Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Šampióni, šampióni, šampióni...  Finále poháru: Zličín - FCPK 1:3 (0:1), Ptáček, Schierreich, Hájek...  Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s námi online ......  
 

Pohárovou přestřelku vyhrála Kopanina. Trenér Vott slibuje partie plné gólů.

Mužstvo:FCPK
Zpracováno:10.03.2023
 
Praha - Zimní přestávka skončila, nižší soutěže v hlavním městě se rozjíždějí. Přeborové týmy mají za sebou první letošní měření sil v pohárové soutěži Teskahor cup a k vidění byl ranec gólů. Přední Kopanina na zličínské umělce po přestřelce zdolala v gólově nejbohatším utkání Královice 7:4. „Když dáte tolik branek, nemůžete být nespokojený, ale na druhou stranu: čtyři inkasované branky jsou varováním. Nezaujatý divák se ale musel bavit,“ konstatuje trenér vítězů Daniel Vott.

Vypadá to, že jste na soutěžní start po zimě byli pořádně nažhavení. Přitom jste odehráli patnáct přípravných zápasů, to je porce na půl sezony. Jaký to mělo důvod?
Je to jednoduché. Máme mladé hráče, a ti potřebují co nejvíce hrát. Chtěli jsme, aby byli čtyřikrát či pětkrát týdně na hřišti. Věřím tomu, že nám to pomůže. Takže jsem spokojený s tím, co jsme zvládli. Odehráli jsme spoustu zápasů, příležitost dostali všichni z kádru a už se těšíme na mistráky v přeboru.

Po podzimu jste říkal, že Přední Kopanina bude ve druhé půlce sezony ještě lepší. Stojíte si za tím?
Samozřejmě, že tomu věřím. I vzhledem k příchodům bych dokonce řekl, že by bylo smutné, kdyby to tak nebylo.

Pokud se začneme bavit o posilách, jako první mě napadne, že do týmu přišel z Příbrami váš syn. Občas se potomkům do týmu, který vede jejich táta, nechce...
Přišel na čtyřměsíční hostování. Baví ho to u nás, uvidíme, co bude v létě. Zná tady hodně kluků, chodil s nimi do třídy, zná i prostředí, těšil se sem. Je pravda, že o něj byl zájem v Admiře, Motorletu i Povltavské akademii, ale rozhodl se pro Kopaninu. Tvrdil, že nám chceme pomoci vyhrát přebor.

Už jste ho někdy v kariéře vedl a jste na něj přísnější?
Ano, v přípravce na Bohemce. Co se týče přísnosti, on jede dál v rytmu, v jakém fungoval v Příbrami. Doma má posilovnu, chodí běhat. Slibuji si od něj pochopitelně to, že nám pomůže, bude silný na míči, v tomhle může být rozdílovým hráčem.

Z Hostouně pak přišel Štěpán Hájek, o nějž jste dlouho stál...
Rok jsem po něm toužil. Od něj si také slibuji obrovskou kvalitu, góly i celkové posílení útočné hry. Přišel i Honza Kulhavý, je mu dvacet, znám ho odmalička. Sám se ozval, že to u nás chce zkusit. Je to kvalitní hráč s výbornou levačkou a další posila, co umí dávat góly.

Posilu jste ale získali i mezi tyče. V pohárovém utkání chytal Zavadil, bude nováček Ondřej Matějka novou jedničkou?
Před rokem skončil v Příbrami a teď byl v Tochovicích. Co se týče jeho postavení, tak myslím, že se budou s Lubošem Zavadilem střídat. Oba jsou typově odlišní. Luboš je vyšší, výborný na čáře, Ondřej je menší a je zvyklý hrát nohama. Myslím, že využijeme služby obou.

Převažují posily do ofenzivy, stejně byl ale nejlepším střelcem přípravy Daniel Urban. Spolu s Kočím měli na kontě devět branek. Další dvě přidal v pohárovém utkání, přitom podle klubových statistik odtrénoval jen 14 procent tréninků...
Urby ví, jak se připravit. On má pro tým význam, ať už hraje od začátku, nebo když jde na hřiště v roli náhradníka. Já mám obrovskou radost, že máme v týmu pět, šest hráčů, co umí dát branku, což se potvrdilo i v poháru proti Královicím.

Probrali jsme příchody, našel se někdo z kádru áčka, kdo by Přední Kopaninu naopak opustil?
Pokud vezmeme základní kádr, tak jediný vážný zájem byl od Franty Peřiny z Admiry, a to o Tomáše Mejdra. Tomáš se ale rozhodl zůstat. Za klub můžu říct, že kdyby chtěl jít výš, tak by mu nikdo nebránil.

