Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s námi online ......  
 

Pohárovou přestřelku vyhrála Kopanina. Trenér Vott slibuje partie plné gólů.

Mužstvo:FCPK
Zpracováno:10.03.2023
 
Praha - Zimní přestávka skončila, nižší soutěže v hlavním městě se rozjíždějí. Přeborové týmy mají za sebou první letošní měření sil v pohárové soutěži Teskahor cup a k vidění byl ranec gólů. Přední Kopanina na zličínské umělce po přestřelce zdolala v gólově nejbohatším utkání Královice 7:4. „Když dáte tolik branek, nemůžete být nespokojený, ale na druhou stranu: čtyři inkasované branky jsou varováním. Nezaujatý divák se ale musel bavit,“ konstatuje trenér vítězů Daniel Vott.

Vypadá to, že jste na soutěžní start po zimě byli pořádně nažhavení. Přitom jste odehráli patnáct přípravných zápasů, to je porce na půl sezony. Jaký to mělo důvod?
Je to jednoduché. Máme mladé hráče, a ti potřebují co nejvíce hrát. Chtěli jsme, aby byli čtyřikrát či pětkrát týdně na hřišti. Věřím tomu, že nám to pomůže. Takže jsem spokojený s tím, co jsme zvládli. Odehráli jsme spoustu zápasů, příležitost dostali všichni z kádru a už se těšíme na mistráky v přeboru.

Po podzimu jste říkal, že Přední Kopanina bude ve druhé půlce sezony ještě lepší. Stojíte si za tím?
Samozřejmě, že tomu věřím. I vzhledem k příchodům bych dokonce řekl, že by bylo smutné, kdyby to tak nebylo.

Pokud se začneme bavit o posilách, jako první mě napadne, že do týmu přišel z Příbrami váš syn. Občas se potomkům do týmu, který vede jejich táta, nechce...
Přišel na čtyřměsíční hostování. Baví ho to u nás, uvidíme, co bude v létě. Zná tady hodně kluků, chodil s nimi do třídy, zná i prostředí, těšil se sem. Je pravda, že o něj byl zájem v Admiře, Motorletu i Povltavské akademii, ale rozhodl se pro Kopaninu. Tvrdil, že nám chceme pomoci vyhrát přebor.

Už jste ho někdy v kariéře vedl a jste na něj přísnější?
Ano, v přípravce na Bohemce. Co se týče přísnosti, on jede dál v rytmu, v jakém fungoval v Příbrami. Doma má posilovnu, chodí běhat. Slibuji si od něj pochopitelně to, že nám pomůže, bude silný na míči, v tomhle může být rozdílovým hráčem.

Z Hostouně pak přišel Štěpán Hájek, o nějž jste dlouho stál...
Rok jsem po něm toužil. Od něj si také slibuji obrovskou kvalitu, góly i celkové posílení útočné hry. Přišel i Honza Kulhavý, je mu dvacet, znám ho odmalička. Sám se ozval, že to u nás chce zkusit. Je to kvalitní hráč s výbornou levačkou a další posila, co umí dávat góly.

Posilu jste ale získali i mezi tyče. V pohárovém utkání chytal Zavadil, bude nováček Ondřej Matějka novou jedničkou?
Před rokem skončil v Příbrami a teď byl v Tochovicích. Co se týče jeho postavení, tak myslím, že se budou s Lubošem Zavadilem střídat. Oba jsou typově odlišní. Luboš je vyšší, výborný na čáře, Ondřej je menší a je zvyklý hrát nohama. Myslím, že využijeme služby obou.

Převažují posily do ofenzivy, stejně byl ale nejlepším střelcem přípravy Daniel Urban. Spolu s Kočím měli na kontě devět branek. Další dvě přidal v pohárovém utkání, přitom podle klubových statistik odtrénoval jen 14 procent tréninků...
Urby ví, jak se připravit. On má pro tým význam, ať už hraje od začátku, nebo když jde na hřiště v roli náhradníka. Já mám obrovskou radost, že máme v týmu pět, šest hráčů, co umí dát branku, což se potvrdilo i v poháru proti Královicím.

Probrali jsme příchody, našel se někdo z kádru áčka, kdo by Přední Kopaninu naopak opustil?
Pokud vezmeme základní kádr, tak jediný vážný zájem byl od Franty Peřiny z Admiry, a to o Tomáše Mejdra. Tomáš se ale rozhodl zůstat. Za klub můžu říct, že kdyby chtěl jít výš, tak by mu nikdo nebránil.

