Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s námi online ......  
 

Nevíte kam o víkendu na fotbal? Na Kopanině je vždy o zábavu postaráno!

Mužstvo:FCPK
Zpracováno:11.05.2023
 
Přední Kopanina - Nadcházející sobotu a neděli 13. - 14.5. čeká Přední Kopaninu opět mnoho utkání skrz všechny kategorie klubu. Jak už tomu bývá téměř každý víkend, do zápasů nastoupí celky od U9 po áčko. Z celkových osmi klání se na domácím stadionu U Drahušky utkají se soupeřem pouze oba mužské týmy FCPK. První mužstvo čeká sobotní mač proti Hostivaři a rezerva půjde do akce v neděli proti Vyšehradu B. Všechny mládežnické kategorie tedy tento víkend nastoupí venku. Třikrát v sobotu a třikrát v neděli.

Hráči A-týmu Přední Kopaniny v sobotu odpoledne, konkrétně v 15:00, nastoupí do utkání na svém stadionu proti Hostivaři. Celku, jež se nachází ve špatné formě, kterou potvrzuje negativní série devíti zápasů v řadě bez výhry. Tři body si naposledy Hostivař připsala ještě minulý rok v listopadu a za tu dobu tak spadla na 13. místo. Zajímavostí však je, že je to jeden ze tří týmů, které dokázali Kopaninu porazit během podzimní části soutěže. Modročervené na svém hřišti nečekaně přejeli 3:0 (více zde). Vítězství si ale také potřebuje nutně připsat i FCPK. Poslední takové totiž zaznamenala už před dlouhým měsícem, což je na klub, který bojuje o postup, příliš dlouhá doba. Mezi tím přisly tři prohry, včetně jedné v poháru, a jedna remíza z minulého kola v Královicích. Zlomí tento víkend Kopaňáci neúspěšnou sérii?

Kopaninská rezerva nastoupí do svého mistráku v neděli od 17:00 na domácím pažitu u letiště. Utká se s Vyšehradem B sídlícím tvrdě na posledním místě s pouhými devíti body. Toto mužstvo má, když se podíváme ještě do podzimu, jednu výhru v posledních dvanácti soutěžních zápasech. Rozdíl mezi FCPK B a Vyšehradem tak tvoří neskutečná propast téměř padesáti bodů. Rezerva modročervených naopak zvítězila v šesti ze svých posledních sedmi klání a celkově si na jaře připsala 22 z možných 27 bodů. Díky klopýtnutí Zbraslavi v posledním kole stáhli Kopaňáci rozdíl na druhý celek na jediný bod. 

Starší dorost v neděli čeká souboj s Motorletem B na hřišti Uhelných skladů. Tento soupeř je v tabulce na první pozici a letos na jaře zatím vyhrál šest z osmi utkání. Za celou sezonu vyšel ze zápasu s prázdnou pouze ve dvou případech. Na druhé straně U19 modročervených v tomto roce vítězství ještě nepoznala. Z úvodních devíti klání ani jednou nepřičichla ke třem bodům a připsala si bilanci dvou remíz a sedmi proher. Utkání tak má jasného favorita, ale ve fotbale nic není jasné dopředu.

Jejich mladší spoluhráčí - tedy kategorie do 17 let - budou hledat svoji třetí výhru tuto sobotu. Utkají se s Dolními Počernicemi, tedy s mužstvem, které je v tabulce přímo nad FCPK. Rozdíl tvoří čtyři body. Počernice letos mají jednu výhru v šesti zápasech, modročervení mají dvě. Jde tak o velmi důležité klání, ve kterém modročervení potřebují vyhrát, aby si soupeře udrželi na dohled a stáhli deficit na pouhý jeden bod. Utkání má výkop v 10:45 dopoledne.

Starší žáky čeká v sobotu od 17:30 zápas na Kavčích horách proti Podolí. Slavoj je v tabulce na třetím místě a bojuje o postup. Od vrchu ho dělí pouhé čtyři body. Avšak na jaře má špatnou formu. V osmi kláních si Podolí připsalo pouze dvě výhry, dále čtyři prohry a pár remíz. Je tak dobrý čas, kdy může FCPK U15 přidat na trápení Podolí, a navázat na svou výhru proti Braníku z minulého víkendu!

