Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Víkendové výsledky: SK Hřebeč - FCPK A 4:1, SK Střešovice - FCPK U11 3:19...  Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s nám online ......  
 

Trusina na jaře FCPK B v 1.A třídě nepomůže. Musí na plastiku vazů!

Mužstvo:FCPK B
Zpracováno:29.01.2011
 
P r a h a - Tým Přední Kopaniny B se bude muset na jaře obejít bez zkušeného obránce Radima Trusiny. Ten odstoupil ze hry v 70. minutě posledního podzimního zápasu proti Kunraticím v 1.A třídě kvůli zranění kolene. Opakovaná vyšetření nakonec potvrdila nejčernější a krutou diagnózu: přetržený křížový vaz. Hráče čeká operace, ale vzhledem k pracovní a osobní situaci až na podzim 2011. Návrat na trávník se tedy posouvá na léto 2012.

Osmadvacetiletý fotbalista byl v Přední Kopanině na hostování z FC Tempo, ale na Kopanině strávil už předtím výraznou část své kariéry. Mimo jiné zde odstartoval svou dráhu v kategorii mužů, tehdy přišel z dorostu Slavie Praha. Psal se rok 2000. Poté působil například v Uhelných skladech, SK Střešovice 1911 nebo FC Tempo.

Na Přední Kopaninu se vrátil v létě 2010 před začátkem letošní sezóny pomoci rezervě vyhrát podruhé za sebou 1.A třídu. Odehrál 10 zápasů, vstřelil jeden gól proti SK Zbraslav. Byl pilířem obrany s citem pro kontruktivní rozehrávku. V posledním podzimním zápase s Kunraticemi 17.listopadu však nedohrál.

"Špatně jsem šlápl. Tušil jsem, že je konec," uvedl Trusina k okamžiku v 70. minutě, po kterém se skácel před lavičkami a po chvíli ho vystřídal Horák.

Problémy s kolenem u něj přetrvávaly přes dva roky. Poranil si ho v zápase na Vyšehradě v dresu Uhelných skladů.

"Sestřelil mě tam frajer z Vyšehradu, když jsem odehrával míč z vlastní poloviny. Nikdy do té doby jsem problém s kolenem neměl. Diagnóza zněla natržený křížový vaz. Už tehdy mi nabízel doktor operaci, protože to je téměř to samé co přetržený křížový vaz. Rozhodl jsem se udělat cokoliv pro to, abych na operaci nemusel," říká Trusina, který si pak dal rok pauzu od fotbalu a věnoval se přípravě na půlmaraton. Pravidelný tříměsíční trénink, čtyři fáze týdně, mu nohu zpevnily natolik, že se rozhodl znovu oživit kariéru a nastoupil do přípravy kopaninského béčka. Nastupoval s ortézou, noha držela.

"Bylo to přesně co jsem potřeboval. Prostě na pohodu, super tým, kamarádi, dařilo se nám. Hrozně mě to bavilo," vypráví Trusina o svém půlročním angažmá. Idylka skončila vážným zraněním.

"Čekal jsem, že ten okamžik přijde. Byl by to zázrak, kdyby mi koleno s ortézou drželo. Přál jsem si, aby to přišlo co nejpozději, ale věděl jsem že se to stane," smutně konstatoval Trusina.

Než začal mít problémy s kolenem, zdravotní trable se mu vyhýbaly. Jednou zlomená kůstka v kotníku, lehké problémy s třísly, jinak nic. Teď však už je v kategorii svých kolegů z Kopaniny. Plastiku křížových vazů podstoupili například Honza Charvát, Michla Buzek, Šimon Honetschläger a nejčerstvěji Sláva Houška.

"Až doposud jsem poslouchal vyprávění Honzy Charváta o jeho problémech s koleny a říkal si, že to není možný. Teď mu budu volat ať mi řekne do čeho jdu," usmívá se s trpkostí v hlase Radim Trusina.

Radimovi bude v dubnu devětadvacet. Bude mít sílu ještě na návrat?

"Návrat se bude odvíjet od toho kolik budu mít kilo a taky jestli o mě bude zájem. Rok předtím jsem nehrál, teď budu mít další rok pauzu, to je dost," přemýšlí Trusina, ale stále věří, že se na trávník vrátí. "Nesmím mít 95 kilo a musím se snažit stále udržet svaly a posilovat. To už mi hlásil doktor."

