Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Pondělí derby Pardálů: FCPK vs Nebušice 8:2 (branky: Trojek 5x, Záhorec, Trojan, Cigánek)...  Víkend výsledky: FCPK A vs 1.FK Příbram U19 4:2 (Urban 4x), Roztoky vs FCPK B 4:1 (Průša), FCPK U13 vs Dukla JM 3:11 (Franěk, Kaška, Šturm)...  Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s nám online ......  
 

Trusina na jaře FCPK B v 1.A třídě nepomůže. Musí na plastiku vazů!

Mužstvo:FCPK B
Zpracováno:29.01.2011
 
P r a h a - Tým Přední Kopaniny B se bude muset na jaře obejít bez zkušeného obránce Radima Trusiny. Ten odstoupil ze hry v 70. minutě posledního podzimního zápasu proti Kunraticím v 1.A třídě kvůli zranění kolene. Opakovaná vyšetření nakonec potvrdila nejčernější a krutou diagnózu: přetržený křížový vaz. Hráče čeká operace, ale vzhledem k pracovní a osobní situaci až na podzim 2011. Návrat na trávník se tedy posouvá na léto 2012.

Osmadvacetiletý fotbalista byl v Přední Kopanině na hostování z FC Tempo, ale na Kopanině strávil už předtím výraznou část své kariéry. Mimo jiné zde odstartoval svou dráhu v kategorii mužů, tehdy přišel z dorostu Slavie Praha. Psal se rok 2000. Poté působil například v Uhelných skladech, SK Střešovice 1911 nebo FC Tempo.

Na Přední Kopaninu se vrátil v létě 2010 před začátkem letošní sezóny pomoci rezervě vyhrát podruhé za sebou 1.A třídu. Odehrál 10 zápasů, vstřelil jeden gól proti SK Zbraslav. Byl pilířem obrany s citem pro kontruktivní rozehrávku. V posledním podzimním zápase s Kunraticemi 17.listopadu však nedohrál.

"Špatně jsem šlápl. Tušil jsem, že je konec," uvedl Trusina k okamžiku v 70. minutě, po kterém se skácel před lavičkami a po chvíli ho vystřídal Horák.

Problémy s kolenem u něj přetrvávaly přes dva roky. Poranil si ho v zápase na Vyšehradě v dresu Uhelných skladů.

"Sestřelil mě tam frajer z Vyšehradu, když jsem odehrával míč z vlastní poloviny. Nikdy do té doby jsem problém s kolenem neměl. Diagnóza zněla natržený křížový vaz. Už tehdy mi nabízel doktor operaci, protože to je téměř to samé co přetržený křížový vaz. Rozhodl jsem se udělat cokoliv pro to, abych na operaci nemusel," říká Trusina, který si pak dal rok pauzu od fotbalu a věnoval se přípravě na půlmaraton. Pravidelný tříměsíční trénink, čtyři fáze týdně, mu nohu zpevnily natolik, že se rozhodl znovu oživit kariéru a nastoupil do přípravy kopaninského béčka. Nastupoval s ortézou, noha držela.

"Bylo to přesně co jsem potřeboval. Prostě na pohodu, super tým, kamarádi, dařilo se nám. Hrozně mě to bavilo," vypráví Trusina o svém půlročním angažmá. Idylka skončila vážným zraněním.

"Čekal jsem, že ten okamžik přijde. Byl by to zázrak, kdyby mi koleno s ortézou drželo. Přál jsem si, aby to přišlo co nejpozději, ale věděl jsem že se to stane," smutně konstatoval Trusina.

Než začal mít problémy s kolenem, zdravotní trable se mu vyhýbaly. Jednou zlomená kůstka v kotníku, lehké problémy s třísly, jinak nic. Teď však už je v kategorii svých kolegů z Kopaniny. Plastiku křížových vazů podstoupili například Honza Charvát, Michla Buzek, Šimon Honetschläger a nejčerstvěji Sláva Houška.

"Až doposud jsem poslouchal vyprávění Honzy Charváta o jeho problémech s koleny a říkal si, že to není možný. Teď mu budu volat ať mi řekne do čeho jdu," usmívá se s trpkostí v hlase Radim Trusina.

Radimovi bude v dubnu devětadvacet. Bude mít sílu ještě na návrat?

