Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s námi online ......  
 

Kopaninu čeká generálka. V Brandýse zkusí porazit Horky, ve hře je první místo.

Mužstvo:FCPK
Zpracováno:01.03.2024
 
Praha - Příprava před startem jara jde do finiše, stejně jako zimní turnaj v Brandýse nad Labem. Tam se v poslední hrací den, kterým je sobota, na dálku poperou o vítězství dva pražské kluby. Zatím vedoucí tým turnaje, pořádají Brandýs, hraje od 10 hodin s divizními Spoji Praha. Dvě hodiny po poledni pak nyní druhá Přední Kopanina odehraje souboj s týmem FC Horky, který působí ve středočeské I.A třídě. „Nemáme to ve svých rukách, ale zkusíme udělat všechno, abychom turnaj vyhráli,“ říká Dan Vott, trenér Přední Kopaniny.

Zda bude existovat šance, aby tým od letiště turnaj vyhrál, to bude jasné už před výkopem jeho zápasu. Brandýs s pražskými Spoji, které nově pomáhá trénovat exligista Lukáš Jarolím, už budou mít dohráno. Pořádající klub zatím tabulku vede a pokud i poslední duel zvládne, tak jej o prvenství na domácím turnaji nic nepřipraví. Spoje mají nyní o tři body méně, stejně jako nyní čtvrté Kosmonosy.

„Určitě se na ten zápas nepojedu podívat. Možná, kdyby hráli těsně před námi, ale ono je to ob zápas,“ naznačuje Vott, že se do středočeského městečka vydá až na utkání Kopaniny. Až na místě činu se dozví, zda bude mít jeho tým šanci získat první místo. Byl by to příjemný bonus za odmakanou dřinu v přípravě.

Ani před posledním zápasem na turnaji pak Vott netušil, zda by jeho tým v případě triumfu dostal nějaké ocenění. „Když dostaneme peníze, půjdou šéfovi klubu. Když dostaneme pohár, tak ho taky dostane Cigi. Takže já budu spokojený, když ten poslední zápas vyhrajeme a výkon bude odpovídat mým představám,“ směje se trenér. „Ale samozřejmě chceme uspět, když je možnost turnaj vyhrát,“ opakuje.

Přední Kopanina je po podzimu lídrem Pražská teplárenská přeboru a duel proti Horkám je pro tým generálkou na přeborové jaro. „Ideální sestava ale pořád nebude,“ mrzí Votta. Řada hráčů hlavně z defenzivní řady není k dispozici. „Doufám, že se hlavně nikdo nezraní. Na stoperu budou hrát Tržický s Kučerou, i když toho bych raději viděl na beku,“ prozradí trenér Přední Kopaniny.

Soupeře, který dosud uhrál na turnaji šest bodů nepodceňuje. Třeba proto, že všechny body uhrál proti týmům z hlavního města. Porazil nejen přeborovou rezervu Žižkova (2:1), ale i divizní Spoje (4:3). Shodou okolností Přední Kopanina právě s pražskými rivaly na turnaji neuhrála ani bod. Spojům podlehla 2:5 a Žižkovu B 3:4.

„Horky na začátku turnaje dostávaly příděly, na konci se ale zlepšily a dvakrát vyhrály,“ všímá si progresu soupeře v zimní přípravě Vott. „Dostávaly příděly. Brandýs jim dal osm gólů, Dobrovice šest. Třeba Horky zkoušely mladé hráče,“ konstatuje trenér z hlavního města na adresu celku z I.A třídy.

On sám přiznává, že sestava Kopaniny bude tak z osmdesáti procent vypadat tak, jak nastoupí v prvním zápase Pražská teplárenská přeboru. „Kompletní bohužel zase nebudeme,“ přiznává smutnou pravdu Vott. V brance dostane v sobotu šanci Matějka, na hrotu bude operovat kanonýr Urban. „Jen je obrovská škoda, že si nezahrají v útoku s Vojtou Ptáčkem. Ten je po posledním utkání zraněný. Za zákrok, který na něj v minulém utkání hráč soupeře udělal, bych mu dal stop na půl roku,“ zlobil se trenér Přední Kopaniny.

A co na to všechno říká soupeř. Horky trénuje bývalý vynikající hráč Tibor Mičinec. S mužstvem vyznává útočnou hru a podle toho také vypadají výsledky. Tým je po podzimu sedmý v B skupině středočeské I.A třídy, takže se na zimním turnaji měří s konkurencí z vyšších soutěží.

„V prvním utkání jsme prohráli s Kosmonosy, my jsme měli nemocné hráče, soupeř naopak nasadil dvě jedenáctky. Soupeř byl lepší,“ přiznává manažer a předseda klubu Jaroslav Dvořák. Následně Horky prohrály 1:4 s Velimí. „Ve třetím utkání nám Brandýs ukázal divizní kvalitu, ale dali jsme mu tři branky,“ odhaluje klady zmíněného duelu šéf FC Horky.

