Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s námi online ......  
 

Do sestavy Přední Kopaniny se vrací kanonýr Urban, trefí se proti Velimi?

Mužstvo:FCPK
Zpracováno:23.02.2024
 
Brandýs - Předposlední vystoupení čeká v sobotu v pravé poledne na turnaji v Brandýse nad Labem na fotbalisty Přední Kopaniny. Lídra Pražská teplárenská přeboru čeká souboj s Velimí, která hraje pro změnu Středočeský kraj a je na třetí příčce s třináctibodovou ztrátou na Milín. Ve vyrovnané tabulce má Kopanina zatím devět bodů, Velim jich zatím posbírala osm.

Jestli někdo říká, že přebor v hlavním městě je vyrovnaný, co by měli říkat pořadatelé turnaje v Brandýse. První pětka se dvě kola před koncem vměstnala do dvoubodového rozdílu. „Samozřejmě vím, jak tabulka vypadá, pokusíme se oba zápasy vyhrát. A pak uvidíme, na co to bude stačit. Nemáme to ve svých rukách, ale první trojka ještě hraje mezi sebou, třeba to vyjde,“ usmívá se trenér Přední Kopaniny Daniel Vott možnosti, že by jeho svěřenci turnaj vyhráli.

Pochopitelně mu jde hlavně o to, aby své mužstvo připravil na jaro v nejvyšší pražské soutěži. Úspěch v přípravném období by byl jen příjemným bonusem. „V létě jsme vyhráli Sláva Cup, tak třeba to vyjde i tady,“ hlásí trenér. Na dotaz, jaká je cena pro vítěze, se upřímně přizná, že neví. „Ale nějaký pohár to třeba bude,“ svěří se.

V hlavě ale má hlavně dění v týmu. Přední Kopanině odpadla středeční příprava s Libiší, soupeř duel odřekl, zdravotní trable zdecimovaly tým natolik, že nemohl hrát. „To byla samozřejmě komplikace, protože jsme chtěli mít zápas místo tréninku. Takže někteří kluci prostě nebudou mít herní praxi,“ mrzí trenéra lídra nejvyšší pražské soutěže.

Sestavu proti Velimi už chce ladit směrem k jarní části přeboru. „Taky nebudeme kompletní, i na nás dopadá realita nemocí a dalších problémů, ale mířit už bychom sestavou chtěli k áčku. Do hry naskočí třeba Urban, který byl po zranění na tréninku a odehraje v sobotu poločas,“ prozrazuje kouč, že se po pár týdnech absence objeví na place vyhlášený kanonýr.

Vott pochopitelně sleduje, jak si na turnaji vede Velim. Má jen o bod méně. Na zimním turnaji prohrála jen jednou, když podlehla Spojům 2:5, remizovala s Brandýsem 2:2 a bod si připsala po výsledku 3:3 i s FK Dobrovice. Žižkovskou rezervu pak středočeský tým přestřílel 4:3 a nad Horkami vyhrál 4:1. „Vnímám, jak dopadají konfrontace mezi přeborovými týmy ze středních Čech a z Prahy a výsledkově se fakt daří týmům z Prahy. Ukazuje se, že špička přeboru tady má fakt kvalitu. Pokusíme se na to navázat,“ tvrdí kouč.

Už nyní je s účastí na turnaji v Brandýse spokojený. „Možná jedeme k zápasům o dvacet minut déle, než kdybychom hráli v Praze, jinak ale všechno splňuje naše představy. Jsem spokojený a jediné, co mě mrzí, je porážka s béčkem Viktorky Žižkov. Tam se nemělo prohrát,“ má jasno trenér týmu od letiště.

Na zápas s Přední Kopaninou se těší i trenér Velimi Radim Truksa. „Je to pro nás zajímavý soupeř. V přípravě třeba narážíte na soupeře opakovaně, tohle pro nás bude nová výzva. Těšíme se na ten zápas,“ tvrdí kouč.

