Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s námi online ......  
 

Přední Kopanina chce doma udělat další krok k divizi. Musí zlepšit koncovku.

Mužstvo:FCPK
Zpracováno:24.05.2024
 
Přední Kopanina - Další důležitý krok na cestě do divize může v sobotu dopoledne udělat v Pražská teplárenská přeboru Přední Kopanina. Lídra tabulky čeká od 10:30 souboj s Duklou Jižní Město, kterou už dvakrát v sezoně porazil. Na podzim vyhrál v utkání nejvyšší pražské soutěže jasně 6:1, v jarním pohárovém měření sil bral tým od letiště skromnější výhru 2:0. "Potřebujeme doma získat tři body, chceme se také vítězně naladit na finále poháru," hlásí Daniel Vott, kouč Přední Kopaniny.

Lídr Pražská teplárenská přeboru naposledy remizoval na půdě Třeboradic (1:1) a dál vede tabulku o šest bodů. Jen v pozici nejbližšího pronásledovatele vystřídal Tempo, které výsledkově selhalo v Braníku, Vyšehrad. Tým od letiště je nažhavený na zápas. "Každý by chtěl nastoupit, dopředu ale říkám, že v náročném programu sestavu protočíme," prozrazuje Vott, aniž by byl konkrétnější, kdo z jeho svěřenců třeba naskočí do přeborového klání v roli střídajícího žolíka.

Stejně jako před zápasem s Třeboradicemi si trenér Vott přeje, aby se Dukla JM pustila na půdě favorita do otevřené partie. To, že jeho svěřenci naposledy klopýtli na tom nic nemění. "Věřím, že u nás budou chtít hrát fotbal. A také věřím, že pokud nebudeme v koncovce impotentní, tak utkání zvládneme a získáme tři body," prohlašuje. Před týdnem v sobotu v Třeboradicích favorit vyhořel v koncovce, nedal navíc penaltu, a tak se musel spokojit s remízou 1:1.

Dukla JM je v tabulce s 36 body na deváté příčce, trenér Přední Kopaniny ale vnímá, že má soupeř v kádru kvalitu. "Mají dobré hráče, navíc dávají šanci mladým. Víme dobře, jaké to je, když se omlazuje kádr. I tak věřím, že si to s námi Dukla rozdá na férovku," tvrdí Vott. "Věřím, že nebudou betonovat a hrát na brejky," dodává kouč Přední Kopaniny s tím, že v lepší kondici je po deštích také hřiště u letiště.

Tým kouče Josefa Světlíka je na první pohled v klidném pásmu tabulky, trenér Dukly si to ale úplně nemyslí. "Ještě dva body by se nám hodily," komentuje postavení svého týmu. Jak tedy jeho tým zkusí zaskočit favorita? Recept prý mohl nedávný pohárový souboj, který Dukla JM prohrála 0:2. "Nebudeme vymýšlet už dávno objevené věci. Vsadíme na podobný styl jako v pohárovém utkání. To jsme mohli vést ve třicáté minutě klidně 3:0," vzpomíná trenér Dukly JM.

Na adresu Přední Kopaniny chrlí celou řadu superlativů. "Kopanina má nadstandardně silově vybavený tým. Když se nedaří dvojici kanonýrů Urbanovi s Ptáčkem, dokáže si pomoci standardními situacemi. Víme o tom, že má Kopanina rozbitou stoperskou trojici, pak také hodně záleží na tom, jak se vyspí Ali Asad," komentuje kvalitu týmu od letiště Světlík. "Ale my se hlavně musíme soustředit na sebe a svoji hru."

Tak uvidíme jak to všechno dopadne. Do konce jsou čtyři kola, Kopanina vede o šest bodů a po Dukle jí čekají ještě zápasy ve Zličíně, doma Dolní Chabry a končí v Braníku. Její největší soupeři tento víkend hrají Vyšehrad se Střešovicemi a Tempo s Viktorkou Žižkov B.

Zápas FCPK - Dukla Jižní Město se hraje v sobotu na stadiónu U Drahušky netradičně už od 10:30 a řídit jej bude trojice Nebázlivý - Šmakal, Hejma.

 

Článek připravil:René Machálek
 
Fotograf:Pavel Jiřík st.
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Přední Kopanina během posledního domácího víkendu oslavila Double. Výsledky zde!, 10.06.2024
Přední Kopanina - Předposlední hrací víkend této sezony je za námi, a mužské týmy se tak pro tento ročník rozloučili s domácím hřištěm. Rozlučka však proběhla...
Oslavy titulu a mnohem více! Víkendový program FCPK zde., 06.06.2024
Přední Kopanina - Přední Kopanina slaví. A-tým minulý víkend získal titul přeboru Prahy a potvrdil svůj postup do Divize. Nyní ho čeká domácí utkání, při...
Víkend, který se do historie FCPK zapíše zlatým písmem! Výsledkový servis zde., 03.06.2024
Přední Kopanina - Je to tu! Sen o prvenství v přeboru a postupu zpět do divize se stal realitou. A-tým FCPK porazil Zličín, a získal tak titul mistra Prahy....
Pohledy trenérů Votta a Kudely na šlágr Zličín vs FCPK. Oba chtějí vyhrát., 01.06.2024
Praha - Jednu trofej už Přední Kopanina v této sezoně má, když v úterý ovládla pohárovou soutěž v hlavním městě TESKAHOR Cup. Ve finále hraném na neutrální...
Repeté se Zličínem podruhé v tomto týdnu. První mečbol pro Přední Kopaninu., 31.05.2024
Praha - Po výhře v poháru čeká fotbalisty Kopaniny splnění druhé výzvy. K titulu mistra Prahy zbývá poslední krok. Vyhrát jeden z posledních třech zápasů....

Další články

Program Kopaniny na víkend. U Drahušky čtyři zápasy a v sobotu Dětský den., 30.05.2024
Kopaninu čeká finále poháru. Soupeřem bude FC Zličín. Hraje se na Střížkově., 27.05.2024
Podívejte se jak FCPK zakončila květen. Plný výsledkový program z víkendu zde!, 27.05.2024
Poslední květnový víkend přinese na Kopaninu pět zápasů! Celý program zde., 25.05.2024
Přední Kopanina chce doma udělat další krok k divizi. Musí zlepšit koncovku., 24.05.2024