Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Víkend summary: FCPK-Královice 3:0, FCPK B-Č.Smíchov 2:1, Dubeč-U19 0:3, U17-Libuš 1:11, Ďáblice-U15 0:2, U13-Zbraslav 1:14, Praga-U11 24:10, U9-D.Poč. 18:23...  Sledujte náš Facebook a Instagram ......  

O přeboru zatím mluvíme jen v legraci, říká trenér FCPK B Čestmír Odstrčil

Mužstvo:FCPK B
Zpracováno:29.04.2010
 
Stodůlky - Před začátkem sezony pomýšlela Přední Kopanina B jako nováček I. A třídy na umístění mezi nejlepší pětkou soutěže. Jenže osm kol před koncem drží rezerva divizního týmu pětibodový náskok na druhé Stodůlky a všeobecně je pasována na největšího kandidáta postupu. Zvláště poté, co o víkendu remizovali hráči FCPK B ve Stodůlkách 2:2 a náskok před svým velkým rivalem udrželi. „Soutěž chceme rozhodně vyhrát. Koho by to nelákalo?“ říká trenér Čestmír Odstrčil.

V důležitém zápase na Stodůlkách jste uhájili svůj pětibodový náskok. Jste s výsledkem 2:2 spokojený?
Dá se říct, že jsem. Je to bod ze hřiště druhého celku tabulky, takže s bodem spokojení být můžeme. Horší je to s předvedenou hrou, tam už nejsem vůbec spokojený. Tenhle zápas nám nevyšel, bylo to naše nejhorší vystoupení na jaře, nemohli jsme se dostat do tempa. Z toho jsem zklamaný.

Čím to bylo?
Do poločasu jsme museli dvakrát střídat, nevyšel nám ani týden před zápasem. Na tréninku jsme se v podstatě nesešli, trápila nás zranění. Někteří kluci byli nakřáplí, někteří hráli poprvé po uzdravení.

Ve Stodůlkách není příliš kvalitní terén. Jak vaší hře uškodil tenhle fakt?
Ze hřiště jsme byli dost zklamaní, kluci si na něj stěžovali. Na takovém terénu se moc udělat nedá, nakopávali jsme to my, nakopával to i soupeř. Žádná mezihra, my jsme si jen jednou uprostřed hřiště přihráli a hned z toho byl gól. Jinak to byla opravdu děsná nakopávaná, bylo mi trochu líto těch diváků, kterých přišlo hodně (usmívá se). Zápas to byl vyrovnaný, myslím, že s výsledkem jsou spokojené obě strany. Jen se mi zdálo, že možná někteří naši kluci podlehli té atmosféře, že hrál první s druhým, i když jsme si před zápasem říkali, že se nic neděje, stejně to na ně dolehlo. Dělali jsme velké chyby v obraně.

Nezapůsobili na hráče i domácí diváci, kteří jsou hodně hluční a dokáží vytvořit bouřlivé prostředí?
Věděli jsme, že ve Stodůlkách chodí hodně lidí, ale bylo to v klidu. Čekal jsem to horší. Nebyly tam žádné urážky směrem k rozhodčím, všechno v pohodě. Ale bylo tam i dost našich fanoušků. I proto nás mrzelo, že jsme zahráli tužku.

Před zápasem jste hráčům říkal, že o nic nejde. Přesto: nepřistupovali jste k souboji na hřišti druhého celku aspoň v něčem trochu odlišně?
Opravdu vůbec ne. Naše příprava nebyla ideální, jak už jsem zmínil. Ani jsme se nijak speciálně na zápas neposilovali z áčka jen proto, že hrajeme u druhého. Kluci, kteří za nás šli, byli po zranění a nemocech. Na lavičce jsme měli i útočníka Honzu Horáka, ale do hry jsem ho nedal.

Proč? Není to škoda?
Kdyby se zranil, asi bych to pěkně schytal, protože teď v áčku podává výborné výkony. Hory se nabídl sám, že přijde, protože ve Stodůlkách bydlí a chtěl být aspoň jako divák na lavičce. Den předtím odehrál celý zápas za áčko v divizi. Říkal, že pomůže, kdyby bylo nejhůř, ale nebylo potřeba ho nasazovat.

Celkově vám ale hráči z A-mužstva hodně pomáhají, ne? Jak velkou zásluhu mají na vašem postavení?
Je to jistě hodně jejich zásluha, jsou vždycky oporami. Je to dané tím, že má áčko kádr 22 lidí, ale do zápasu jich může naskočit jenom čtrnáct. Zbytek chodí za nás, aby si udrželi zápasový rytmus. A kluci z divize by se v I. A třídě měli projevit. Minule byl třeba Roman Vyšata a Robert Nedvěd, teď zase Míša Záhorec nebo Jirka Gerstner. Trenér Mejdr hráče různě točí a ti, co nehrají, jdou pak za nás. Funguje to perfektně.