Připomínce, že se v konfrontaci špičkových krajských týmů více daří celkům z hlavního města, se jen usměje. „Tak tohle určitě budeme chtít změnit,“ přizná bez rozpaků.

Stejně jako v případě Přední Kopaniny chce i Truksa pomalu ladit sestavu směrem k mistrovské soutěži. „Uvažujeme stejně, jako většina týmů. Máme dvacet lidí v kádru, ale už tam nebude tolik změn. Budou kluci, co odkopou mezi sedmdesáti minutami a celým zápasem,“ prozradí.

Před rokem nebyl Truksa s výsledky na turnaji v Brandýse úplně spokojený, ale letos se jeho svěřenci polepšili. „Určitě je to z naší strany lepší, přehrály nás jen Spoje, které uznávám. Třeba s domácím Brandýsem nebo Dobrovicemi jsme to odehráli slušně,“ pochvaluje si.

Věří, že si jeho tým nepokazí vizitku do konce turnaje, byť ví, že výsledky v přípravě nejsou tím zásadním. „Nějakou váhu ale i v přípravě výsledky mají, je to povzbuzení. I proto věřím, že ve zbývajících dvou utkáních neprohrajeme,“ dodává.

Po utkání s Kopaninou čeká Velim v posledním kole zápas s Kosmonosy, Přední Kopaninu prověří Horky, celek ze středočeské 1. A třídy.

Čelo turnajové tabulky je nyní srovnané takto. Vedou Spoje s 10 body, druhý Brandýs a třetí Kosmonosy mají stejně bodů. Přední Kopanina je čtvrtá s 9 body (skóre 14:12) a Velim pátá s 8 body (skóre 15:14).

 

Článek připravil:René Machálek
 
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Opět pro vás máme přehled celého odehraného víkendu. Jak bodovaly týmy FCPK?, 22.04.2024
Přední Kopanina - Další hrací víkend je za námi, a už se tak pomalu chystáme na závěrečný sprint sezony. Téměř polovina jarních utkání už je historií a...
Stadion U Drahušky bude tento víkend plný fotbalu! Máme pro vás celý program., 20.04.2024
Přední Kopanina - Na Kopanině tento víkend o fotbal nebude nouze. Celých sedm z osmi zápasů modročervených celků se odehraje doma na stadionu U Drahušky....
Šlágr na Přední Kopanině. Domácí chtějí tři body, ČAFC dárek pro jubilanta., 19.04.2024
Přední Kopanina - Pohodlný pětibodový polštář má v čele Pražská teplárenská přeboru Přední Kopanina. Tým od letiště bude první místo potvrzovat v domácím...
Kanonýr Přední Kopaniny Ptáček znovu úřadoval. Čtyři góly do sítě Kolovrat., 16.04.2024
Kolovraty - Přední Kopanina pokračuje v krasojízdě v Pražská teplárenská přeboru. V Kolovratech vyhrál lídr tabulky 7:3 a čtyřmi přesnými zásahy k tomu...
Úspěšný víkend kopaninských celků. Přehled všech zápasů s komentářem., 15.04.2024
Přední Kopanina - Dalších osm utkání skrz všechny kopaninské kategorie se odehrálo od pátku 12. do neděle 14. dubna. Jak tomu v Praze bývá v posledních...

Další články

Přední Kopanina se ve šlágru kola ukáže v Kolovratech. Budou padat góly?, 12.04.2024
Celý víkendový program Přední Kopaniny na jednom místě! Jaké budou zápasy?, 11.04.2024
Skála Kopaninské obrany končí. Velšan Wise se vrací do Anglie., 10.04.2024
Horký dubnový víkend je za námi! Jak hrály celky FCPK?, 08.04.2024
Kopanina chce potvrdit výhru z Tempa. Podolí umí špičku potrápit, tuší Vott, 06.04.2024