Je rozhodnutý podstoupit operaci. Bez té se na trávník vrátit nedá. Ale vzhledem k pracovním povinnostem a své svatbě v červnu na ní půjde až na podzim.

"Zejména k oltáři o berlích přijít nemůžu. To bych přítelkyni udělat nemohl," má jasno v prioritách Trusina. Plánuje operaci podstoupit na podzim a na trávník by se tak mohl vrátit před sezónou 2012/2013. To mu bude třicet let a ještě bude mít několik dobrých sezón před sebou.

Zápasy svých spoluhráčů na jaře v 1.A třídě samozřejmě bude sledovat. "Máme kvalitní tým, věřím, že se budeme nadále prát o čelo," říká Trusina. Na jeho povzbuzování z tribuny se může těšit zejména krajní obránce Jirka Leubner. "Budu ho sledovat. Pokyn ať to dává z první pryč ode mě uslyší z tribuny stejně jako ze hřiště," žertuje na adresu svého kamaráda.

Trusina se také těšil, že si ještě zahraje s Petrem Pavelkou, brankářem FCPK. Plánovali to na jaro, ale vše se odkladá.

"Jsme kamarádi, na Kopanině jsme spolu už něco odkopali. Petr bude muset vydržet než se vrátím. Nedokážu sice teď spočítat kolik už mu v té době bude, ale on je to fotbalový Dominátor, určitě vydrží... (smích)", neopouští zraněného fotbalistu dobrá nálada.

Tu si Trusina plánuje vylepšit v příštím týdnu na lyžích v Alpách. S utrženým křížovým vazem? "Mám speciální ortézu. Zkoušel jsem to včera na Ještědu, koleno je v ní tak zafixované, že jsem o zranění vůbec nevěděl," dodává lyžař Trusina, který se ve fotbalistu promění nejdříve za rok a půl. Budeme mu držet palce!
Článek připravil:tc
 
Fotograf:Ladislav Pilař
Práva k foto:FCPK
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Kopačkobraní na ExtraFotbal.cz. Akce na nákup kopaček za výhodné ceny., 12.02.2020
Praha - Partner FCPK společnost Footballmania, obchodník s fotbalovou výbavou, přichází s výhodnou nabídkou nákupu kopaček. Aktuálně nabízí až 3000 párů...
Přední Kopanina chce napravit podzim. Jak to bude s prvoligisty v kádru?, 08.02.2020
Přední Kopanina - Pohoda? Tak na tu zapomeňte. Přední Kopanina tvrdě trénuje, aby napravila podzim v Pražská teplárenská přeboru. Osmé místo na první pohled...
Tréninkový zápas žáků a přípravky FCPK. Cenné utkání dvou různých kategorií., 26.01.2020
Přední Kopanina - Už podruhé za sebou se domluvili trenéři mladších žáků a starší přípravky FC Přední Kopanina a zorganizovali vzájemné utkání. Zatímco...
Přípravka sehrála tréninkový turnaj v hale TJ Ruzyně. Soupeři Řepy a Košíře., 24.01.2020
Ruzyně - Tým starší přípravky využil nabídku sehrát tréninkový miniturnaj v hale TJ Ruzyně v pátek 24.1.2020. Ve dvou půlhodinových zápasech se utkal s...
Áčko zahájilo přípravu. Po prvním tréninku hned zápas. Dorost FK Příbram., 12.01.2020
Přední Kopanina - Aktuálně osmý tým Pražská teplárenská přeboru Prahy vstoupil do zimní přípravy. Fotbalisté Přední Kopaniny si v pátek 10. ledna poprvé...

Další články

Mladší dorost začíná zimní ligu ve Zličíně. Hraje se o pohár NC Metropole., 12.01.2020
Podzemský končí u letiště. Po půl roce se vrací zpět do Motorletu., 11.01.2020
Podzimní zpráva z minipřípravky. Začínáme s fotbalem a baví nás to., 29.12.2019
Kopanina Masters 2019. Turnaj ve stolním tenise proběhne už tuto neděli., 30.11.2019
Kopanina nechyběla na jubilejním 20.ročníku Memoriálu Vojtěcha Kahovce., 24.11.2019