Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
V neděli sledujeme: 1.) zápasy přípravek na domácí umělce U Drahušky, 2.) přátelák U13 na Zličíně...  Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s námi online ......  
 

Návrat na Kopaninu po půl roce. Zpíval jsem jako nováček, směje se Mejdr

Mužstvo:FCPK
Zpracováno:08.04.2022
 
Přední Kopanina - Oddechl si. Konečně se obránce Tomáš Mejdr po návratu na Přední Kopaninu dočkal výhry, když tým trenéra Votta po dvou porážkách spráskal Třeboradice 8:1. Na podzim si mladý obránce odskočil z klubu z Pražská teplárenská přeboru do třetiligové Hostouně, ale v zimě byl zpět. Herní vytížení nebylo takové, jaké chtěl, a tak sbalil fidlátka a teď zase válí u letiště. „Je mi devatenáct, nic nekončí, ale potřebuji hrát,“ naznačuje odchovanec pražské Dukly. V barvách Přední Kopaniny chce znovu chytit fotbalový dech a odrazit se výš.

Vypadá to, že jste se na Přední Kopaninu vrátil docela rád. Čekalo se, že ve třetí lize dostanete víc šancí...

Určitě nelituji, že jsem v Hostouni byl. Byla to ohromná zkušenost, ale potřeboval jsem větší herní vytížení, tak jsem se rozhodl jaro odehrát za Kopaninu. O všem jsem se bavil s tátou i bráchou, na které hodně dám. Oba mají hodně odkopáno. Táta byl v první lize, brácha tam hraje teď. Říkali jsme si, že mi pomůže, když budu pravidelně nastupovat.

V jakém stavu jste Přední Kopaninu po půlroce našel?
Já jsem Kopaninu sledoval i na podzim, byl jsem v kontaktu s kluky, stejně jako si teď píšeme s hráči Hostouně. Když jsem přišel do kabiny, tak mě překvapilo, jak se to hráčsky proměnilo. Řada hráčů už v klubu není, naopak tam byli kluci, s kterými jsem se znal z doby, kdy mi bylo dvanáct, třináct let, nebo jsme se třeba znali z dorostu. A jinak snad všechno zůstalo při starém, letadla pořád létají...

Možná jste čekal, že se bude dařit výsledkově lépe. Začali jste dvěma porážkami, ulevilo se vám, když se podařilo vyhrát nad Třeboradicemi?

Byl jsem rád, že se konečně podařilo vyhrát. V prvním utkání jsme prohráli s béčkem Žižkova, ale myslím, že férovým výsledkem by byla remíza. To béčko Motorletu nás přehrálo. A pak naštěstí přišly Třeboradice, kdy jsme si zastříleli. Ty dvě úvodní porážky mě samozřejmě mrzí.

Změnila se nějak Přední Kopanina herně?
Souvisí to s tím, že Kopanina omladila, takže se hraje víc běhavý fotbal. Kluci jsou naběhaní, mělo by nám to sedět.

Slyšel jsem, že máte trénovat dál v Hostouni. Na Kopanině zvládáte jen předzápasový trénink?

Když jsme se v Hostouni bavili o tom, že bych se na jaro vrátil na Kopaninu, byla i tahle varianta ve hře. Nakonec je to ale tak, že momentálně trénuji pořád na Kopanině, víc bych nestíhal kvůli škole.

Když se za tím půlrokem ve třetí lize ohlédnete, jak jej hodnotíte?
Že to byla zkušenost. Připsal jsem si nějakých osm startů a stihl jsem zavinit dvě nebo tři penalty. Tam jak drknete do nějakého zkušenějšího hráče, spadne... Samozřejmě mi tam hodně daly tréninky, byly kvalitní. Hlavně v létě nám Dominik Rodinger dával do těla. Taky bylo super, že jsem si zahrál v MOL Cupu proti Pardubicím.

V Pražská teplárenská přeboru jste mohl z nároků slevit a přeřadit takzvaně na nižší rychlostní stupeň. Musíte se cítit skvěle a mít navrch, co?
Zase si uvědomte, že Pražská teplárenská přebor je jednou z nejlepších krajských soutěží v republice a třeba když jsme hráli s béčkem Žižkova, tak proti nám nastoupili tři kluci z kádru druhé ligy. My jsme i v přípravě hráli s třetí ligou a nebylo to nějak špatné.

Jak vás po půl roce vůbec přivítali v kabině?
Jakmile jsem se tam objevil, vítali mě s úsměvem. Hlásil se taky pokladník Šimon Vik. A taky když bylo zápisný, tak jsem musel zpívat jako nováček, i když jsem byl pryč jen půl sezony.

To vás tedy nešetřili...

