Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s nám online ......  
 

Trusina na jaře FCPK B v 1.A třídě nepomůže. Musí na plastiku vazů!

Mužstvo:FCPK B
Zpracováno:29.01.2011
 
P r a h a - Tým Přední Kopaniny B se bude muset na jaře obejít bez zkušeného obránce Radima Trusiny. Ten odstoupil ze hry v 70. minutě posledního podzimního zápasu proti Kunraticím v 1.A třídě kvůli zranění kolene. Opakovaná vyšetření nakonec potvrdila nejčernější a krutou diagnózu: přetržený křížový vaz. Hráče čeká operace, ale vzhledem k pracovní a osobní situaci až na podzim 2011. Návrat na trávník se tedy posouvá na léto 2012.

Osmadvacetiletý fotbalista byl v Přední Kopanině na hostování z FC Tempo, ale na Kopanině strávil už předtím výraznou část své kariéry. Mimo jiné zde odstartoval svou dráhu v kategorii mužů, tehdy přišel z dorostu Slavie Praha. Psal se rok 2000. Poté působil například v Uhelných skladech, SK Střešovice 1911 nebo FC Tempo.

Na Přední Kopaninu se vrátil v létě 2010 před začátkem letošní sezóny pomoci rezervě vyhrát podruhé za sebou 1.A třídu. Odehrál 10 zápasů, vstřelil jeden gól proti SK Zbraslav. Byl pilířem obrany s citem pro kontruktivní rozehrávku. V posledním podzimním zápase s Kunraticemi 17.listopadu však nedohrál.

"Špatně jsem šlápl. Tušil jsem, že je konec," uvedl Trusina k okamžiku v 70. minutě, po kterém se skácel před lavičkami a po chvíli ho vystřídal Horák.

Problémy s kolenem u něj přetrvávaly přes dva roky. Poranil si ho v zápase na Vyšehradě v dresu Uhelných skladů.

"Sestřelil mě tam frajer z Vyšehradu, když jsem odehrával míč z vlastní poloviny. Nikdy do té doby jsem problém s kolenem neměl. Diagnóza zněla natržený křížový vaz. Už tehdy mi nabízel doktor operaci, protože to je téměř to samé co přetržený křížový vaz. Rozhodl jsem se udělat cokoliv pro to, abych na operaci nemusel," říká Trusina, který si pak dal rok pauzu od fotbalu a věnoval se přípravě na půlmaraton. Pravidelný tříměsíční trénink, čtyři fáze týdně, mu nohu zpevnily natolik, že se rozhodl znovu oživit kariéru a nastoupil do přípravy kopaninského béčka. Nastupoval s ortézou, noha držela.

"Bylo to přesně co jsem potřeboval. Prostě na pohodu, super tým, kamarádi, dařilo se nám. Hrozně mě to bavilo," vypráví Trusina o svém půlročním angažmá. Idylka skončila vážným zraněním.

"Čekal jsem, že ten okamžik přijde. Byl by to zázrak, kdyby mi koleno s ortézou drželo. Přál jsem si, aby to přišlo co nejpozději, ale věděl jsem že se to stane," smutně konstatoval Trusina.

Než začal mít problémy s kolenem, zdravotní trable se mu vyhýbaly. Jednou zlomená kůstka v kotníku, lehké problémy s třísly, jinak nic. Teď však už je v kategorii svých kolegů z Kopaniny. Plastiku křížových vazů podstoupili například Honza Charvát, Michla Buzek, Šimon Honetschläger a nejčerstvěji Sláva Houška.

"Až doposud jsem poslouchal vyprávění Honzy Charváta o jeho problémech s koleny a říkal si, že to není možný. Teď mu budu volat ať mi řekne do čeho jdu," usmívá se s trpkostí v hlase Radim Trusina.

Radimovi bude v dubnu devětadvacet. Bude mít sílu ještě na návrat?

"Návrat se bude odvíjet od toho kolik budu mít kilo a taky jestli o mě bude zájem. Rok předtím jsem nehrál, teď budu mít další rok pauzu, to je dost," přemýšlí Trusina, ale stále věří, že se na trávník vrátí. "Nesmím mít 95 kilo a musím se snažit stále udržet svaly a posilovat. To už mi hlásil doktor."

