Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Víkend: Bílá Hora vs FCPK U13 1:4 (Vobořil Pavel, Škopek, Novotný z pen., Hanus)...  Příprava: V.Žižkov U19 - FCPK, středa, 7.12.2022, 18:00, UMT Beroun...  Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s námi online ......  
 

Musíme to zlomit s Podolím, říká obránce Přední Kopaniny Dominik Škarda.

Mužstvo:FCPK
Zpracováno:30.04.2022
 
Praha - Na Přední Kopaninu nedá dopustit. A to je dlouhá léta hráčem Slavie, kde jsou plejeři na něco zvyklí. Obránce Dominik Škarda si angažmá v klubu od letiště užívá se vším všudy. Chválí skvělou partu, krásné prostředí. „Jen ty výsledky na jaře by mohly být lepší,“ usměje se jednadvacetiletý mladík. Deváté místo není pozicí, kde by chtěl s týmem být. Na jaře tým ze šesti zápasů čtyři prohrál. Škarda věří, že teď s Podolím modročervení připíší výhru.

Volba udělat povídání pro klubový web nepřichází úplně v ideální chvíli, co?
To je pravda. Co se týče výsledků, mělo to být lepší. Nechci se dotknou Újezdu nad Lesy ani Třeboradic, ale my jsme vlastně porazili jen týmy, kdy to bylo vzhledem k jejich situaci skoro jako povinnost. Herně to nebylo špatné ani v jiných zápasech, ale výsledkově se nedaří. Musíme to zlomit už teď s Podolím.

Vás jako defenzivního hráče musí hodně štvát počet inkasovaných branek. Třeba od béčka Admiry jste jich dostali pět...

Na můj vkus jsme hodně branek dostali a taky jich málo dáváme. Když už přišla řeč na pět gólů s Admirou, to mě zasáhlo docela hodně. V Kobylisích jsem v minulosti hrál, takže tam mám známé. Bylo tam o motivaci víc.

Na cestě ze Slavie jste si odskočil i na Žižkov, nebo do Meteoru. Co vás dovedlo na Přední Kopaninu?

V sedmnácti ve Slavii mě zabrzdil přetržený zkřížený vaz v koleni. To byla rána, pak už jsem pomalinku přehodnocoval situaci, ambice už jsem tolik necítil. Hráč Slavie jsem pořád, klub mě pouštěl jinam, abych hrál. A když jsem byl v Admiře, tak jsem kromě vlastních zápasů v roli hráče začal taky trénovat sedmnáctku na Bohemce. V tu chvíli jsem ale časově nestíhal tréninky. Na Admiře byly čtyři v týdnu, bylo toho moc.

Takže jste hledal jako hráč změnu?
Přesně tak. Znal jsem pár kluků z Kopaniny, nakonec mě kontaktoval trenér Vott a na všem jsme se dohodli. Fakt si to na Přední Kopanině nemůžu vynachválit. Teď po sezoně by se mělo všechno vyřešit a měl bych být definitivně hráčem Kopaniny.

Pokud vím, úvod nebyl optimální. I když jste v tom klub i vy byli nevinně...

To je pravda, přicházel jsem v éře covidu. Takže jsem vlastně stihl jeden trénink a pak se snad pět měsíců nemohlo fotbalově nic. Teď už naštěstí všechno zase běží a můžeme hrát. Na Kopaninu nedám dopustit, cítím se tam skvěle.

Je vám jednadvacet, kdy jste začal myslet na to, že budete kromě hraní i trénovat?
To bylo v době, kdy jsem byl zraněný. A docela mě to chytlo. Měl jsem hodně zajímavých trenérů, od každého si člověk něco vezme. Od někoho více, od někoho méně. Tréninky si ale sestavuji sám, záleží mi na tom.

Na hřišti jste spíše emotivní. Jak to zvládáte v roli kouče?
V roli hráče jdu na hřiště vždycky hodně namotivovaný, zápasy moc prožívám. Vím, že někdy je to možná z mojí strany trochu přes čáru, ale blikance, jaké míval třeba Tomáš Řepka, tak to jde mimo mě. To se mi nestalo.

