Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s nám online ......  

O přeboru zatím mluvíme jen v legraci, říká trenér FCPK B Čestmír Odstrčil

Mužstvo:FCPK B
Zpracováno:29.04.2010
 
Stodůlky - Před začátkem sezony pomýšlela Přední Kopanina B jako nováček I. A třídy na umístění mezi nejlepší pětkou soutěže. Jenže osm kol před koncem drží rezerva divizního týmu pětibodový náskok na druhé Stodůlky a všeobecně je pasována na největšího kandidáta postupu. Zvláště poté, co o víkendu remizovali hráči FCPK B ve Stodůlkách 2:2 a náskok před svým velkým rivalem udrželi. „Soutěž chceme rozhodně vyhrát. Koho by to nelákalo?“ říká trenér Čestmír Odstrčil.

V důležitém zápase na Stodůlkách jste uhájili svůj pětibodový náskok. Jste s výsledkem 2:2 spokojený?
Dá se říct, že jsem. Je to bod ze hřiště druhého celku tabulky, takže s bodem spokojení být můžeme. Horší je to s předvedenou hrou, tam už nejsem vůbec spokojený. Tenhle zápas nám nevyšel, bylo to naše nejhorší vystoupení na jaře, nemohli jsme se dostat do tempa. Z toho jsem zklamaný.

Čím to bylo?
Do poločasu jsme museli dvakrát střídat, nevyšel nám ani týden před zápasem. Na tréninku jsme se v podstatě nesešli, trápila nás zranění. Někteří kluci byli nakřáplí, někteří hráli poprvé po uzdravení.

Ve Stodůlkách není příliš kvalitní terén. Jak vaší hře uškodil tenhle fakt?
Ze hřiště jsme byli dost zklamaní, kluci si na něj stěžovali. Na takovém terénu se moc udělat nedá, nakopávali jsme to my, nakopával to i soupeř. Žádná mezihra, my jsme si jen jednou uprostřed hřiště přihráli a hned z toho byl gól. Jinak to byla opravdu děsná nakopávaná, bylo mi trochu líto těch diváků, kterých přišlo hodně (usmívá se). Zápas to byl vyrovnaný, myslím, že s výsledkem jsou spokojené obě strany. Jen se mi zdálo, že možná někteří naši kluci podlehli té atmosféře, že hrál první s druhým, i když jsme si před zápasem říkali, že se nic neděje, stejně to na ně dolehlo. Dělali jsme velké chyby v obraně.

Nezapůsobili na hráče i domácí diváci, kteří jsou hodně hluční a dokáží vytvořit bouřlivé prostředí?
Věděli jsme, že ve Stodůlkách chodí hodně lidí, ale bylo to v klidu. Čekal jsem to horší. Nebyly tam žádné urážky směrem k rozhodčím, všechno v pohodě. Ale bylo tam i dost našich fanoušků. I proto nás mrzelo, že jsme zahráli tužku.

Před zápasem jste hráčům říkal, že o nic nejde. Přesto: nepřistupovali jste k souboji na hřišti druhého celku aspoň v něčem trochu odlišně?
Opravdu vůbec ne. Naše příprava nebyla ideální, jak už jsem zmínil. Ani jsme se nijak speciálně na zápas neposilovali z áčka jen proto, že hrajeme u druhého. Kluci, kteří za nás šli, byli po zranění a nemocech. Na lavičce jsme měli i útočníka Honzu Horáka, ale do hry jsem ho nedal.

Proč? Není to škoda?
Kdyby se zranil, asi bych to pěkně schytal, protože teď v áčku podává výborné výkony. Hory se nabídl sám, že přijde, protože ve Stodůlkách bydlí a chtěl být aspoň jako divák na lavičce. Den předtím odehrál celý zápas za áčko v divizi. Říkal, že pomůže, kdyby bylo nejhůř, ale nebylo potřeba ho nasazovat.

Celkově vám ale hráči z A-mužstva hodně pomáhají, ne? Jak velkou zásluhu mají na vašem postavení?
Je to jistě hodně jejich zásluha, jsou vždycky oporami. Je to dané tím, že má áčko kádr 22 lidí, ale do zápasu jich může naskočit jenom čtrnáct. Zbytek chodí za nás, aby si udrželi zápasový rytmus. A kluci z divize by se v I. A třídě měli projevit. Minule byl třeba Roman Vyšata a Robert Nedvěd, teď zase Míša Záhorec nebo Jirka Gerstner. Trenér Mejdr hráče různě točí a ti, co nehrají, jdou pak za nás. Funguje to perfektně.