Je rozhodnutý podstoupit operaci. Bez té se na trávník vrátit nedá. Ale vzhledem k pracovním povinnostem a své svatbě v červnu na ní půjde až na podzim.

"Zejména k oltáři o berlích přijít nemůžu. To bych přítelkyni udělat nemohl," má jasno v prioritách Trusina. Plánuje operaci podstoupit na podzim a na trávník by se tak mohl vrátit před sezónou 2012/2013. To mu bude třicet let a ještě bude mít několik dobrých sezón před sebou.

Zápasy svých spoluhráčů na jaře v 1.A třídě samozřejmě bude sledovat. "Máme kvalitní tým, věřím, že se budeme nadále prát o čelo," říká Trusina. Na jeho povzbuzování z tribuny se může těšit zejména krajní obránce Jirka Leubner. "Budu ho sledovat. Pokyn ať to dává z první pryč ode mě uslyší z tribuny stejně jako ze hřiště," žertuje na adresu svého kamaráda.

Trusina se také těšil, že si ještě zahraje s Petrem Pavelkou, brankářem FCPK. Plánovali to na jaro, ale vše se odkladá.

"Jsme kamarádi, na Kopanině jsme spolu už něco odkopali. Petr bude muset vydržet než se vrátím. Nedokážu sice teď spočítat kolik už mu v té době bude, ale on je to fotbalový Dominátor, určitě vydrží... (smích)", neopouští zraněného fotbalistu dobrá nálada.

Tu si Trusina plánuje vylepšit v příštím týdnu na lyžích v Alpách. S utrženým křížovým vazem? "Mám speciální ortézu. Zkoušel jsem to včera na Ještědu, koleno je v ní tak zafixované, že jsem o zranění vůbec nevěděl," dodává lyžař Trusina, který se ve fotbalistu promění nejdříve za rok a půl. Budeme mu držet palce!
Článek připravil:tc
 
Fotograf:Ladislav Pilař
Práva k foto:FCPK
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Fotbalový klub FCPK přeje pohodové vánoční svátky a šťastný nový rok., 25.12.2020
Přední Kopanina - Všem našim členům a fanouškům přejeme klidné Vánoce. Fotbal je zastaven a bude přerušen i nadále v lednu kvůli koronaviru, ale nenechte...
Hořovice už nejsou Hořovicko. Nová umělka Kopaninu těsně minula., 16.12.2020
Hořovice - Posledním soupeřem Kopaniny v roce 2020 je mužstvo SK Hořovice. Tým, který v této sezóně změnil jméno. Po třinácti letech pod hlavičkou FK Hořovicko...
Poslední zápas Kopaniny v roce 2020. Áčko hraje v Berouně s Hořovicemi., 16.12.2020
Přední Kopanina - Ve středu 16.12. budeme sledovat poslední zápasové vystoupení FC Přední Kopanina v roce 2020. První tým mužů sehraje přátelské utkání...
Mladší přípravka sehrála interní zápas. Vyhrál Liverpool nad Chelsea., 14.12.2020
Přední Kopanina - V sobotu 12.12. rozdělili trenéři mladší přípravky své hráče na dvě party a vznikl zápas Liverpool (reds) vs Chelsea (blues). Utkání...
Fotbal se probouzí. Zimní spánek se letos nekoná. Budeme dohánět resty., 04.12.2020
Přední Kopanina - Rok 2020 je celý ve znamení pandemie koronaviru, fotbal nevyjímaje. Poté co Covid odstřelil na jaře minulou sezónu, která zůstala nedohraná,...

Další články

Jan Pauly, fotbalový svaz: úplný zákaz fotbalových aktivit do 3.11.2020, 22.10.2020
Fotbal se nehraje, rozvážíme obědy. Drahuška vaří svíčkovou a holanďáky., 16.10.2020
Od pondělí uzavření soutěží kvůli viru. Čeká nás poslední zápasový víkend., 10.10.2020
Přeborová tipovačka: Jak vidí 7. kolo Šimon Vik z Přední Kopaniny?, 02.10.2020
Žolík pomohl Admiře B k vítězství. Kopaninu jsme přetlačili, řekl Michálek, 30.09.2020