Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Hezké léto všem členům FC Přední Kopanina a všem fanouškům...  Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s nám online ......  
 

Jarda Bíro se vrací. Překonal zranění a těší se na skvělé parťáky v útoku FCPK!

Mužstvo:FCPK B
Zpracováno:07.01.2010
 
Suchdol - Jarda Bíro, útočník Přední Kopaniny, má za sebou nevydařené období plné zranění. V září 2008 podstoupil operaci kolene, na hřiště se vrátil až v letní přípravě příštího roku. Po ní se šel rozehrát na půlroční hostování do Nebušic (1.A třída), ale tam se ve druhém zápase opět zranil. Ve zbývajícím čase podzimu nasbíral jen pár minut, paradoxně poprvé se na hřišti objevil v derby FCPK B a Nebušic, což si nemohl nechat ujít. Až poslední utkání v Horních Měcholupech však odehrál celé. Včera ovšem šestatřicetiletý vytáhlý střelec naskočil do přípravy s FCPK B, lídrem 1.A třídy. Podle svých slov se cítí dobře a těší se, že na jaře bude konečně zdráv a pomůže kopaninské rezervě udržet první místo v tabulce.

Jardo těch zranění už musíš mít plné zuby co?
Při operaci na podzim 2008 mi dělali čéšku, nápravu zadních křížových vazů, začištění chrupak, prostě kompletní servis. Myslím, že asi v koleni nemám nic, na co by nesáhli. V obavě o koleno jsem pak přetížil to druhé a bylo zle.

Včera si však nastoupil do přípravy s béčkem, jak se cítíš?
Věřím, že už mi dají zdravotní patálie na čas klid. Už je na čase! Doufám, že tento půlrok si užiju už fotbalu.

Před zraněním si byl hráčem kopaninského áčka, teď jsi v kádru béčka. Pošilháváš ještě po návratu do prvního týmu?
Jsem realista, věk nezastavím. Je mi 36 let, teď budu rád když se vrátím a budu kopat bez výpadku za béčko. Navíc jsem se zranil když bylo ještě áčko v přeboru, mezitím však postoupilo do divize a ty nároky na hráče už jsou zase jinde. Přišli noví hráči, mladí kluci, bylo by to krásný, vidíme například Oivinda Giila, který hrál na podzim i za áčko a výborně, ale jsem realista. Navíc také béčko postoupilo do 1.A třídy, což je pro mě ideální soutěž po tom zranění. Budu rád když budu moc fungovat a dál se uvidí.

Jak se cítíš po první tréninkové jednotce?
Byl jsem spokojen. Těžký terén, sníh, namrzlo, malé hřiště, což není pro mojí postavu ideální, ale v pohodě. Myslím, že to půjde. Naskočil jsem mezi fajn kluky, všechny je znám, je tam pár nováčků, kteří dobře zapadli a kvalita obrovská.

Co kvalita v útoku? Nemáš obavu z té konkurence?
Bude to hodně těžký to je jasný. Všiml jsem si, že fantasticky funguje spolupráce s áčkem a všichni kluci co chodili na podzim z áčka byli výborní. Myslím, že Kopanina B by mohla hrát jen útoku s obranou a zálohu vynechat... (smích). Ať nastoupí kdokoliv z útočníků, soupeř si musí dát velký pozor. Navíc každý může hrát s každým, výborně se doplňují. Je tu však zkušený trenér a dlouhá sezóna, určitě se na hřiště každý dostane. Nemám obavu, naopak se těším.

Že si zahraješ s Oivindem Giilem, Bohoušem Strnadelem, Standou Trojanem...
To je jasný, se všema jsem kopal, takže žádné novum a hraje se s nimi fantasticky. Například Oivind drží míč déle, ale pak umí fantasticky přihrát do góla nebo milimetrově odcentrovat. Bohouše není třeba komentovat, to je mašina na góly a Standa je také výborně vybavený fotbalista. Na takové parťáky se člověk musí těšit. Ale nejsou to jen oni. Z áčka na podzim naskočil Honza Horák, Honza Slaboch, David Průša a další. Kopanina by mohla v útoku postavit čtyři výborná mužstva, to je radost koukat.

Jsi překvapený umístěním Kopaniny B na prvním místě 1.A třídy? Je to nováček!
Spousta lidí okolo říkala, že Kopanina dole hrát nebude a bude záležet jak bude fungovat spolupráce s áčkem. Ale že bude první, to asi nečekal nikdo. Já však v 1.A třídě působil dlouho a při znalosti situace na Kopanině mi bylo jasný, že bude hrát hodně nahoře. Kvalita širokého kádru je velká a vždy se podaří sestavit jedenáctku, která když není výborná, tak je zcela konkurenceschopná ostatním týmům.

