střelecky znovu předvedli, ale to se asi nestane.

Je to pro vás hodně prestižní zápas? Oba kluby sídlí nedaleko od sebe.
Bereme to jako derby Prahy 6, ale myslím, že to Střešovice vnímají prestižněji. Na podzim přijely k nám na Kopaninu se spoustou diváků, byl to vyhecovaný zápas. Teď to bude asi stejné. Oběma týmům už v tabulce o nic nejde, my jsme třetí, Střešovice šesté, mohlo by to být zajímavé.

V minulé sezoně jste I. A třídu vyhráli, ale postupu do přeboru jste se vzdali. Jaký máte cíl pro závěrečná kola?
Na první místo už to nebude. Boj o špičku jsme si prohráli na začátku jara, ten jsme vůbec nezvládli. Pokud skončíme na třetím místě, budeme rádi. Jasná priorita je pro klub áčko, které se zachraňuje v divizi. O tom se teď všichni baví a prožívají to.

Pokud se A-tým zachrání, asi budete na Kopanině sezonu hodnotit jako úspěšnou, ne?
Snad to s áčkem dobře dopadne. Všichni věříme, že divizi zachrání. Z pohledu béčka je to dobrá sezona. Škoda toho úvodu jara... Ale zapojili se s námi i dorostenci, začínají hrát, což je pozitivní. První místo už sice nezopakujeme, ale i tak jsme spokojení. Já už před rokem tvrdil, že taková sezona se nepovede každý rok.
Zdroj:fotbalpraha.cz
Článek připravil:Radim Trusina
 
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Fotbalový klub FCPK přeje pohodové vánoční svátky a šťastný nový rok., 25.12.2020
Přední Kopanina - Všem našim členům a fanouškům přejeme klidné Vánoce. Fotbal je zastaven a bude přerušen i nadále v lednu kvůli koronaviru, ale nenechte...
Hořovice už nejsou Hořovicko. Nová umělka Kopaninu těsně minula., 16.12.2020
Hořovice - Posledním soupeřem Kopaniny v roce 2020 je mužstvo SK Hořovice. Tým, který v této sezóně změnil jméno. Po třinácti letech pod hlavičkou FK Hořovicko...
Poslední zápas Kopaniny v roce 2020. Áčko hraje v Berouně s Hořovicemi., 16.12.2020
Přední Kopanina - Ve středu 16.12. budeme sledovat poslední zápasové vystoupení FC Přední Kopanina v roce 2020. První tým mužů sehraje přátelské utkání...
Mladší přípravka sehrála interní zápas. Vyhrál Liverpool nad Chelsea., 14.12.2020
Přední Kopanina - V sobotu 12.12. rozdělili trenéři mladší přípravky své hráče na dvě party a vznikl zápas Liverpool (reds) vs Chelsea (blues). Utkání...
Fotbal se probouzí. Zimní spánek se letos nekoná. Budeme dohánět resty., 04.12.2020
Přední Kopanina - Rok 2020 je celý ve znamení pandemie koronaviru, fotbal nevyjímaje. Poté co Covid odstřelil na jaře minulou sezónu, která zůstala nedohraná,...

Další články

Jan Pauly, fotbalový svaz: úplný zákaz fotbalových aktivit do 3.11.2020, 22.10.2020
Fotbal se nehraje, rozvážíme obědy. Drahuška vaří svíčkovou a holanďáky., 16.10.2020
Od pondělí uzavření soutěží kvůli viru. Čeká nás poslední zápasový víkend., 10.10.2020
Přeborová tipovačka: Jak vidí 7. kolo Šimon Vik z Přední Kopaniny?, 02.10.2020
Žolík pomohl Admiře B k vítězství. Kopaninu jsme přetlačili, řekl Michálek, 30.09.2020