Když váš syn mluvil o tom, že chce Přední Kopanině pomoci k prvnímu místo, není to moc troufalé, zvláště, když jste prohráli na podzim vzájemný zápas proti Spojům?
Pořád mě mrzela situace z podzimního utkání, kdy jsme dali gól na 2:1 pro nás a byl mávaný ofsajd. Rozebíral jsem tu situaci ze všech možných pohledů, ale jakkoliv jsem si spojil přímky, tak tam prostě ofsajd nemohl být. Neříkám, že bychom vyhráli, ale vedli bychom 2:1 a místo toho jsme za chvíli dostali branku z penalty a 1:2 jsme prohrávali.

Spoje i díky této výhře mají náskok osmi bodů, věříte, že je možné tohle manko vymazat?
Mají velký náskok, ale když jsem se koukal na rozpis, tak s první půlkou tabulky hrají všechny zápasy venku. Kdybychom nevěřili, tak by nemělo cenu to hrát. Podívejte se na zápasy Spojů a uvidíte, že měly i štěstí. Vedou o hodně, ale budou ztrácet. Základní podmínkou taky je, že je musíme ve vzájemném utkání porazit.

Výš se dá mnohdy jít i ze druhého místa. Je tohle pro Přední Kopaninu případné téma?
Každopádně. Pokud by byla šance, tak bychom ji rádi využili.

Další možností, jak získat v sezoně trofej, je i pohárová soutěž. Co vy na to?
Když si vzpomenu na situaci z před čtyř let, tak jsme poháru obětovali dvě přeborová kola. Každý ví, že pro nikoho v přeboru není jednoduché hrát v rytmu středa - sobota. Platí, že prioritou je přebor, kdybychom stahovali náskok Spojů... A taky platí, že na prvním místě je vítězství v přeboru. V tom případě bychom rádi výš posunuli i rezervu.

Pohárový zápas jste odehráli na zličínské umělce. Na co se mají fanoušci těšit, když se vydají na fotbal přímo do areálu na Kopanině?
Mohu jim slíbit, že máme ohromnou sílu směrem dopředu. Budou k vidění zajímavé zápasy. Pochopitelně, že když se hodně útočí, objeví se i nějaká okénka vzadu. K vidění prostě bude hodně útočný fotbal, který baví hráče i fanoušky.

 

Zdroj:www.fotbalpraha.cz
Www:https://www.fotbalpraha.cz/clanek/10409-poharovou-prestrelku-vyhrala-predni-kopanina-trener-vott-slibuje-partie-plne-golu-zajima-ho-prvni-misto
Článek připravil:René Machálek
 
Fotograf:Jiří Ipser
Práva k foto:www.fcpk.cz
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Kopaninu čeká finále poháru. Soupeřem bude FC Zličín. Hraje se na Střížkově., 27.05.2024
Praha - První z vrcholů sezony v pražských soutěžích je tu. V úterý 28.5.2024 se od 18:00 odehraje v areálu na Střížkově finále Teskahor poháru Prahy....
Podívejte se jak FCPK zakončila květen. Plný výsledkový program z víkendu zde!, 27.05.2024
Přední Kopanina - Do června nám zbývá pár dnů, což znamená, že jsme velmi blízko konce sezony 2023/24. Závěrečný květnový víkend přinesl k Drahušce pět...
Poslední květnový víkend přinese na Kopaninu pět zápasů! Celý program zde., 25.05.2024
Přední Kopanina - Před námi je již poslední květnový víkend a necelé čtyři týdny do konce sezony. Během této soboty a neděle se na kopaninské půdě odehraje...
Přední Kopanina chce doma udělat další krok k divizi. Musí zlepšit koncovku., 24.05.2024
Přední Kopanina - Další důležitý krok na cestě do divize může v sobotu dopoledne udělat v Pražská teplárenská přeboru Přední Kopanina. Lídra tabulky čeká...
Květen je téměř u konce, a soutěž tak pomalu vrcholí! Výsledky z víkendu zde!, 20.05.2024
Přední Kopanina - Tento víkend se skrz kopaninské celky odehrálo pouze pět zápasů. Kategorie od mladšího dorostu, tedy U17, po mladší žáky, U13, měly volno....

Další články

Kopanina míří na horkou půdu Třeboradic, přestřelka se prý konat nebude., 18.05.2024
Do konce sezóny zbývá měsíc. Program nadcházejícího víkendu přehledně zde., 16.05.2024
Nacházíme se v klíčové části sezony! Shrnutí důležitého víkendu se dočtete zde., 15.05.2024
Před námi je další víkend plný fotbalu! Hitem bude derby áčka se Střešovicemi., 10.05.2024
Přední Kopanina odstartovala projekt charity. Začala spolupracovat s Donio., 09.05.2024