Takže B-tým má úzký kádr a bez A-týmu by těžko dával sestavu dohromady?
Úzký je dost slabé slovo (směje se). Máme stabilní obranu a útočníky, hodně doplňujeme kluky do zálohy.

Máte nejlepší útok v soutěži a na hrotu dvojici Strnadel - Giil, kterou vám každý závidí. Jak moc jsou tihle dva pro vás důležití?
Oba jsou výborní fotbalisté, to je jasné. Vždycky něco vymyslí, zatím to funguje parádně. Samozřejmě si je hýčkáme, snad jim to vydrží. Z jejich gólů pak těží celý tým.

Bude to stačit na postup? Máte vůbec postupové ambice?
Často na tohle téma vtipkujeme, ale žádné oficiální stanovení cíle v podobě postupu neproběhlo. Šéf klubu Tomáš Cigánek dělá u nás v béčku kapitána, takže by si to případně rozhodl. Ale je jasné, že ho škádlíme: kluci mu třeba říkají, že by to chtělo do přeboru nové dresy, abychom nedělali ostudu. Chtěli bychom si první místo vykopat, pokusíme se o to.

Vy osobně boj o první místo prožíváte jak?
Nemůžu říct, že bych to neprožíval. To snad nikdo tady. Vyhrát I. A třídu, to by bylo krásné, už kvůli těm oslavám. Vyhrát chce každý, druhá věc je pak to, jestli by se hrál přebor nebo ne, což by záleželo na vedení. Nás první místo každopádně láká, protože jsme v minulé sezoně postupovali z druhého místa a to není ono. Ale tuhle sezonu si jako nováček užíváme. Myslel jsem, že bychom mohli hrát do pátého místa, tohle je hodně nad očekávání.

To určitě. Z nováčka se stal největší favorit postupu. Vnímáte to?
K prvnímu místu máme nejblíž, ale konec je ještě daleko. Stodůlky mají velmi dobrý tým, nevzdají to ani Kunratice, s kterými ještě hrajeme. Budeme se snažit první místo udržet, ale prvořadé je přeci jen áčko. O přeboru u nás mluvíme, ale zatím opravdu jen v legraci.
Článek připravil:tru
 
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Fotbalový klub FCPK přeje pohodové vánoční svátky a šťastný nový rok., 25.12.2020
Přední Kopanina - Všem našim členům a fanouškům přejeme klidné Vánoce. Fotbal je zastaven a bude přerušen i nadále v lednu kvůli koronaviru, ale nenechte...
Hořovice už nejsou Hořovicko. Nová umělka Kopaninu těsně minula., 16.12.2020
Hořovice - Posledním soupeřem Kopaniny v roce 2020 je mužstvo SK Hořovice. Tým, který v této sezóně změnil jméno. Po třinácti letech pod hlavičkou FK Hořovicko...
Poslední zápas Kopaniny v roce 2020. Áčko hraje v Berouně s Hořovicemi., 16.12.2020
Přední Kopanina - Ve středu 16.12. budeme sledovat poslední zápasové vystoupení FC Přední Kopanina v roce 2020. První tým mužů sehraje přátelské utkání...
Mladší přípravka sehrála interní zápas. Vyhrál Liverpool nad Chelsea., 14.12.2020
Přední Kopanina - V sobotu 12.12. rozdělili trenéři mladší přípravky své hráče na dvě party a vznikl zápas Liverpool (reds) vs Chelsea (blues). Utkání...
Fotbal se probouzí. Zimní spánek se letos nekoná. Budeme dohánět resty., 04.12.2020
Přední Kopanina - Rok 2020 je celý ve znamení pandemie koronaviru, fotbal nevyjímaje. Poté co Covid odstřelil na jaře minulou sezónu, která zůstala nedohraná,...

Další články

Jan Pauly, fotbalový svaz: úplný zákaz fotbalových aktivit do 3.11.2020, 22.10.2020
Fotbal se nehraje, rozvážíme obědy. Drahuška vaří svíčkovou a holanďáky., 16.10.2020
Od pondělí uzavření soutěží kvůli viru. Čeká nás poslední zápasový víkend., 10.10.2020
Přeborová tipovačka: Jak vidí 7. kolo Šimon Vik z Přední Kopaniny?, 02.10.2020
Žolík pomohl Admiře B k vítězství. Kopaninu jsme přetlačili, řekl Michálek, 30.09.2020