Následoval další příděl od FK Dobrovice. „Ale poločas jsme drželi remízu 0:0,“ upozorňuje Dvořák. „Po přestávce měl soupeř na hřišti určitě silnější sestavu, my jsme zkoušeli pět nových hráčů,“ konstatuje.

A pak to přišlo. Horky se vytáhly na dva soupeře z hlavního města. Nejprve si klub z A třídy vyšlápl na divizní Spoje. „Pořád jsme v tom utkání vedli, byl to z naší strany asi nejlepší zápas na turnaji. Porazili jsme je a byli i lepší,“ těší šéfa středočeského klubu.

Při následném souboji s béčkem Žižkova si prý oba týmy dobře zaběhaly. „To byly hotové motorové myši,“ vzpomíná Dvořák. A co tedy čeká od souboje s Přední Kopaninou. „Vedou přebor, chtějí do divize. Bylo by fajn uhrát dobrý výsledek, ale všechno směřujeme hlavně k prvnímu mistrovskému zápasu,“ přiznává. „Často pro nás bývají zápasy se soupeři z vyšších soutěží také jako kondiční trénink.“

Co tedy má Přední Kopanina od protivníka očekávat? „Snažíme se hrát útočný fotbal. Raději vyhrajeme 5:3 než 1:0,“ přiznává šéf klubu. „Náš trenér Mičinec byl výborný útočník a na našem stylu hry je to vidět. Chceme bavit hráče i lidi,“ dodává s tím, že někdejší hvězda nejvyšší soutěže předává v roli kouče četné zkušenosti mládí v barvách FC Horky.. „A taky nerad prohrává.“

V neděli se hráči Přední Kopaniny, kteří se nevejdou do nominace v Brandýse nad Labem, utkají pod hlavičkou FCPK B s rezervou pražského Tempa. „Určitě to bude utkání proti zajímavému soupeři, bude to pro zbytek hráčů užitečná konfrontace,“ tuší Vott.

Tabulka turnaje v Brandýse nad Labem
#             Tým       Zápasy Skóre    Body

1             FK Brandýs n.L.        6   21:13   13

2             FC Přední Kopanina 6   18:15   12

3             TJ Spoje Praha         6   20:14   10

4             SK Kosmonosy         6   17:11   10

5             FC Velim                   6   18.18   8

6             FK Dobrovice            6   13:10   7

7             FC Horky n.J.            6   12:28   6

8             Žižkov B                    6   12:22   3

 

Článek připravil:René Machálek
 
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Opět pro vás máme přehled celého odehraného víkendu. Jak bodovaly týmy FCPK?, 22.04.2024
Přední Kopanina - Další hrací víkend je za námi, a už se tak pomalu chystáme na závěrečný sprint sezony. Téměř polovina jarních utkání už je historií a...
Stadion U Drahušky bude tento víkend plný fotbalu! Máme pro vás celý program., 20.04.2024
Přední Kopanina - Na Kopanině tento víkend o fotbal nebude nouze. Celých sedm z osmi zápasů modročervených celků se odehraje doma na stadionu U Drahušky....
Šlágr na Přední Kopanině. Domácí chtějí tři body, ČAFC dárek pro jubilanta., 19.04.2024
Přední Kopanina - Pohodlný pětibodový polštář má v čele Pražská teplárenská přeboru Přední Kopanina. Tým od letiště bude první místo potvrzovat v domácím...
Kanonýr Přední Kopaniny Ptáček znovu úřadoval. Čtyři góly do sítě Kolovrat., 16.04.2024
Kolovraty - Přední Kopanina pokračuje v krasojízdě v Pražská teplárenská přeboru. V Kolovratech vyhrál lídr tabulky 7:3 a čtyřmi přesnými zásahy k tomu...
Úspěšný víkend kopaninských celků. Přehled všech zápasů s komentářem., 15.04.2024
Přední Kopanina - Dalších osm utkání skrz všechny kopaninské kategorie se odehrálo od pátku 12. do neděle 14. dubna. Jak tomu v Praze bývá v posledních...

Další články

Přední Kopanina se ve šlágru kola ukáže v Kolovratech. Budou padat góly?, 12.04.2024
Celý víkendový program Přední Kopaniny na jednom místě! Jaké budou zápasy?, 11.04.2024
Skála Kopaninské obrany končí. Velšan Wise se vrací do Anglie., 10.04.2024
Horký dubnový víkend je za námi! Jak hrály celky FCPK?, 08.04.2024
Kopanina chce potvrdit výhru z Tempa. Podolí umí špičku potrápit, tuší Vott, 06.04.2024