Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s námi online ......  

Ostrý jarní start je tady. Kopanina v osmifinále poháru Prahy vyzve Královice.

Mužstvo:FCPK
Zpracováno:04.03.2023
 
Zličín - Po téměř čtyřměsíční zimní pauze už zase půjde o body. Teda spíš o postup. Druhá nejvýznamnější trofej v sezóně, pražský pohár, dospěla do osmifinále. Hraje se netradičně týden před startem jarní části přeboru. Kopanina přivítá Královice. Kvůli počasí to ještě nebude U Drahušky, ale na umělé trávě FC Zličín. Je to playoff zápas na jediné vítězství. Vítěz míří do čtvrtfinále, poražený končí. Výkop je v sobotu 4.3. v 10:15.

"Pohár je pro nás je jednou z priorit pro jaro. V zápase s Královicemi chceme postup, cokoliv jiného by bylo zklamáním. Půjdeme do něj v nejsilnější sestavě, kterou máme momentálně k dispozici," prohlásil před zápasem kouč Kopaniny Daniel Vott. Tomu bude určitě chybět zraněný Krejčí a uvidíme, které z nových posil se objeví v základní sestavě. V zimní přestávce přišli gólman Matějka z Tochovic, Hájek z Hostouně, Vott z FK Příbram a Kulhavý z Velvar.

Kopanina je trojnásobný vítěz pohárové trofeje. Naposledy tým slavil právě pod vedením trenéra Daniela Votta v roce 2019. Předtím v letech 1995 a 2003. Ze sestavy, která hrála poslední finále 29.5.2019 s Újezdem Praha 4 (více zde) se může objevit v dnešním osmifinále jen Daniel Urban. A na toho budou fanoušci FCPK opět spoléhat. Dnes už legendární kanonýr se stal opět nejlepším střelcem právě skončené zimní přípravy. Nastřílel devět branek. Spolu s ním také Václav Kočí.

Proti Kopanině v osmifinále bude stát nepříjemný soupeř. Královice neměly dobrý podzim v přeboru, jsou čtvrté od konce. Tato pozice by je poslala do baráže. O to větší měly motivaci pracovat v zimní přípravě. A hrající trenér Jakub Pospíšil uvedl, že to tak bylo.

"Za mě jsme potrénovali dobře a ještě jsme dobře doplnili," řekl Pospíšil a pokračoval. "Odešli sice Chalupa a Krivosheev, ale jsem hrozně rád za příchod Jirky Janouška z Podolí, udělali jsme dva mladé kluky, kteří vypadají velmi zajímavě a gólmana Marka Kudrnu, který ještě na podzim chytal třetí ligu."

Podle Pospíšila je pro Královice větší prioritou záchrana v soutěži než pohár, ale určitě ho nejedou vypustit. "Pro nás je prioritou dostat se co nejdříve do středu tabulky přeboru. Pohár však nebudeme podceňovat. Jdeme do něj naplno, Kopaninu potrápit a samozřejmě nejlépe vyhrát."

Který z týmů se bude radovat z postupu mezi posledních osm se dozvíme už v sobotu v poledne. Buďte u toho přímo nebo prostřednictvím našich sociálních sítí. Utkání začíná v sobotu v 10:15 na umělé trávě FC Zličín. Řídí ho trojice Pšanský, Šimák, Prýmas.

Další zápasy osmifinále: Uhříněves-Třeboradice, ČAFC-Tempo, Braník-Spoje, Dukla JM-Zličín, Radotín-Chabry, Vršovice-Kbely, Kolovraty-Podolí.

Zajímá-li Vás pozvánka serveru www.fotbalpraha.cz na osmifinále poháru, klikněte zde.

 

Článek připravil:cip
 
Fotograf:Pavel Jiří
Práva k foto:www.fotbalpraha.cz
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Výsledkový servis z víkendu. Všechny zápasy Přední Kopaniny s komentářem., 05.06.2023
Přední Kopanina - První červnový víkend je za námi a s ním je tu i tradiční výsledkový servis. Některá mužstva odehrála svá předposlední utkání celé sezony,...
Sezóna míří do finále. Co čeká týmy Kopaniny? Program FCPK zde!, 01.06.2023
Přední Kopanina - Nejvyšší česká soutěž, tedy Fortuna Liga, už před týdnem svoji sezonu zakončila a nyní zbývá čas na podporu týmů v nižších úrovních....
Jak dopadly víkendové šlágry? Dočtete se ve výsledkovém servisu!, 28.05.2023
Přední Kopanina - Poslední květnový víkend na Kopanině přichystal hned dvojici největších zápasů svých jednotlivých soutěží. V sobotu na stadionu U Drahušky...
Přípravka se zúčastnila turnaje hraném na písku. Jak hráčům šel beach fotbal?, 27.05.2023
Radlice - V sobotu 27.5. si přípravka Přední Kopaniny poprvé osahala míč za nezvyklých podmínek. Kluci totiž odehráli turnaj na písčitém povrchu, tedy...
Kam v Praze o víkendu za fotbalem? Na Kopanině se chystají dva šlágry., 27.05.2023
Praha - Pražský fotbalový server www.fotbalpraha.cz ve své pravidelné pozvánce na víkend přímo v titulku připomíná, že u letiště v Přední Kopanině na stadiónu...

Další články

Víkendový program Přední Kopaniny. Pozvánka na zápasy všech kategorií., 25.05.2023
Po dvaceti minutách nebylo co řešit, říká po kanonádě Kopaniny Dominik Vott, 24.05.2023
Čtyři trefy Daniela Urbana: rázný krok ke korunovaci krále pražských střelců., 23.05.2023
Nevíte kam o víkendu na fotbal? Na Kopanině je vždy o zábavu postaráno!, 11.05.2023
Mladší žáci na turnaji v Libčicích obsadili šesté místo., 08.05.2023