Brzký výkop čeká v sobotu mladší žáky. Ti nastoupí už od 9:00 v Řeporyjích. Jde o mužstvo, které je na třetím místě v soutěži a bojuje o prvenství. Vyhrálo pět z šesti jarních mistráků. FCPK U13 je na tom však také velmi dobře. Letos stejná bilance jako Řeporyje, tedy šest utkání, pět vítězství, a s pohodlným náskokem před šestým Lochkovem sídlí modročervení na páté pozici. Tento víkend by však mohli udělat důležitý krok v honu na top 4!

Mladší i starší přípravku čekají jejich utkání v neděli. U11 se utká s Čakovicemi a bude chtít navázat na dobré výkony z tohoto jara. U9 vyzve Dolní Chabry, které jsou bez jediného bodu poslední. Modročervení tak soupeři nebudou chtít nabídnout jeho první bodíky a půjdou si pro výhru.

Sledujte nás také na Instagramu: fc_predni_kopanina, nebo Facebooku: FC Přední Kopanina. 

Celý program:

FCPK vs Hostivař - sobota 13.5. 15:00, Kopanina

FCPK B vs Vyšehrad B - neděle 14.5. 17:00, Kopanina

Motorlet B vs FCPK U19 - neděle 14.5. 17:00, Uhelné sklady

Dolní Počernice vs FCPK U17 - sobota 13.5. 10:45, D. Počernice

Podolí vs FCPK U15 - sobota 13.5. 17:30, Podolí

Řeporyje vs FCPK U13 - sobota 13.5. 9:00, Řeporyje

Čakovice vs FCPK U11 - neděle 14.5. 17:00, Čakovice

Dolní Chabry vs FCPK U9 - neděle 14.5. 14:00, Chabry

 

Článek připravil:JT
 
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Kanonýr Přední Kopaniny Ptáček znovu úřadoval. Čtyři góly do sítě Kolovrat., 16.04.2024
Kolovraty - Přední Kopanina pokračuje v krasojízdě v Pražská teplárenská přeboru. V Kolovratech vyhrál lídr tabulky 7:3 a čtyřmi přesnými zásahy k tomu...
Úspěšný víkend kopaninských celků. Přehled všech zápasů s komentářem., 15.04.2024
Přední Kopanina - Dalších osm utkání skrz všechny kopaninské kategorie se odehrálo od pátku 12. do neděle 14. dubna. Jak tomu v Praze bývá v posledních...
Přední Kopanina se ve šlágru kola ukáže v Kolovratech. Budou padat góly?, 12.04.2024
Kolovraty - Pražská teplárenská přebor vstupuje do své závěrečné třetiny. Vedoucí tým tabulky Přední Kopanina nastoupí v sobotu od 10:15 na půdě momentálně...
Celý víkendový program Přední Kopaniny na jednom místě! Jaké budou zápasy?, 11.04.2024
Přední Kopanina - Před námi je další víkend plný fotbalu v podání Předni Kopaniny, a tento bude obzvláště nabitý. Čeká nás totiž celých deset zápasů. Program...
Skála Kopaninské obrany končí. Velšan Wise se vrací do Anglie., 10.04.2024
Přední Kopanina - Gólem pomohl k výhře nad Podolím 4:2, jeho Přední Kopanina vede Pražská teplárenská přebor. Málokdo však tušil, že se ale urostlý Velšan...

Další články

Horký dubnový víkend je za námi! Jak hrály celky FCPK?, 08.04.2024
Kopanina chce potvrdit výhru z Tempa. Podolí umí špičku potrápit, tuší Vott, 06.04.2024
Co čeká Kopaňáky tento víkend? Pozvánka na další hrací kolo jedině zde!, 04.04.2024
Gól na 2:1 Tempo zlomil, myslí si hrdina Přední Kopaniny Vojtěch Ptáček, 02.04.2024
Mladší přípravka se zúčastnila malého turnaje na Kladně., 31.03.2024