Takže B-tým má úzký kádr a bez A-týmu by těžko dával sestavu dohromady?
Úzký je dost slabé slovo (směje se). Máme stabilní obranu a útočníky, hodně doplňujeme kluky do zálohy.

Máte nejlepší útok v soutěži a na hrotu dvojici Strnadel - Giil, kterou vám každý závidí. Jak moc jsou tihle dva pro vás důležití?
Oba jsou výborní fotbalisté, to je jasné. Vždycky něco vymyslí, zatím to funguje parádně. Samozřejmě si je hýčkáme, snad jim to vydrží. Z jejich gólů pak těží celý tým.

Bude to stačit na postup? Máte vůbec postupové ambice?
Často na tohle téma vtipkujeme, ale žádné oficiální stanovení cíle v podobě postupu neproběhlo. Šéf klubu Tomáš Cigánek dělá u nás v béčku kapitána, takže by si to případně rozhodl. Ale je jasné, že ho škádlíme: kluci mu třeba říkají, že by to chtělo do přeboru nové dresy, abychom nedělali ostudu. Chtěli bychom si první místo vykopat, pokusíme se o to.

Vy osobně boj o první místo prožíváte jak?
Nemůžu říct, že bych to neprožíval. To snad nikdo tady. Vyhrát I. A třídu, to by bylo krásné, už kvůli těm oslavám. Vyhrát chce každý, druhá věc je pak to, jestli by se hrál přebor nebo ne, což by záleželo na vedení. Nás první místo každopádně láká, protože jsme v minulé sezoně postupovali z druhého místa a to není ono. Ale tuhle sezonu si jako nováček užíváme. Myslel jsem, že bychom mohli hrát do pátého místa, tohle je hodně nad očekávání.

To určitě. Z nováčka se stal největší favorit postupu. Vnímáte to?
K prvnímu místu máme nejblíž, ale konec je ještě daleko. Stodůlky mají velmi dobrý tým, nevzdají to ani Kunratice, s kterými ještě hrajeme. Budeme se snažit první místo udržet, ale prvořadé je přeci jen áčko. O přeboru u nás mluvíme, ale zatím opravdu jen v legraci.
Článek připravil:tru
 
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

S Kopaninou za fotbalem. O víkendu se představí áčko, béčko a dorost., 17.08.2019
Praha - O víkendu 17.-18. srpna je zápasová nabídka od fotbalistů z Přední Kopaniny velmi zajímavá a věříme, že jí budete s napětím sledovat stejně jako...
Pospíšil z Královic tipuje 2.kolo přeboru. Kopanině věří na výhru s Žižkovem., 17.08.2019
Praha - Fotbalisté Přední Kopaniny hrají ve 2.kole Pražská teplárenská přeboru proti rezervě druholigové Viktorky Žižkov (neděle, 10:15). Zatímco žižkováci...
Kopanina B porazila na penalty Velké Přítočno a v Dobrovízi končí třetí., 15.08.2019
Dobrovíz - Kombinovaný tým pod hlavičkou B mužstva FC Přední Kopanina obsadil na Memoriálu obětí fašismu 2019 v Dobrovízi bronzovou příčku. Po sobotní...
Ideální varianta, říká o novém angažmá hvězdná posila Přední Kopaniny Kolář, 14.08.2019
Přední Kopanina - Šestinásobný mistr ligy, muž se čtrnácti starty v prestižní Lize mistrů nebo devětadvaceti za národní tým. Pražská teplárenská přebor...
Lahůdka na úvod sezóny. Kopanina se představí v MOL Cup. Přijede SS Ostrá., 03.08.2019
Přední Kopanina - Po krátké letní pauze je vše téměř připraveno ke startu nového ročníku. Fotbalisté Přední Kopaniny vstoupí do pražského přeboru v sobotu...

Další články

Kopanina touží opět po špičce přeboru, příchod exligové posily zatím u ledu., 03.08.2019
V pondělí startuje U Drahušky sportovní kemp. Zůstaly Vám děti v Praze?, 26.07.2019
Kopanina ve Sláva Cupu 2019 stříbrná. Porazila Hostivař, prohrála s Admirou B., 21.07.2019
Letní příprava áčka zahájena. Prvním herním testem bude Sláva Cup 2019., 20.07.2019
S Kopaninou za fotbalem. Program našich týmů na oba víkendové dny., 15.06.2019