Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s námi online ......  
 

Kopaninu čeká předposlední Podolí. Zůstat nahoře, znamená neztrácet.

Mužstvo:FCPK
Zpracováno:09.09.2023
 
Praha - Přebor Prahy pokračuje šestým kolem a fotbalisté Přední Kopaniny se představí na Kavčích horách, kde v sousedství České televize sídlí fotbalový klub AFK Slavoj Podolí. Domácí se v minulé sezóně sotva zachránili a v té aktuální se trápí s dvěma body u dna tabulky. Každému z toho je jasné, že Kopaňáky čeká těžká šichta, protože Podolí už musí zabrat. Modročervení však venku zatím vyhráli oba zápasy a teď k tomu přidali i výhru nad lídrem tabulky doma. Ostře sledovaný duel Podolí - Kopanina se hraje v sobotu už v 10:15.

Z pravidelné porce osmi zápasů přeboru Prahy nás samozřejmě nejvíce zajímá i v šestém kole představení naší Přední Kopaniny. Pojďme se na match v Podolí podívat detailně.

Kopaňákům se na Kavčích horách dlouho nedařilo a obvykle tam ztráceli body. V minulé sezóně se však série zlomila. Kanonýr Urban skóroval a byla z toho těsná výhra 1:0 (detail). Také odveta vyšla lépe FCPK, u letiště to bylo 3:0 (detail) a vzájemné zápasy s Podolím v minulé sezóně znamenaly stoprocentní body pro modročervené.

A také tam byla dvakrát nula, což by se Kopańákům tuze zamlouvalo. V dosavadních pěti kolech se jim udržet čisté konto nepodařilo ani jednou!

V porovnání obou soupeřů dopadlo hodnocení první třetiny podzimní části určitě lépe pro Přední Kopaninu. Z pěti zápasů tři vyhrála. Podolí si doposud připsalo dvě remízy (Uhříněves, ČAFC) a na první výhru stále čeká. Stejně jako Dolní Chabry. Dva poslední týmy v přeboru s nulou v kolonce vítězství.

Bídný start Podolí dělá pozici pro hosty složitější. Každá další ztráta domácích prohlubuje problém v tabulce. Hráči AFK vloží do utkání extrémní úsilí s cílem získat tři body. Tomu bude čelit Kopanina, která si celý týden užívala parádní pocit dvou výher v řadě po velmi slušných výkonech. Teď se však musí plně zkoncentrovat.

Kopaňáci si výjezdy na hřiště soupeřů zatím užívají. Dvakrát vyrazili na stadión soupeře a pokaždé přivezli plný počet bodů. Nejprve proti Žižkovu v Kolodějích 3:2 (více) a pak z Uhříněvse 4:2 (více). Matematika je však jasná. Chtějí-li se modročervení držet v TOPu, musí vyhrát i v Podolí. Právě ztráty bodů v těchto utkáních mohou na konci sezóny v účtování chybět.

Po 5.kole je Kopanina na 5.místě tabulky se ziskem devíti bodů. Vedoucí Žižkov B má 12, pak následuje trojice týmů Střešovice, Tempo, Zličín s deseti.

V sestavě Přední Kopaniny se po minulém zdařilém utkání proti FC Tempo nečekají žádné velké změny. Otazník visí nad kapitánem Lubošem Kučerou, který v poločase střídal pro zranění. Uvidíme, kdo by ho v obranné trojici nahradil, vedle dua Krejčí-Wise. Velšký obr slaví v den utkání třicáté narozeniny a udržet nulu v zápase proti Podolí by byl pěkný dárek.

Utkání Podolí - Přední Kopanina bude jako hlavní řídit Borek Stěhule s asistenty Šarókou a Hruškou. V minulém kole rozdala dvojice Šaróka-Stěhule v derby Královice-Uhříněves osm žlutých a dvě červené, tak snad bude jejich další duel klidnější. Delegátem zápasu je Ivan Kutil.

Sledujte utkání v nádherném prostředí parku na Kavčích horách a spojte návštěvu s pěknou procházkou a vyhlídkou na město a řeku Vltavu. Přímo u hřiště je parádní "Bistro Na Kavčích horách", kde se můžete občerstvit. Kdo bude chtít sledovat zápas z pohodlí domova, může naladit tento odkaz na www.tvcom.cz.

Držíme palce našim klukům a přejme si, aby z Podolí přivezli tři body a do dalšího domácího zápasu proti Kolovratům už by se nám rodila pěkná série. Kopanina do toho!!!

 

Článek připravil:cip
 
Fotograf:Nikola Kuncová
Práva k foto:www.fotbalpraha.cz
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Sezona je u konce! Přečtěte si, jak se kopaninské celky rozloučily s ročníkem., 17.06.2024
Přední Kopanina - Dlouhá sezona 2023/24 je oficiálně za námi! Kopaninské týmy minulý týden odehrály své závěrečné zápasy a nyní se již chystají na prázdniny....
Poslední hrací víkend sezony. Přijďte zakončit tento ročník k Drahušce!, 16.06.2024
Přední Kopanina - Do konce zlaté kopaninské sezony 2023/24 zbývá jeden poslední hrací víkend. Jednalo se o ročník plný emocí, a to dobrých i špatných,...
Kopanina se chce loučit s přeborem výhrou. Ptáček ve hře o krále střelců., 15.06.2024
Praha - V postupovém cíli už fotbalisté Přední Kopaniny dávnou jsou a mohou se těšit na účast v divizi. To ale nic nemění na jejich plánech vyhrát poslední...
Přední Kopanina během posledního domácího víkendu oslavila Double., 10.06.2024
Přední Kopanina - Předposlední hrací víkend této sezony je za námi, a mužské týmy se tak pro tento ročník rozloučili s domácím hřištěm. Rozlučka však proběhla...
Oslavy titulu a mnohem více! Víkendový program FCPK zde., 06.06.2024
Přední Kopanina - Přední Kopanina slaví. A-tým minulý víkend získal titul přeboru Prahy a potvrdil svůj postup do Divize. Nyní ho čeká domácí utkání, při...

Další články

Víkend, který se do historie FCPK zapíše zlatým písmem! Výsledkový servis zde., 03.06.2024
Pohledy trenérů Votta a Kudely na šlágr Zličín vs FCPK. Oba chtějí vyhrát., 01.06.2024
Repeté se Zličínem podruhé v tomto týdnu. První mečbol pro Přední Kopaninu., 31.05.2024
Program Kopaniny na víkend. U Drahušky čtyři zápasy a v sobotu Dětský den., 30.05.2024
Kopaninu čeká finále poháru. Soupeřem bude FC Zličín. Hraje se na Střížkově., 27.05.2024