Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s námi online ......  
 

Sezóna míří do finále. Co čeká týmy Kopaniny? Program FCPK zde!

Mužstvo:FCPK
Zpracováno:01.06.2023
 
Přední Kopanina - Nejvyšší česká soutěž, tedy Fortuna Liga, už před týdnem svoji sezonu zakončila a nyní zbývá čas na podporu týmů v nižších úrovních. K tomu bude příležitost během nadcházejícího prvního červnového víkendu. A-tým Přední Kopaniny, stále bojující o teoretický postup z pražského přeboru do Divize, vyjede v sobotu na utkání do Zličína. Rezervu modročervených následující den čeká zápas v Kbelích. Na stadionu U Drahušky přes víkend nastoupí čtyři mládežnické kategorie, a to od žáků po starší dorost.

A-tým Přední Kopaniny se v sobotu dopoledne vydá na hřiště Zličína. Celku, jež sídlí přesně ve středu tabulky, tedy na osmé příčce pražského přeboru. Formu se mu však během jara najít nepodařilo, a z dvanácti utkání si Zličín připsal pouze dvě výhry, z čehož ta poslední byla na začátku dubna. Fotbalisté FCPK na druhé straně opět najeli na vítěznou vlnu, kdy se jim po šesti (!) zápasech bez výhry podařilo poslední dvě kola sebrat plný počet bodů. Podzimní klání mezi Kopaninou a Zličínem hrané na stadionu U Drahušky dopadlo remízou 1:1 (více zde).

Rezerva modročervených nastoupí do svého mistráku v neděli 4.6. od 17:00. Půjde o zápas na půdě Kbel, které se nachází na velmi slušném pátém místě v 1.A třídě. Tento tým letos zaznamenal sedm výher z jedenácti mistráků a prohrál pouze jednou - před měsícem proti prvním Střešovicím. Jedná se tedy o skvěle naladěného soupeře a pro FCPK B to nebude nic jednoduchého. Kopaňáci bojují o druhou pozici v soutěži, a tak budou chtít pokračovat ve své jarní jízdě, ve které pouze málokdy ztrácejí body. Držíme palce!

Starší dorost se v sobotu 3.6. utká v domácím prostředí stadionu U Drahušky s týmem Pragy. U19 nutně potřebuje brát do konce sezony co nejvyšší počet bodů, aby měl šanci na udržení v Přeboru Prahy. Momentálně je na třinácté příčce a má stejnou bilanci jako čtrnáctý Hostivař. TJ Praga má naopak velmi stabilní místo v top 4, ale i tento tým se neobešel bez slabších chvilek. Z posledních osmi utkání má totiž šest proher a pouhé jedno vítězství. 

Další celek, který potřebuje zaznamenat co nejvíce úspěšných výsledků, je kategorie do 17 let. Mladší dorost se tento víkend utká doma u letiště s Lochkovem.  Tento soupeř si na jaře připsal dvě výhry v osmi kláních a nachází se na deváté pozici - FCPK na předposlední jedenácté. Modročervení budou chtít ve zbývajících dvou kolech zabojovat o plný počet bodů a připsat si tak pátou a šestou výhru. 

Starší žáci půjdou do akce v neděli od 15:00. Na domácí půdě se utkají s Motorletem D. Jde o důležitý mistrák, protože jsou tyto dva celky v tabulce vyrovnané a dělí se o osmou pozici. Motorlet má však jeden zápas k dobru a Kopaňákům by se tak vítězství opravdu hodilo. Budou chtít využít soupeřovy špatné formy a zaznamenat po páté letos úspěšný výsledek.

V neděli čeká mistrovské utkání mladší žáky. V druhé polovině sezony má tato kategorie zatím sedm výher z devíti utkání a stále je v boji o top 4. Tentokrát se postaví lídru celé soutěže, a to Zličínu B. Toto mužstvo má za celou sezonu odehraných devatenáct zápasů, z nichž vyšlo vítězně 15x a body nebralo pouze ve třech případech (ani jednou se tak nestalo v jarní části). FCPK nesmí prohrát, aby si udržela naději na vyšší postavení v soutěži, ale pro modročervené to bude extrémně náročná zkouška.