A na trenérské lavičce je to jak?
I v téhle roli jsem hodně emotivní. Na začátku jsem možná hodně řval, vím, že někdy vylítnu. Ale myslím, že postupem doby se to lepší.

Vidíte se tedy do budoucna ve fotbale jako trenér?
To se teprve uvidí. Fotbal mám rád, ale na úvahy, zda se jednou trenérsky posunu někam výš, je určitě ještě dost času.

Prošel jste Slavií. Kromě zápasu v kopaninském dresu s Podolím se tedy jistě těšíte i na víkend, kdy se v první lize utkají sešívaní s Plzní. Věříte, že Slavia vyhraje?

Za Slavii jsem sice hrál, ale jinak fandím Plzni. A stejně to budu mít i teď v neděli. Plzni držím palce odmalička. Děda hrál za Plzeň hokej, nemůže to být jinak.

Barevnou kombinací dresů vám musí být Přední Kopanina bližší Viktorii Plzeň...

Sice jsem na to takhle nikdy nekoukal, ale vlastně je to pravda. (usměje se) Na tohle se s Kopaninou ale stejně nemůžeme ohlížet. My musíme hlavně zase vyhrát.

K tomu potřebujete góly. Ty poslední dobou nestřílí tradiční bombarďák Dan Urban, jeho roli převzal Luboš Kučera, který dal za poslední čtyři zápasy šest branek...

Budeme určitě rádi, když si tu sérii zase protáhne. Víme, že nás nečeká lehký zápas, ale potřebujeme zabrat. Osobně budu rád, když dá od nás gól kdokoliv. Klidně ať ho tam dotlačíme v poslední minutě, vyhrajeme 1:0 a máme tři body.

A kde byste chtěl vidět v tabulce FCPK v příští sezoně?

Určitě v horních patrech tabulky, třeba i v boji o titul. Uvidíme jak to půjde, ale určitě na to tým máme, abychom si dávali tyto cíle.

 

Článek připravil:rjm
 
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Robert Mazur vařil svíčkovou pro královnu. Tento víkend pro Drahušku., 03.12.2022
Přední Kopanina - Jestli něco je hodně silná zpráva, tak že šéfkuchař restaurace U Drahušky na stadiónu FC Přední Kopanina Robert Mazur vařil svíčkovou...
Přátelský zápas Aritma-Kopanina je zrušen. Nestihne se odklidit sníh., 03.12.2022
Vokovice - Sobotní přátelské utkání mezi divizní Aritmou a Přední Kopaninou je zrušeno. Mělo se hrát 3.12. v 10:30 ve Vokovicích na umělé trávě. Důvodem...
Pochvala od trenéra A týmu? Samozřejmě si toho vážím, říká dorostenec Zavadil, 27.11.2022
Praha – Rok 2005, tehdy se narodil dorostenec Roman Zavadil, který už ve svém věku sbírá zkušenosti v mužích Přední Kopaniny. S dalšími pěti spoluhráči...
Starší přípravce se bohužel turnaj ve Střešovicích nevydařil podle představ., 20.11.2022
Střešovice - Kromě mladší přípravky se do Střešovic jela ukázat i přípravka starší. V tomto případě to bohužel nedopadlo tak slavně, ale i přes to byli...
Kopanina vyslala obě přípravky do Střešovic na Memoriál Vojtěcha Kahovce., 19.11.2022
Střešovice – Na tradičním každoročním turnaji ve Střešovicích, pojmenovaném po panu Vojtěchu Kahovcovi, naše přípravky nechyběly ani letos. Jako vždy byl...

Další články

Skvělý výkon mladší přípravky ve Střešovicích bohužel na bednu nestačil., 19.11.2022
Daniel Urban nejlepší střelec v Praze od ligy až po přebor. Sedmnáct gólů!, 19.11.2022
Razetto těžce kousal porážku od Spojů. Rád by se s týmem dostal do divize., 19.11.2022
Spoje dostaly facku, šlágr s Kopaninou ale chtějí vyhrát, říká Fabio Leggeri, 11.11.2022
Zápas podzimu? Uděláme maximum, abychom náskok Spojů stáhli, velí Vott, 10.11.2022