Když váš syn mluvil o tom, že chce Přední Kopanině pomoci k prvnímu místo, není to moc troufalé, zvláště, když jste prohráli na podzim vzájemný zápas proti Spojům?
Pořád mě mrzela situace z podzimního utkání, kdy jsme dali gól na 2:1 pro nás a byl mávaný ofsajd. Rozebíral jsem tu situaci ze všech možných pohledů, ale jakkoliv jsem si spojil přímky, tak tam prostě ofsajd nemohl být. Neříkám, že bychom vyhráli, ale vedli bychom 2:1 a místo toho jsme za chvíli dostali branku z penalty a 1:2 jsme prohrávali.

Spoje i díky této výhře mají náskok osmi bodů, věříte, že je možné tohle manko vymazat?
Mají velký náskok, ale když jsem se koukal na rozpis, tak s první půlkou tabulky hrají všechny zápasy venku. Kdybychom nevěřili, tak by nemělo cenu to hrát. Podívejte se na zápasy Spojů a uvidíte, že měly i štěstí. Vedou o hodně, ale budou ztrácet. Základní podmínkou taky je, že je musíme ve vzájemném utkání porazit.

Výš se dá mnohdy jít i ze druhého místa. Je tohle pro Přední Kopaninu případné téma?
Každopádně. Pokud by byla šance, tak bychom ji rádi využili.

Další možností, jak získat v sezoně trofej, je i pohárová soutěž. Co vy na to?
Když si vzpomenu na situaci z před čtyř let, tak jsme poháru obětovali dvě přeborová kola. Každý ví, že pro nikoho v přeboru není jednoduché hrát v rytmu středa - sobota. Platí, že prioritou je přebor, kdybychom stahovali náskok Spojů... A taky platí, že na prvním místě je vítězství v přeboru. V tom případě bychom rádi výš posunuli i rezervu.

Pohárový zápas jste odehráli na zličínské umělce. Na co se mají fanoušci těšit, když se vydají na fotbal přímo do areálu na Kopanině?
Mohu jim slíbit, že máme ohromnou sílu směrem dopředu. Budou k vidění zajímavé zápasy. Pochopitelně, že když se hodně útočí, objeví se i nějaká okénka vzadu. K vidění prostě bude hodně útočný fotbal, který baví hráče i fanoušky.

 

Zdroj:www.fotbalpraha.cz
Www:https://www.fotbalpraha.cz/clanek/10409-poharovou-prestrelku-vyhrala-predni-kopanina-trener-vott-slibuje-partie-plne-golu-zajima-ho-prvni-misto
Článek připravil:René Machálek
 
Fotograf:Jiří Ipser
Práva k foto:www.fcpk.cz
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Výsledkový servis z víkendu. Všechny zápasy Přední Kopaniny s komentářem., 05.06.2023
Přední Kopanina - První červnový víkend je za námi a s ním je tu i tradiční výsledkový servis. Některá mužstva odehrála svá předposlední utkání celé sezony,...
Sezóna míří do finále. Co čeká týmy Kopaniny? Program FCPK zde!, 01.06.2023
Přední Kopanina - Nejvyšší česká soutěž, tedy Fortuna Liga, už před týdnem svoji sezonu zakončila a nyní zbývá čas na podporu týmů v nižších úrovních....
Jak dopadly víkendové šlágry? Dočtete se ve výsledkovém servisu!, 28.05.2023
Přední Kopanina - Poslední květnový víkend na Kopanině přichystal hned dvojici největších zápasů svých jednotlivých soutěží. V sobotu na stadionu U Drahušky...
Přípravka se zúčastnila turnaje hraném na písku. Jak hráčům šel beach fotbal?, 27.05.2023
Radlice - V sobotu 27.5. si přípravka Přední Kopaniny poprvé osahala míč za nezvyklých podmínek. Kluci totiž odehráli turnaj na písčitém povrchu, tedy...
Kam v Praze o víkendu za fotbalem? Na Kopanině se chystají dva šlágry., 27.05.2023
Praha - Pražský fotbalový server www.fotbalpraha.cz ve své pravidelné pozvánce na víkend přímo v titulku připomíná, že u letiště v Přední Kopanině na stadiónu...

Další články

Víkendový program Přední Kopaniny. Pozvánka na zápasy všech kategorií., 25.05.2023
Po dvaceti minutách nebylo co řešit, říká po kanonádě Kopaniny Dominik Vott, 24.05.2023
Čtyři trefy Daniela Urbana: rázný krok ke korunovaci krále pražských střelců., 23.05.2023
Nevíte kam o víkendu na fotbal? Na Kopanině je vždy o zábavu postaráno!, 11.05.2023
Mladší žáci na turnaji v Libčicích obsadili šesté místo., 08.05.2023