Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s námi online ......  
 

Šlágr kola se hraje u letiště. Na Kopaninu přijede lídr tabulky FC Tempo.

Mužstvo:FCPK
Zpracováno:01.09.2023
 
Přední Kopanina - Osm zajímavých zápasů nabízí 5. kolo přeboru Prahy. Největší pozornost poutá utkání Přední Kopaniny s Tempem. Oba celky byly pasovány před sezónou mezi favority soutěže. Tempo to zatím plní a je bez porážky s jednou remízou první. Kopanina tápe a doma prohrála oba zápasy. Venku je stoprocentní. Také díky tomu modročervení ztrácí jen čtyři body. Pokud v sobotu zvítězí, jsou zpět ve hře. Pokud prohrají, po třetině podzimu to bude ztráta sedmi bodů a to je hodně.

Doražte v sobotu k Drahušce. Hlásí pěkné počasí a očekává se velká bitva. Vyhraje Kopanina poprvé doma a dotáhne špičku? Nebo padne potřetí v řadě a čelo tabulky se jí výrazně vzdálí?

Pod trenérem Danem Vottem hraje Kopanina sedmou sezónu, ale tohle se ještě nestalo. A asi se to vůbec nikdy nestalo. Prohrát oba úvodní domácí duely je šok a velký trabl.

Nejprve přijel Braník a vypadalo to na dobrého soupeře na zahřátí. Vstřelit gól však byl neřešitelný problém a jedna hostující standardka stěhovala tři body za Barrandovský most. Ve druhém zápase přijelo béčko Motorletu, na tom se Kopanina vždy chytila, když potřebovala zabrat. Poločas domácí neexistovali a bylo to 0:3. Ve druhé půli už se na hřišti objevili, ale výsledek se změnil nepatrně - konec 1:3.

Aby z toho nebyl úplný průšvih, zachraňovali to Kopaňáci venku. Ze stadiónů soupeřů zatím vždy přivezli plný počet bodů. Porazili Viktorku Žižkov B (3:2) a Uhříněves (4:2).

Teď se chystají do třetice na domácí zápas a zlomit sérii mají zrovna proti nejtěžšímu soupeři. Přijíždí vedoucí celek tabulky a úřadující vítěz pražského poháru FC Tempo.

Tým ze Lhotky je nováčkem soutěže z minulé sezóny. Úspěšným nováčkem! V minulém ročníku obsadil čtvrté místo jen čtyři body za třetí FCPK, vyhrál druhou nejvýznamnější soutěž v metropoli pražský Teskahor pohár a teď seriózně spřádá plány o postupu do divize.


Béčko Kopaniny hraje v neděli na stadiónu SK Zbraslav. Program všech týmů zde...


Tempo jako jediné v aktuální sezóně neprohrálo. Remizovalo jen v premiéře s Vyšehradem (1:1), pak už třikrát vyhrálo (Podolí 2:1, Kolovraty 5:2, ČAFC 3:0). Poslední dvě kola se tým trenéra Vanka rozjel, ale začátek byl krušný. S Vyšehradem vyrovnání v 90.+4 a s Podolím vítězná branka v 90. minutě.

Za poslední dvě kola má však Tempo šest bodů a skóre 8:2. Tým diriguje šestatřicetiletý Petr Viktorin, v brance je už mnoho sezón skoro třicetiletý Pavel Pacovský a velkou posilu získali tempáci v podobě návratu Jáchyma Trajhana z Admiry, který dostal kapitánskou pásku.

Před rokem potvrdilo Tempo U Drahušky svou kvalitu a vyhrálo 2:1 (více zde včetně sestřihu). Jediný gól Kopaniny dal Ivo Flaks, který je odchovancem Tempa. Odveta pak vyzněla pro Kopaninu, která na Lhotce zvítězila 3:1 (více) a oba soupeři si tak byli kvit.

