Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s nám online ......  
 

Rezerva zahajuje zimní přípravu. Bude náročnější než dříve, říká kouč Odstrčil

Mužstvo:FCPK B
Zpracováno:06.01.2010
 
Přední Kopanina - Hned první středu v novém roce se pustí do tréninku fotbalisté rezervy FCPK. Zatímco divizní tým Přední Kopaniny má ještě týden volno, hráči béčka zahájí svou zimní přípravu už nyní. Nováček 1.A třídy, ale překvapivě také její podzimní vítěz, má před sebou tři měsíce zimního tréninku. Jarní sezónu odstartuje prvním mistrovským zápasem 27.března. K zimnímu přípravnému období se vyjádřil zkušený kouč Čestmír Odstrčil, který mužstvo dovedl k postupu a nyní si s ním zdařile vede i v druhé nejvyšší pražské soutěži.

Trenére bude tato zimní příprava náročnější než předtím v 1.B třídě?
Předpokládám, že bude náročnější, určitě toho mám připraveno více než v předchozích letech. Doufám, že se nám budou vyhýbat zranění a budeme se scházet v dobrém počtu, abychom tréninkový plán mohli realizovat. Začneme volněji, času je dost a budeme přidávat.

Můžete něco prozradit na co se hráči mohou těšit?
Tak určitě se můžou těšit na soustředění, kde nebudou chybět běžky, ale také využijeme běžecký ovál v Suchdole a zařadíme tam i poznávací výběhy v této městské části...

Čekal jste po první půlce sezóny úspěch v podobě prvního místa?
Kdybych řekl že čekal, tak to bych byl moc velký optimista. Když jsem ale ze začátku viděl jak se to vyvíjí, věřil jsem, že budeme hrát vpředu. Že to nakonec vyšlo na první místo je samozřejmě skvělé.

Jak bude zimní tréninkový cyklus vypadat?
Budeme trénovat dvakrát týdně (středa, pátek) v Praze 6-Suchdole v areálu České zemědělské univerzity a přilehlém okolí. Na konci ledna jedeme na čtyřdenní soustředění do Čenkovic v Orlických horách a samozřejmě budeme hrát přípravná utkání.

Dá se předpokládat, že soustředění v Orlických horách bude spíše zaměřeno na nabírání fyzické kondice?
Budou tam hodně běžky, ale nebudou chybět ani fotbalové věci. Jedeme na tradiční místo, víme jaké podmínky nás tam čekají a můžeme se dobře připravit.

Jak je na tom Váš tým s kvalitou na běžkách?
Máme řadu opravdu dobrých běžkařů a protože jezdíme na hory každý rok, i ti slabší se naučili. Letos když jsem viděl kdo všechno se hlásí, bude to zajímavé.

Buďte konkrétní.
Například náš norský střelec Oivind Giil je výborný běžkař, asi jako každý v Norsku, jede i Jirka Švarc a to je také velký bojovník. Ale jsou i tam i další, kteří v okolí Suchého vrchu budou chtít dokázat své umění. Viděl jsem v televizi na běžkách Brno a Slávii, když jsem viděl jak se na tom pohybují, my se rozhodně také neztratíme. Navíc jsme pořídili nové Umbro soupravy jako oni, možná si nás lidi i spletou... (smích)

Proč nehrajete žádný zimní turnaj?
Už několikátou zimní sezónu jdeme formou přátelských zápasů, je to tradičně vyzkoušený model, který funguje.

Přivítáte v mužstvu nějaké nováčky?
Uvidíme, ale předpokládám, že ano. Už na konci roku s námi někteří noví kluci trénovali, velice pravděpodobně se nám vrátí někdo z hostování, ať už Jarda Bíro, Jirka Švarc, Martin Skočdopole nebo další.

Jak funguje spolupráce s A týmem?
Funguje výborně, s Pavlem Mejdrem se vždycky dohodneme. Předpokládám, že v tomto duchu budeme pokračovat. Kluci z áčka to berou, pokud nehrají nahoře, jdou s námi. Pokud jim vypadne trénink s áčkem, jdou si ho nahradit s námi. Funguje to.

S jakými ambicemi vstoupíte do jarní části?
Udržet si pověst a výsledky, co jsme měli na podzim. Uvidíme jak se to bude vyvíjet, nechci říkat že soutěž vyhrajeme nebo skončíme do 3.místa. Prostě chceme hrát co nejlépe jako podzim, kdy jsme z toho měli velmi dobrý pocit, zahráli jsme si dobrý fotbal a vyhrávali jsme.

 
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Fotbalový klub FCPK přeje pohodové vánoční svátky a šťastný nový rok., 25.12.2020
Přední Kopanina - Všem našim členům a fanouškům přejeme klidné Vánoce. Fotbal je zastaven a bude přerušen i nadále v lednu kvůli koronaviru, ale nenechte...
Hořovice už nejsou Hořovicko. Nová umělka Kopaninu těsně minula., 16.12.2020
Hořovice - Posledním soupeřem Kopaniny v roce 2020 je mužstvo SK Hořovice. Tým, který v této sezóně změnil jméno. Po třinácti letech pod hlavičkou FK Hořovicko...
Poslední zápas Kopaniny v roce 2020. Áčko hraje v Berouně s Hořovicemi., 16.12.2020
Přední Kopanina - Ve středu 16.12. budeme sledovat poslední zápasové vystoupení FC Přední Kopanina v roce 2020. První tým mužů sehraje přátelské utkání...
Mladší přípravka sehrála interní zápas. Vyhrál Liverpool nad Chelsea., 14.12.2020
Přední Kopanina - V sobotu 12.12. rozdělili trenéři mladší přípravky své hráče na dvě party a vznikl zápas Liverpool (reds) vs Chelsea (blues). Utkání...
Fotbal se probouzí. Zimní spánek se letos nekoná. Budeme dohánět resty., 04.12.2020
Přední Kopanina - Rok 2020 je celý ve znamení pandemie koronaviru, fotbal nevyjímaje. Poté co Covid odstřelil na jaře minulou sezónu, která zůstala nedohraná,...

Další články

Jan Pauly, fotbalový svaz: úplný zákaz fotbalových aktivit do 3.11.2020, 22.10.2020
Fotbal se nehraje, rozvážíme obědy. Drahuška vaří svíčkovou a holanďáky., 16.10.2020
Od pondělí uzavření soutěží kvůli viru. Čeká nás poslední zápasový víkend., 10.10.2020
Přeborová tipovačka: Jak vidí 7. kolo Šimon Vik z Přední Kopaniny?, 02.10.2020
Žolík pomohl Admiře B k vítězství. Kopaninu jsme přetlačili, řekl Michálek, 30.09.2020