Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Finále poháru: Zličín - FCPK, úterý, 28.5.2024 od 18 hodin...  Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s námi online ......  
 

Kopanina chce potvrdit výhru z Tempa. Podolí umí špičku potrápit, tuší Vott

Mužstvo:FCPK
Zpracováno:06.04.2024
 
Přední Kopanina - Úkol je jasný. Přední Kopanina chce i po sobotním domácím utkání s Podolím vévodit tabulce Pražská teplárenská přeboru. „Do zápasu jdeme s pokorou. Je to moc důležité utkání, kde potřebujeme výhrou potvrdit tři body z Tempa,“ neskrývá kouč týmu od letiště Dan Vott. Zápas má výkop v 16:30.

Přední Kopanina naposledy přejela doma Uhříněves 5:0 a pochopitelně by favorit uvítal, kdyby se povedlo něco podobného. „Podolí na jaře moc bodů nezískalo, ale proti týmům ze špičky umí odehrát dobré zápasy. Naopak ztrácí s týmy, co jsou v tabulce kolem něj, což je pro Podolí špatně,“ vyhlíží zápas Vott.

I když jeho svěřenci bezpodmínečně chtějí tři body, nepožene se favorit od první minuty do útoku. „Bezhlavě útočit nebudeme. Pro nás bude základem nedostat gól, protože vpředu víme, že nějaká šance určitě přijde,“ naznačuje, jak bude v sobotu odpoledne představení v podání Přední Kopaniny vypadat.

Ideální by pochopitelně bylo z pohledu domácích dát rychle branku. Ani pak ale podle Votta nebude vyhráno. „Pak je otázkou, jak by k tomu Podolí přistoupilo. Také potřebuje body, ale je možné, že i kdyby prohrávalo o gól, dál by se soustředilo na bránění a čekalo by na svou šanci,“ tuší kouč Přední Kopaniny, která na jaře zatím ztratila body jen na půdě posíleného Motorletu B.

Podolí pojede na půdu favorita se vším respektem. „Kopanina se netají plány přebor vyhrát, určitě nic nepodcení,“ hlásí den před výkopem trenér Petr Majer, které je aktuálně na čtrnácté příčce tabulky se 17 body a skóre 26:41.

Dobře ví, jak těžká partie jeho svěřence čeká.  A nejen kvůli tomu, že úvodní čtyři jarní kola proměnil jeho tým ve dva body a čeká na výhru. „Výsledkově to není nic moc, ale měli jsme těžký los,“ připomíná.

Remíza s aspirantem na postup z Tempa 0:0 dává tušit, že Podolí umí zaskočit favority.  „Tam jsem byl spokojený s výsledkem i s hrou. V dalším kole jsme prohráli 0:1 s Vyšehradem gólem z penalty. A nad Kolovraty jsme vedli 3:0. Skončilo to 3:3, ale hra byla solidní,“ tvrdí Majer.

Zklamala jej ale domácí porážka s ČAFC.  Možná u hráčů zavládlo trocha uspokojení. „Ten zápas se nám nepovedl. Zklamal mě přístup hráčů, co v utkání ze sebe vydali, to prostě nestačí,“ neskrývá rozčarování trenér Podolí.

Teď se Majerův tým postaví dalšímu aspirantovi na postup z Přední Kopaniny. Na domácí půdě jej na podzim obral o body po bezbrankové remíze. „To utkání jsme neodehráli špatně,“ vzpomíná kouč. „Hlavně jsme se soustředili na to, abychom soupeře nepustili do vedení. Zápas jsme dobře odbránili a nakonec z toho byla podle nás zasloužená remíza,“ konstatuje Majer.

Podobně budou chtít hosté z Podolí prezentovat i v sobotu na půdě soupeře. „Pojedeme bojovat o body. Víme, že je doma Kopanina silná. Určitě bude základem odmakat pětadevadesát minut pozorně směrem do obrany,“ naznačuje, jaký recept by mohl hosty dovést k bodovému zisku.

Nahrát by třeba mohlo jeho týmu i to, že se nemusí hrát na optimálním povrchu, který nepomáhá kombinační hře. „Zázemí má klub nádherné, klobásky výborné, ale hřiště by mohlo být lepší,“ dodává na závěr Majer.

 

Článek připravil:René Machálek
 
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Kopanina míří na horkou půdu Třeboradic, přestřelka se prý konat nebude., 18.05.2024
Praha - Pět kroků dělí Přední Kopaninu od splnění postupového cíle do divize. V sobotu vyrazí svěřenci trenéra Daniela Votta k další důležité zkoušce....
Do konce sezóny zbývá měsíc. Program nadcházejícího víkendu přehledně zde., 16.05.2024
Přední Kopanina - Před námi je závěrečný sprint této sezony, do konce ročníku 23/24 totiž zbývá méně než měsíc. Během nadcházející soboty a neděle nás...
Nacházíme se v klíčové části sezony! Shrnutí důležitého víkendu se dočtete zde., 15.05.2024
Přední Kopanina - Během slunečného květnového víkendu kopaninské celky odehrály dohromady dalších osm utkání. Soutěže spějí ke svému konci a A-tým se blíží...
Před námi je další víkend plný fotbalu! Hitem bude derby áčka se Střešovicemi., 10.05.2024
Přední Kopanina - Sezona spěje do závěrečného sprintu a týmy jsou každým úspěchem blíže ke svému celoročnímu cíli. Během nadcházejícího víkendu nastoupí...
Přední Kopanina odstartovala projekt charity. Začala spolupracovat s Donio., 09.05.2024
Přední Kopanina - Fotbalový klub FC Přední Kopanina má nový projekt. V rámci své činnosti se kromě sportu bude věnovat také charitě. Klub se spojil s platformou...

Další články

Žáci vezou pohár za třetí místo v turnaji v Libčicích. Porazili tam i Duklu., 08.05.2024
Další fotbalový víkend je za námi. Jak hrály celky FCPK? Dočtete se zde!, 06.05.2024
Víkendový program Přední Kopaniny. Pět z osmi zápasů se hraje U Drahušky., 01.05.2024
Smíšený víkend pro FCPK. Důležitá výhra i nepříjemné prohry. Souhrn víkendu zde!, 29.04.2024
Přebor: Kopanina hraje na Vyšehradě, kdo vyhraje duel elitních střelců?, 27.04.2024