Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s námi online ......  

Šlágr na Přední Kopanině. Domácí chtějí tři body, ČAFC dárek pro jubilanta.

Mužstvo:FCPK
Zpracováno:19.04.2024
 
Přední Kopanina - Pohodlný pětibodový polštář má v čele Pražská teplárenská přeboru Přední Kopanina. Tým od letiště bude první místo potvrzovat v domácím duelu proti ČAFC, který se hraje v sobotu od pěti hodin odpoledne. „Náš cíl se nemění, je pro každý zápas stejný, chceme získat tři body,“ velí trenér Přední Kopaniny Daniel Vott. ČAFC je v tabulce sedmý, na lídra ztrácí třináct bodů. „Ale bude to těžké, stejně jako každé utkání v přeboru,“ dodává.

Přední Kopanina, která se netají plánem postoupit do divize, na jaře šest zápasů proměnila v pět vítězství. Bez bodu odjela jen z Jinonic, kde na Vottův tým vyzrál posílený Motorlet B. V domácím prostředí je zatím stoprocentní (Žižkov B 3:1, Uhříněves 5:0 a Podolí 4:2), „Ale loni na jaře jsme s Čafkou prohráli, doplatili jsme na neproměňování šancí,“ vzpomíná na nepříjemný moment Vott. „Tentokrát to určitě chceme zvládnout,“ dodává.

ČAFC v posledním utkání vedl v úplném závěru nad Vyšehradem, který je spolu s Tempem největším konkurentem Kopaniny v boji o postup. „Mají zkušené hráče, bude třeba být v defenzivě zodpovědný a správně nastavený. Do sestavy se jim vrátil Pavel Novotný, útočník, který umí dávat góly,“ konstatuje kouč přeborového lídra.

Tým od letiště má v koncovce nabito. Kanonýr Dan Urban se trefil zatím ve všech jarních zápasech, druhý ofenzivní klenot Vojtěch Ptáček dal třeba dva góly na Tempu a naposledy v Kolovratech skóroval rovnou čtyřikrát. „Respektujeme sílu soupeře, ale myslím, že bychom směrem dopředu měli nakonec mít navrch,“ předvídá kouč.

Základem pro jeho tým bude zodpovědný výkon v defenzivě. „Když jsme s ČAFC prohráli 0:2, vychytal nás brankář Štěpánek, měl svůj den. Měli jsme dost šancí, ale nic jsme na rozdíl od soupeře neproměnili,“ hlásí Vott, který bere zápas se vší vážností. A nejen kvůli tomu, že soupeř obral o body zmíněný Vyšehrad.

Ohledně předpokládané sestavy nic neprozradí. Dá se čekat, že tým nastoupí v plné síle, ale už příští týden ve středu čeká Přední Kopaninu pohárové utkání, takže lze se dá tušit, že trenér favorita nejspíš zamíchá sestavou. „Pro nás je cíl jasný, chceme tři body. Každý zápas v přeboru je těžký. Nikdo jarem neprojede bez ztráty, tak uvidíme, co přinese další kolo. Máme příjemný pětibodový polštář, ale bylo by fajn ho zase navýšit. Ale taky se musíme mít na pozoru, abychom o jeho část nepřišli,“ bere blížící se domácí duel Vott. Jeho tým vyhrál na podzim na půdě rivala 4:1.

ČAFC zamíří na Kopaninu s jasným cílem, potrápit favorita a nejlépe ho obrat o body, Hodně vidět je na jaře kanonýr Pavel Novotný, syn trenéra. Ten na podzim absentoval na trávníku kvůli vážnému zranění, ale už opět ukazuje, že má střílení gólů v krvi. Rád by to potvrdil i u letiště.

„Kopanina by nám měla poděkovat. Hodně jsme jí pomohli. Můžu ale slíbit, že uděláme maximum, abychom tam uhráli dobrý výsledek. Naše legenda, Jirka Machurka, slaví čtyřicítku a my mu chceme udělat radost dobrým výsledkem. Aby se nám pak také lépe slavilo,“ nechal se útočník slyšet na webu PFS.