Se zpíváním nemám problém, dělám hudbu, RAP. Ale na vlastní tvorbu jsem si netroufl, zůstalo u kopaninské hymny.

Kdyby se povedlo posunout tabulkou vzhůru, nezměníte názor a nevyseknete nějakou pecku v kabině?

Hudbu se snažím oddělovat od fotbalu. Třeba teplickému Kučerovi se to ale povedlo skloubit, zažil obrovský boom, mezi mladými je hodně oblíbený. Byl jsem jednou i na jeho koncertě a bylo vyprodáno.

Jak se hudebně daří vám?
Snažím se být aktivní na sociálních sítích, ale nic extra to zatím není. Ale když jsem dal singl na Spotify, měl jsem 23 tisíc posluchačů. Je zajímavé, že se stane, že mě lidi potkají a říkají, že mě poslouchají.

Takže vaše písnička v kabině ještě nehrála?
Hudbu má na starosti Mattia Mainolfi, ten tam pouští staré vypalovačky a myslím, že většině to vyhovuje.

Zmínil jste, jak moc jste propojený s bráchou, co hraje první ligu. Stíháte chodit na jeho zápasy?

Byl jsem se podívat třeba na zápas Hradce se Zlínem, fanoušci Hradec hodně podporovali, i když hraje domácí zápasy v Mladé Boleslavi. Na bráchu jsem jezdil, i když hrál v Sokolově. Na utkání chodí i táta, byl na všech třech jarních zápasech. Má ke Kopanině vztah, trénoval tady před jedenácti lety. Vždycky mi doma k utkání něco řekne.


Zlomili jste sérii porážek. Asi byste teď chtěl, aby se Kopanina posunula tabulkou vzhůru, že?
Tabulka je vyrovnaná, střed je nabitý. Od prvních míst i od sestupových příček jsme daleko. Samozřejmě budu chtít, aby se nám dařilo a vyhrávali jsme.

Na Přední Kopaninu jste přišel z Dukly, poradil byste mladým hráčům stejnou cestu, když chtějí naskočit do dospělého fotbalu?

Určitě bych to klukům, kterým je šestnáct, sedmnáct, osmnáct let a chtějí okusit dospělý fotbal, schválil a doporučil. Pražská teplárenská přebor je dobrá zkušenost. Má fakt kvalitu a herně kluky může posunout. Teď za Kopaninu odehraju jaro, pak se vrátím na letní přípravu do Hostouně, ale tím to nekončí. Táta byl v lize, brácha je tam nyní, takže mám před sebou velký úkol, pokusit se taky posunout výš.

 

Článek připravil:rjm
 
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Pochvala od trenéra A týmu? Samozřejmě si toho vážím, říká dorostenec Zavadil, 27.11.2022
Praha – Rok 2005, tehdy se narodil dorostenec Roman Zavadil, který už ve svém věku sbírá zkušenosti v mužích Přední Kopaniny. S dalšími pěti spoluhráči...
Daniel Urban nejlepší střelec v Praze od ligy až po přebor. Sedmnáct gólů!, 19.11.2022
Praha - Pokud nenastřílí jeden z dvojice hráčů Bohemians 1905 Roman Květ či Vladimír Zeman sedm branek v sobotním zápase osmifinále Mol Cupu týmu Hlučína,...
Razetto těžce kousal porážku od Spojů. Rád by se s týmem dostal do divize., 19.11.2022
Praha - Zklamání bylo znatelné, jeho tým prohrál velkou bitvu v Pražská teplárenská přeboru s týmem Spojů 2:3. Drobný záložník Přední Kopaniny Sebastian...
Spoje dostaly facku, šlágr s Kopaninou ale chtějí vyhrát, říká Fabio Leggeri, 11.11.2022
Praha - Tuhle situaci měsíce nepoznali. Fotbalisté Spojů minulou neděli prohráli první zápas v Pražská teplárenská přeboru, když padli na půdě dalšího...
Zápas podzimu? Uděláme maximum, abychom náskok Spojů stáhli, velí Vott, 10.11.2022
Praha - Finále podzimní části Pražská teplárenská přeboru se blíží. Poslední letošní kolo nejvyšší pražské soutěže svede dohromady dva vedoucí celky. Spoje...

Další články

Urby nás zase zachránil, velebil po šlágru kanonýra Kopaniny Ali Asad, 02.11.2022
Hustá série Kopaniny na závěr podzimu startuje proti Dukle Jižní Město. Preview., 28.10.2022
Přední Kopanina hostí v přeboru Radotín. Nabízíme předzápasové preview., 21.10.2022
Přebor pokračuje jedenáctým kolem. Kopanina hraje v Hostivaři. Preview!, 14.10.2022
Mr.Hattrick! Čtvrtý podzimní třígólový zápis Urbana: tentokrát do sítě Královic, 12.10.2022