"Návrat se bude odvíjet od toho kolik budu mít kilo a taky jestli o mě bude zájem. Rok předtím jsem nehrál, teď budu mít další rok pauzu, to je dost," přemýšlí Trusina, ale stále věří, že se na trávník vrátí. "Nesmím mít 95 kilo a musím se snažit stále udržet svaly a posilovat. To už mi hlásil doktor."

Je rozhodnutý podstoupit operaci. Bez té se na trávník vrátit nedá. Ale vzhledem k pracovním povinnostem a své svatbě v červnu na ní půjde až na podzim.

"Zejména k oltáři o berlích přijít nemůžu. To bych přítelkyni udělat nemohl," má jasno v prioritách Trusina. Plánuje operaci podstoupit na podzim a na trávník by se tak mohl vrátit před sezónou 2012/2013. To mu bude třicet let a ještě bude mít několik dobrých sezón před sebou.

Zápasy svých spoluhráčů na jaře v 1.A třídě samozřejmě bude sledovat. "Máme kvalitní tým, věřím, že se budeme nadále prát o čelo," říká Trusina. Na jeho povzbuzování z tribuny se může těšit zejména krajní obránce Jirka Leubner. "Budu ho sledovat. Pokyn ať to dává z první pryč ode mě uslyší z tribuny stejně jako ze hřiště," žertuje na adresu svého kamaráda.

Trusina se také těšil, že si ještě zahraje s Petrem Pavelkou, brankářem FCPK. Plánovali to na jaro, ale vše se odkladá.

"Jsme kamarádi, na Kopanině jsme spolu už něco odkopali. Petr bude muset vydržet než se vrátím. Nedokážu sice teď spočítat kolik už mu v té době bude, ale on je to fotbalový Dominátor, určitě vydrží... (smích)", neopouští zraněného fotbalistu dobrá nálada.

Tu si Trusina plánuje vylepšit v příštím týdnu na lyžích v Alpách. S utrženým křížovým vazem? "Mám speciální ortézu. Zkoušel jsem to včera na Ještědu, koleno je v ní tak zafixované, že jsem o zranění vůbec nevěděl," dodává lyžař Trusina, který se ve fotbalistu promění nejdříve za rok a půl. Budeme mu držet palce!
Článek připravil:tc
 
Fotograf:Ladislav Pilař
Práva k foto:FCPK
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Tým měl velkou chuť vyhrát. Kluci makali až do konce, chválil trenér Daniel Vott, 31.05.2020
Přední Kopanina - Výhra 4:2 nad dorostenci 1.FK Příbram potěšila kopaninského trenéra Dana Votta. Byla už druhá v řadě po Olympii Radotín. Podle Votta...
Kopanina hostí dorostence 1.FK Příbram. Hraje se konečně zase U Drahušky., 30.05.2020
Fotbalistům Přední Kopaniny byla ukončena administrativně sezóna 2019/2020 kvůli pandemii koronaviru. Po skončení nouzového stavu však pokračují v přípravě...
Neřešil jsem, kdo kolik naběhal. Vadily mi omluvenky, říká trenér Daniel Vott, 23.05.2020
Podolí - Konečně. Je to tady. V Praze už se zase hraje fotbal. V sobotu před polednem se utkaly dva celky z Pražská teplárenská přeboru. Podolí si v duelu...
Z ukončení sezony je mi smutno. Nešlo to jinak, říká předseda svazu Svoboda, 03.05.2020
Praha - Z pozice člena výkonného výboru Fotbalové asociace ČR se Dušan Svoboda účastnil klíčového jednání, na kterém se rozhodlo, že se všechny amatérské...
Je konec! Fotbalové amatérské soutěže se nedohrají. Na vině je pandemie., 03.05.2020
Praha - Amatérské fotbalové soutěže v Česku od Fortuna ČFL níže, a to včetně mládežnických soutěží, byly kvůli pandemii koronaviru předčasně ukončeny....

Další články

Situaci sledujeme. Fotbal teď není téma. Hlavně zdraví, řekl trenér FCPK Vott, 26.03.2020
Nouzový stav v Česku: Praha zůstane bez fotbalu, soutěže jsou přerušené, 12.03.2020
Koronavirus zastavil fotbal. Do odvolání se ruší tréninky i zápasy týmů FCPK., 12.03.2020
Utkání by slušela remíza a Kolář na umělkách nemůže, řekl trenér FCPK Vott, 12.03.2020
Trenér Jeřábek (Újezd) chce do divize. Tři body s Kopaninou jsou důležité., 11.03.2020