Tempo v minulém kole porazilo Čafku snadno 3:0. První poločas byl bez branek, pak se trefil v 51. Viktorin a už to šlo. Nejlepším hráčem Tempa byl vyhlášen zkušený Klouček. "Prvním poločasem jsme se protrápili, až ve druhé půli jsme si vytvořili dostatek branových příležitostí na výraznější odskočení ve skóre." uvedl trenér Tempa Petr Vanko pro www.fotbalpraha.cz.

Kopanina před týdnem nastřílela tolik branek, co za předchozí tři dohromady. Čtyři góly do sítě Uhříněvse (4:2) se rozdělili mezi čtyři různé střelce. Podruhé v sezóně se trefili Urban, Ptáček, poprvé Hájek a také posila z Walesu Jacob Charles Wise. Ten byl také vyhlášen nejlepším hráčem hostů. "Povedlo se nám odskočit soupeři na rozdíl dvou gólů a on už jen korigoval. Myslím, že jsme to utkání měli pod kontrolou," řekl trenér FCPK Daniel Vott.

Karty jsou rozdány, čeká nás první vzájemné utkání Kopaniny a Tempa v nové sezóně. Hraje se v sobotu 2.9.2023 od 17 hodin na stadiónu U Drahušky v Přední Kopanině. Hlavním rozhodčím bude zkušený Jiří Zelený s asistenty Davidem Tvrzem a Otakarem Eiseltem. Delegátem utkání je Zdeněk Bydžovský.

Pokud budete utkání sledovat přímo na stadiónu, těšíme se na Vás. Bude také propečená klobása, únětické pivo a samozřejmě v poločase tombola s cenami pro pět výherců. Nemůžete-li dorazit na stadión, sledujte zápas LIVE na tvcom.cz (odkaz zde).

Kopanina do toho !!!

 

Článek připravil:cip
 
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Úspěšný podzim mužů. Jak probíhal? Dozvíte se v tomto článku., 03.12.2023
Přední Kopanina - Obě mužské kategorie FCPK, tedy A-tým i rezerva, se druhou sezonu za sebou staví mezi hlavní adepty na postup ze svých soutěží. Minulý...
Ve Walesu hrál první ligu, v Česku válí za Přední Kopaninu. Jacob Charles Wise., 30.11.2023
Praha - Hrál nejvyšší soutěž ve Walesu, profesionálně se ale fotbalem živit nechtěl. A tak dal první lze vale. Když navíc přišla pracovní nabídka z Česka,...
Akce v klubové restauraci: Vyprávění Jakuba Moravce, whisky, cestování., 30.11.2023
Přední Kopanina - V úterý 28. listopadu 2023 měli možnost členové klubu i veřejnost navštívit na stadiónu U Drahušky zajímavou akci. Vyprávění cestovatele...
Starší přípravka se bohužel na memoriálu Vojtěcha Kahovce umístila až dvanácta., 26.11.2023
Střešovice - Memoriál Vojtěcha Kahovce je turnaj mladších a starších přípravek, který se pořádá každoročně jakžto vzpomínka na jednoho ze zakladatelů klubu...
Mladší a starší přípravka spolu sehrály tréninkový zápas., 26.11.2023
Přední Kopanina - V neděli 26. 11. se na Kopanině konal tréninkový zápas v režii obou přípravek, tedy kategorií U9 a U11. Hráči se namíchali do dvou celků,...

Další články

Mladší a starší přípravka spolu sehrály tréninkový zápas., 26.11.2023
Na každoročním turnaji ve Střešovicích bohužel přípravku doprovázela smůla., 25.11.2023
Šlágry české kuchyně U Drahušky. Každý víkend až do vánoc. Zajděte., 25.11.2023
Jaké byly nejúspěšnější kategorie FCPK za podzim? Dočtete se zde!, 24.11.2023
Fotbalisté odpočívají, na stadiónu jedou akce. Čeká nás Advent U Drahušky., 23.11.2023