Ty jsi na podzim působil v Nebušicích. Bohužel moc jsi toho neodehrál kvůli zranění. Byl jsi tam už podruhé na půlroku, to první angažmá bylo mnohem vydařenější.
Když jsem šel pomoci Nebušicím před dvěma lety, bylo to hodně podobné, akorát mě nelimitovaly zranění. Také nelze zapomínat, že se od té doby vyměnili dva trenéři. Já tam šel za Jardy Linharta, mezi námi byla maximální důvěra, oba jsme věděli co od sebe můžeme čekat. Navíc mým parťákem v útoku byl Stráňa (pozn.red.: Stránský) a spolu jsme mohli hrát poslepu. On dal tuším devět, já osm gólů. Sedmnáct branek, to byly více než dvě třetiny gólů celého mužstva. Myslím, že kvalita kádru tedy byla daleko vyšší, kluci byli sehraný, věděli o sobě. Sice kádr byl uzoučký, bylo tam dvanáct hráčů, kteří mohli kopat, pak ti další už nebyli hráči do základní sestavy.

A jaká byla siuace teď?
Trochu jiná, tak hlavně já jsem se ve druhém zápase zranil. Už v konci přípravy mě trochu trápil kotník, tak jsem nenaskočil do prvního zápasu, pak druhý jsem odehrál celý, vedli jsme, odehráli ho dobře, ale v závěru jsme dvěma hloupými góly ztratili celý zápas. Navíc já se zranil, po zápase jsem odjel autem a když jsem z něj doma chtěl vylézt, nemohl jsem se na nohu postavit. Pak jsem absentoval. Situace byla trochu jiná i v tom, že dnes je v Nebušicích trenérem Pepích Pechr, bývalý výborný fotbalista a dnes hodně dobrý trenér, dříve pracoval v Kladně s mládeží a i v Nebušicích sází hodně na mladé. Tím je řečeno vše, ta důvěra ve mě byla jiná než dříve.

Zpátky na Kopaninu, jsi výborný běžkař. Jak se těšíš na soustředění do Čenkovic?
Já se strašně těším. Už jsem tam byl jednou s áčkem. Krásné místo, parádní chata Bohemika, kvalitní běžkařské tratě. Myslím, že si dáme dobře do těla a také bude čas utužit kolektiv.

V áčku ti prý nikdo nestačil?
Tak dobře se držel Míša Buzek (smích), který to v závěsu dřel klasikou a také bez namazání Mejdži (pozn. red.: kouč Pavel Mejdr), ten nás také málem dojel když jsme se s Míšou fotili s panoramatem Kralického Sněžníku... (smích).

Očekáváš v béčku větší souboj?
Tak mám informace, že tam je řada dobrých běžkařů. Zatím jsem své soupeře na běžkách neviděl, ale Oivind Giil bude asi hodně silný, vždyť Norově se rodí s lyžemi na nohou, otázka jestli Oivind měl sjezdovky nebo běžky. Také Jirka Švarc je prý velký bojovník, no uvidíme. Moc se těším, zasportujeme, pěkné prostředí, co víc si přát, snad lepší sníh než na Strahově při Tour de Ski...

Po zimní přípravě přijde jaro. Věříš, že už ho strávíš na hřišti?
Už je na čase. Když vidím, že Patrik Berger včera skončil s fotbalem a měl stejné problémy jako já, musím být ve střehu. Vždyť s Páťou jsem začínal v přípravce Sparty. Věřím však, že na hřišti ještě strávím dost času.
 
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Tým měl velkou chuť vyhrát. Kluci makali až do konce, chválil trenér Daniel Vott, 31.05.2020
Přední Kopanina - Výhra 4:2 nad dorostenci 1.FK Příbram potěšila kopaninského trenéra Dana Votta. Byla už druhá v řadě po Olympii Radotín. Podle Votta...
Kopanina hostí dorostence 1.FK Příbram. Hraje se konečně zase U Drahušky., 30.05.2020
Fotbalistům Přední Kopaniny byla ukončena administrativně sezóna 2019/2020 kvůli pandemii koronaviru. Po skončení nouzového stavu však pokračují v přípravě...
Neřešil jsem, kdo kolik naběhal. Vadily mi omluvenky, říká trenér Daniel Vott, 23.05.2020
Podolí - Konečně. Je to tady. V Praze už se zase hraje fotbal. V sobotu před polednem se utkaly dva celky z Pražská teplárenská přeboru. Podolí si v duelu...
Z ukončení sezony je mi smutno. Nešlo to jinak, říká předseda svazu Svoboda, 03.05.2020
Praha - Z pozice člena výkonného výboru Fotbalové asociace ČR se Dušan Svoboda účastnil klíčového jednání, na kterém se rozhodlo, že se všechny amatérské...
Je konec! Fotbalové amatérské soutěže se nedohrají. Na vině je pandemie., 03.05.2020
Praha - Amatérské fotbalové soutěže v Česku od Fortuna ČFL níže, a to včetně mládežnických soutěží, byly kvůli pandemii koronaviru předčasně ukončeny....

Další články

Situaci sledujeme. Fotbal teď není téma. Hlavně zdraví, řekl trenér FCPK Vott, 26.03.2020
Nouzový stav v Česku: Praha zůstane bez fotbalu, soutěže jsou přerušené, 12.03.2020
Koronavirus zastavil fotbal. Do odvolání se ruší tréninky i zápasy týmů FCPK., 12.03.2020
Utkání by slušela remíza a Kolář na umělkách nemůže, řekl trenér FCPK Vott, 12.03.2020
Trenér Jeřábek (Újezd) chce do divize. Tři body s Kopaninou jsou důležité., 11.03.2020