Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s námi online ......  
 

Kanonýr Přední Kopaniny Ptáček znovu úřadoval. Čtyři góly do sítě Kolovrat.

Mužstvo:FCPK
Zpracováno:16.04.2024
 
Kolovraty - Přední Kopanina pokračuje v krasojízdě v Pražská teplárenská přeboru. V Kolovratech vyhrál lídr tabulky 7:3 a čtyřmi přesnými zásahy k tomu pomohl kanonýr Vojtěch Ptáček (na fotografii ve žlutém dresu). „Klidně mohlo být gólů i pět,“ směje se útočník týmu od letiště. Ten vede tabulku o pět bodů před Vyšehradem, který jen remizoval s ČAFC.

Vypadá to, že vaše forma roste. Tempu jste dal před dvěma týdny dva góly, teď v Kolovratech jste se trefil čtyřikrát. Cítíte se v optimální pohodě?
Jsem za to rád, jak jsme to s Kolovraty zvládli. I za to, že se mi zápas povedl. Obecně se teď cítím dobře, všechno se mi v životě momentálně daří a na výkonech je to znát. Ale tady musím říct, že jsem se dobře cítil i na začátku sezony, ale tam mě zastavilo zranění.

Je to odměna za dobu, kdy jste musel trpět bez fotbalu?
Snažil jsem se to jednoduše přijmout a myslet pozitivně. Bral jsem to jako šanci, kdy se můžu soustředit na silovou stránku a na školu, jsem ve třetím ročníku, takže jsem měl státnice a teď dokončuji. Momentálně už jsem po zranění a na hřišti se cítím asi nejlépe v životě.

Po Tempu jste říkal, že jste si svůj parádní gól vizualizoval, byl jste na zakončení připravený. Na čtyři góly se asi připravit takhle nejde, co?
Možná jsem něco podobného měl u své druhé trefy v Kolovratech. Ale tam už není čas přemýšlet, jednám automaticky, jde ale o něco jiného. Jde o nastavení hlavy a mentální přípravu před zápasem, abych byl soustředěný, cítil se sebevědomý a udržoval se v ideálním rozpoložení podávat top výkon. To mi pomáhá být na zakončení připravený a být v takové chvíli, když přijde, v klidu, protože už jsem v takové situaci byl, ať už na hřišti, nebo jenom v té vizualizaci. A to se mi povedlo. Vážně mě tahle oblast baví a vidím na sobě, že mi to dost pomáhá. V blízké budoucnosti bych rád v tomhle směru pracoval se sportovci, zejména teda s fotbalisty. Chystám se teď na magistru studovat a pokračovat se sportovní psychologií.

Věděli tohle o vás spoluhráči, vyzvídali?
Myslím, že většina kluků z týmu už to věděla. I mi někteří pomáhali s dotazníkem k bakalářce. Sem tam si z toho na tréninku děláme srandu. Překvapení to asi bylo pro trenéra. Ale tak už to ví i on, že bych chtěl být mentální kouč. Nejdůležitější za mě ale je jít do zápasu ve správném nastavení hlavy, být ve správném flow. Hodně světových sportovců napříč všemi sporty to často zmiňuje.

To vážně stačí?
Tak samozřejmě musíte mít ty schopnosti a trénovat, bez toho určitě nejde. Je tam i technická a fyzická stránka, hlava nám pouze pomůže přenést ty schopnosti do zápasu. Já si třeba u sledování fotbalu hodně všímám toho, jak se chovají útočníci v šancích. Koukám na různé sestřihy gólů. Sám jsem hodně šancí zahazoval… Snad to bude lepší a lepší.

V Kolovratech jste potvrdil, že bude…
Jsem za to strašně rád, že jsem dokázal být takhle efektivní. Ale nebylo to jenom o mně, hráli jsme velmi dobře prvních 60 minut, dostal jsem velmi dobrý servis a penaltu k tomu. Deset gólů je asi nejvíc, co jsem v utkání během své kariéry zažil.

Trenér Vott prorokoval, že zápas neskončí 7:7, tak jste mu asi chtěli dokázat, že dáte sedm branek, ne?
Mě hlavně mrzí, že jsme tři góly dostali. Bylo to bohužel naším špatným přístupem, musíme od sebe sami chtít víc. V jiných zápasech by se nám to nemuselo vyplatit.

