Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Příprava: FCPK A vs 1.FK Příbram U19 4:2 (Urban 4x)...  Program sobota: FCPK U13-Dukla JM (sobota, 15:00)...  Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s nám online ......  

O víkendu Memoriál obětí fašismu v Dobrovízi. Dvoudenní turnaj s účastí FCPK B

Mužstvo:FCPK B
Zpracováno:13.08.2010
 
Dobrovíz - Nadcházející víkend přinese zajímavý program pro fotbalisty Přední Kopaniny. Áčko jede v neděli do Jiren k mistrovskému utkání divize B, rezervu FCPK čeká poslední příprava na start 1.A třídy. Odehraje dvoudenní turnaj v Dobrovízi, kde se koná Memoriál obětí fašismu. V sobotu od 15 hodin nastoupí hráči FCPK B proti Velkému Přítočnu, v neděli je pak čeká utkání o umístění proti jednomu z dvojice Sokol Dobrovíz - FK Středokluky.

Kopanina B v minulé sezóně obsadila ve stejném turnaji druhé místo. V semifinále porazila domácí Dobrovíz 4:1, ale ve finále padla s Velkým Přítočnem 0:1.

I letos jsou svěřenci trenéra Odstrčila největším favoritem na prvenství. Ve srovnání s ostatními soupeři hrají nejvyšší soutěž. Jestli svou roli na rozdíl od minulého ročníku potvrdí, ukáže až samotný víkend.

Účast FCPK B si pochvaluje předseda domácího klubu Sokol Dobrovíz Luboš Krupička.

"Jméno Přední Kopaniny zvyšuje kvalitu turnaje a je určitě zpestřením pro náš memoriál. Věřím, že účast FCPK B přiláká i další diváky," řekl Luboš Krupička.

Tradiční turnaj pořádaný už od šedesátých let má ve fotbalovém kalendáři své pevné místo. Koná se vždy týden před začátkem mistrovských soutěží. Nejúspěšnějším týmem je domácí Sokol Dobrovíz, částečně i proto, že ostatní soupeři se průběžně mění, zatímco domácí celek se účastní pokaždé.

"Rádi bychom v letošním ročníku potvrdili dobrou formu z přípravy. Vyhráli jsme turnaj v Přítočnu a v posledním přátelském zápase jsme porazili Kablo Kročehlavy z kladenské 2.třídy 4:0," říká Luboš Krupička.

Aby jeho tým doputoval do finále, musí nejprve porazit v semifinále Středokluky. A koho by si přál do případného finále předseda? "Určitě Kopaninu! Věříme si na ní. Je to náš partnerský klub, oba kluby úzce spolupracují a máme výborné vztahy. Ale v případném vzájemném zápase bychom jim nic nedarovali," usmívá se dobrovízský šéf.

Na závěr ještě Luboš Krupička osvětlil proč má tradiční letní turnaj název Memoriál obětí fašismu. Na závěr války totiž v Dobrovízi Němci převlečeni za Rusy vylákali několik občanů Dobrovíze, aby jim ukázali cestu a následně je zastřelili! Byla to významná událost pro Dobrovíz, která ovlivnila dění ve vesnici. Na pomátku obětí tohoto incidentu se od šedesátých let koná pravidelný letní turnaj.

Zveme tímto všechny fanoušky fotbalu k návštěvě turnaje na krásný stadión Sokola Dobrovíz. Občerstvení zajištěno, vstupné 30,-Kč.

Program - sobota:
15:00 SK Velké Přítočno - FCPK B
17:30 Sokol Dobrovíz - FK Středokluky

Program - neděle:
15:00 utkání poražených o 3.místo
17:30 finále

Více o turnaji a klubu Sokol Dobrovíz najdete ZDE:
Článek připravil:TC
 
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Kopanina hostí dorostence 1.FK Příbram. Hraje se konečně zase U Drahušky., 30.05.2020
Fotbalistům Přední Kopaniny byla ukončena administrativně sezóna 2019/2020 kvůli pandemii koronaviru. Po skončení nouzového stavu však pokračují v přípravě...
Neřešil jsem, kdo kolik naběhal. Vadily mi omluvenky, říká trenér Daniel Vott, 23.05.2020
Podolí - Konečně. Je to tady. V Praze už se zase hraje fotbal. V sobotu před polednem se utkaly dva celky z Pražská teplárenská přeboru. Podolí si v duelu...
Z ukončení sezony je mi smutno. Nešlo to jinak, říká předseda svazu Svoboda, 03.05.2020
Praha - Z pozice člena výkonného výboru Fotbalové asociace ČR se Dušan Svoboda účastnil klíčového jednání, na kterém se rozhodlo, že se všechny amatérské...
Je konec! Fotbalové amatérské soutěže se nedohrají. Na vině je pandemie., 03.05.2020
Praha - Amatérské fotbalové soutěže v Česku od Fortuna ČFL níže, a to včetně mládežnických soutěží, byly kvůli pandemii koronaviru předčasně ukončeny....
Situaci sledujeme. Fotbal teď není téma. Hlavně zdraví, řekl trenér FCPK Vott, 26.03.2020
Praha - Pražský fotbalový svaz prostřednictvím svého serveru www.fotbalpraha.cz provedl anketu mezi trenéry pražského přeboru. Všem trenérům novináři položili...

Další články

Nouzový stav v Česku: Praha zůstane bez fotbalu, soutěže jsou přerušené, 12.03.2020
Koronavirus zastavil fotbal. Do odvolání se ruší tréninky i zápasy týmů FCPK., 12.03.2020
Utkání by slušela remíza a Kolář na umělkách nemůže, řekl trenér FCPK Vott, 12.03.2020
Trenér Jeřábek (Újezd) chce do divize. Tři body s Kopaninou jsou důležité., 11.03.2020
FC Přední Kopanina a koronavir. Aktuální informace z našeho klubu., 10.03.2020