Autor dvou jarních gólů (třetí mu vzal údajný ofsajd) dobře ví, že ještě není na svém herním maximu. „Začínám se dávat dohromady, ale pořád je přede mnou hodně práce. Musím dotrénovat, pauze byla moc dlouhá. Léta přibývají a některé věci už třeba nejdou jako dřív,“ konstatoval Novotný.

Naposledy na Vyšehradě se blýskl gólem skoro ze středového kruhu. „Nebylo to jednoduché zakončení, ale povedlo se. Vedli jsme až do úplného konce, pak se udělala chyba a bohužel Vyšehrad vyrovnal,“ líčí kanonýr.

Sám si plně uvědomuje, jak velkou ofenzivní kvalitou disponuje Přední Kopanina. „Dan Urban je jedním z nejlepších hráčů, co tady kdy hrál. A myslím, že kdyby chtěl, tak mohl být fotbalově úplně někde jinde. Když chce, tak prostě rozhodne zápas a nic s tím neuděláte. A pak je tam Ptáček. Když si soupeři hledí Urbana, tak má víc prostoru a teď mu to tam hodně padá. Čeká nás všechny hodně těžká práce,“ má jasno útočník ČAFC.

Svůj tým by rád na konci soutěže viděl v tabulce mezi elitní pětkou. A body z Přední Kopaniny by se v těchto počtech náramně hodily. Novotný se těší i na to, že si zase zahraje s kamarádem Jiřím Machurkou, který navíc slaví čtyřicáté narozeniny.

„Když jsem do ČAFC přicházel, tak jsem se těšil na to, že si s Jirkou Machurkou zahrajeme. A poprvé jsme se v základu sešli po sedmi měsících... Jirka je moc důležitý pro celý tým. O to víc mu všichni budeme chtít dobrým výsledkem na Kopanině udělat radost, abychom pak mohli slavit. Bude tam z mojí strany i speciální motivace. Budeme bojovat,“ říká Pavel Novotný mladší.

 

Článek připravil:René Machálek
 
Fotograf:Ladislav Pilař
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Kopanina se představí na Sláva Cupu. Dosáhnou modročervení na tripple?, 20.07.2024
Dubeč - Turnaj s tradicí. Sláva Cup na počest významného fotbalového funkcionáře a trenéra Miloslava Houšky se hraje letos již posedmé. Všech ročníků se...
Divize vylosována. Kopaninu čekají čtyři pražská derby a atraktivní soupeři., 28.06.2024
Praha - V restauraci Columna na pražském Chodově byl vylosován nový ročník 2024/25 soutěží Řídící komise pro Čechy. V soutěži mužů se jedná o třetí a čtvrtou...
Sezona je u konce! Přečtěte si, jak se kopaninské celky rozloučily s ročníkem., 17.06.2024
Přední Kopanina - Dlouhá sezona 2023/24 je oficiálně za námi! Kopaninské týmy minulý týden odehrály své závěrečné zápasy a nyní se již chystají na prázdniny....
Poslední hrací víkend sezony. Přijďte zakončit tento ročník k Drahušce!, 16.06.2024
Přední Kopanina - Do konce zlaté kopaninské sezony 2023/24 zbývá jeden poslední hrací víkend. Jednalo se o ročník plný emocí, a to dobrých i špatných,...
Kopanina se chce loučit s přeborem výhrou. Ptáček ve hře o krále střelců., 15.06.2024
Praha - V postupovém cíli už fotbalisté Přední Kopaniny dávnou jsou a mohou se těšit na účast v divizi. To ale nic nemění na jejich plánech vyhrát poslední...

Další články

U9 na tradičním MINICUPU na Julisce!, 12.06.2024
Přední Kopanina během posledního domácího víkendu oslavila Double., 10.06.2024
Oslavy titulu a mnohem více! Víkendový program FCPK zde., 06.06.2024
Víkend, který se do historie FCPK zapíše zlatým písmem! Výsledkový servis zde., 03.06.2024
Pohledy trenérů Votta a Kudely na šlágr Zličín vs FCPK. Oba chtějí vyhrát., 01.06.2024