Starší přípravka se v sobotu dopoledne vydá na půdu Ďáblic. Tam na ní, v 17. kole soutěže, čeká celek, který již soutěž vyhrál, protože má dostatečný náskok. A není se čemu divit, Ďáblice propluly tímto ročníkem bez ztráty jediného bodu a připsaly si šestnáct výher v řadě. Dokáže FCPK U11 překvapit?

Mladší přípravka nastoupí do svého mistráku již před všemi ostatními, a to v pátek odpoledne. FCPK U9 čeká utkání v Řepích, které má výkop v 17:30. Držíme mladým talentům palce, aby navázali na své dobré výkony!

Sledujte nás také na Instagramu: fc_predni_kopanina, nebo Facebooku: FC Přední Kopanina. 

Celý program:

Zličín vs FCPK - sobota 3.6. 10:30, Zličín

Kbely vs FCPK B - neděle 4.6. 17:00, Kbely

FCPK U19 vs Praga - sobota 3.6. 10:15, Kopanina

FCPK U17 vs Lochkov - neděle 4.6. 17:00, Kopanina

FCPK U15 vs Motorlet D - neděle 4.6. 15:00, Kopanina

FCPK U13 vs Zličín B - neděle 4.6. 13:00, Kopanina

Ďáblice vs FCPK U11 - sobota 3.6. 12:30, Ďáblice

Řepy vs FCPK U9 - pátek 2.6. 17:30, Řepy

Článek připravil:JT
 
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Víkendový program Přední Kopaniny. Přehled zápasů všech kategorií!, 21.09.2023
Přední Kopanina - Dalších osm utkání FC Přední Kopanina je na programu během nadcházejícího víkendu. V domácím prostředí stadionu U Drahušky se však odehraje...
Přeborové týmy se zapojí do Teskahor poháru. Kopanina začíná v Řeporyjích., 20.09.2023
Praha - Ještě před čtvrtečním zahájením bojů pražských „S“ v Evropské lize pokračuje Teskahor pohár PFS mužů druhým kolem. Obhájce trofeje a lídr přeborové...
Úspěšný víkend pro Přední Kopaninu. Výsledkový servis všech celků FCPK zde!, 18.09.2023
Přední Kopanina - O víkendu 16. - 17.9. se opět odehrálo osm utkání skrz kopaninské kategorie od U9 po A-tým. Z těchto osmi zápasů vyhrály kopaninské celky...
Na Kopaninu míří Kolovraty. Narazí na sebe dva sousedé. Na lajně žena!, 15.09.2023
Přední Kopanina - Zajímavý zápas páté Kopaniny s šestými Kolovraty v 7.kole přeboru Prahy. Oba týmy mají deset bodů, lepší skóre hovoří pro domácí. Tady...
Ameriku vyměnila za Francii. Můj dětský sen, říká fotbalistka Stárová, 14.09.2023
Praha - Historické městečko s malebnými uličkami, necelými osmi tisíci obyvateli a příjemnou atmosférou. Když sedne do auta, za necelou hodinku je u moře...

Další články

Víkendový souhrn týmů Přední Kopaniny. Bilance 3 výhry, 1 remíza, 4 prohry., 11.09.2023
Kopaninu čeká předposlední Podolí. Zůstat nahoře, znamená neztrácet., 09.09.2023
Kam o víkendu na fotbal? Přijďte na Kopaninu! Celý program zde., 07.09.2023
Skvěle nám vyšel úvod. A jezdili jsme po zadku, prozrazuje kopaninský Ptáček, 06.09.2023
Šlágr kola se hraje u letiště. Na Kopaninu přijede lídr tabulky FC Tempo., 01.09.2023