Chyběl zraněný Tržický, Wise odjel zpět na Ostrovy, to by mohla být částečná omluvenka, nemyslíte?
Hráli jsme vzadu dobře, moc jsme je do ničeho nepustili. Kůča (Kučera) je hodně univerzální, normálně tam v tomhle systému hraje, takže bych se na to nevymlouval. Máme široký kádr. Bránění je navíc věc celého týmu. Ale potom jsme polevili, jeden gól byl vlastní, další z penalty. Trenér byl po utkání rád, že jsme to zvládli. Navíc mně se to o bránění snadno říká, když hlavně útočím…

Každopádně jste zápas, na rozdíl o soupeřů, zvládli a máte v tabulce náskok pěti bodů. To je příjemné, že?
Musíme koukat sami na sebe. Náskok pořád není tak velký, vždyť to není tak dávno, co jsme byli na druhém místě. Přebor je těžká soutěž a je před námi ještě dost utkání. Musíme dál vyhrávat.

V útoku vám to sedí s Danielem Urbanem. Vy se občas střelecky utrhnete ze řetězu, on si drží famózní formu a trefuje se v každém utkání. Sedí vám to dohromady?
Dan je neuvěřitelný, on dokáže dát gól i v zápasech, kdy nám to třeba nejde. Je pravda, že když hrajeme na dva útočníky, tak jemu se věnují jeden i dva obránci, takže pak mám já víc prostoru. Myslím, že spolupráce funguje, když si dokážeme přihrát na góly a vyhovět si.

Kolovraty už na jaře dokázaly stáhnout manko 0:3 a dovedly zápas k remíze. Měli jste to na paměti během utkání?
Přesně o tomhle jsme se v poločase bavili, že nesmíme polevit. Myslím, že když jsme dali třetí gól, tak už jsme byli klidnější.

Dal jste čtyři góly. Už víte, kolik vás tahle kanonáda bude stát?
Sazebník pamatuje na první hattrick, takže se určitě přihlásí pokladník. Ale jestli je tam něco za čtyři góly, to nevím. Když jsem měl hattrick, cítil jsem pořád hlad po gólech, furt jsem se snažil. Nakonec z toho byly čtyři góly, ale klidně jich mohlo být pět.

A co pořadí pražských kanonýrů? Tam vypadá, že se vyšehradský Heřman utrhl. Ale pokud byste zopakoval kousek z Kolovrat… Láká vás vyhrát soutěž střelců?
Určitě je to motivace a bylo by to hezké, ale důležitější je rozhodně vyhrát soutěž a postoupit. Do konce ještě zbývá dost zápasů uvidíme, jak to půjde.

 

Zdroj:www.fotbalpraha.cz
Www:https://www.fotbalpraha.cz/clanek/11059-kanonyr-predni-kopaniny-ptacek-znovu-uradoval-na-hristi-se-citim-nejlepe-v-zivote-rekl-po-ctyrech-golech-kolov
Článek připravil:René Machálek
 
Fotograf:Jiří Ipser
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Kopanina se představí na Sláva Cupu. Dosáhnou modročervení na tripple?, 20.07.2024
Dubeč - Turnaj s tradicí. Sláva Cup na počest významného fotbalového funkcionáře a trenéra Miloslava Houšky se hraje letos již posedmé. Všech ročníků se...
Divize vylosována. Kopaninu čekají čtyři pražská derby a atraktivní soupeři., 28.06.2024
Praha - V restauraci Columna na pražském Chodově byl vylosován nový ročník 2024/25 soutěží Řídící komise pro Čechy. V soutěži mužů se jedná o třetí a čtvrtou...
Sezona je u konce! Přečtěte si, jak se kopaninské celky rozloučily s ročníkem., 17.06.2024
Přední Kopanina - Dlouhá sezona 2023/24 je oficiálně za námi! Kopaninské týmy minulý týden odehrály své závěrečné zápasy a nyní se již chystají na prázdniny....
Poslední hrací víkend sezony. Přijďte zakončit tento ročník k Drahušce!, 16.06.2024
Přední Kopanina - Do konce zlaté kopaninské sezony 2023/24 zbývá jeden poslední hrací víkend. Jednalo se o ročník plný emocí, a to dobrých i špatných,...
Kopanina se chce loučit s přeborem výhrou. Ptáček ve hře o krále střelců., 15.06.2024
Praha - V postupovém cíli už fotbalisté Přední Kopaniny dávnou jsou a mohou se těšit na účast v divizi. To ale nic nemění na jejich plánech vyhrát poslední...

Další články

U9 na tradičním MINICUPU na Julisce!, 12.06.2024
Přední Kopanina během posledního domácího víkendu oslavila Double., 10.06.2024
Oslavy titulu a mnohem více! Víkendový program FCPK zde., 06.06.2024
Víkend, který se do historie FCPK zapíše zlatým písmem! Výsledkový servis zde., 03.06.2024
Pohledy trenérů Votta a Kudely na šlágr Zličín vs FCPK. Oba chtějí vyhrát., 01.06.2024