Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s nám online ......  
 

Nejsme připravení, jak bychom si představovali, říká trenér Kopaniny Vott

Mužstvo:FCPK
Zpracováno:05.08.2021
 
Přední Kopanina - Rozmlouval se šéfem klubu z Přední Kopaniny Tomášem Cigánkem a nebylo mu lehko na srdci. Dobře věděl, že o moc hůř už asi ambiciózní tým od letiště vstoupit do Pražská teplárenská přeboru nemohl. Porážka 0:3 s Újezdem Praha 4 kouče Daniela Votta bolela. „Nebyli jsme prostě připravení,“ krčil rameny a pak se rozpovídal o tom, co jeho tým trápí.

Čemu porážku v prvním kole připisujete?
Újezd byl agresivnější, důraznější. Věděli, co chtějí hrát. My i z důvodu nějakých dlouhodobějších absencí na trénincích nejsme úplně připravení na zápas, jak bychom si představovali.

Ve své kůži nebyl ani kanonýr Urban, který byl na hrotu hodně odříznutý. Nedostal se do šance...
Dan potřebuje čas. Loni to bylo, pokud si dobře vzpomínám, stejné. Po druhém kole jsem tehdy říkal, že není v pohodě a třetí zápas dal góly Újezdu Praha 4 a porazil je. Tam bylo štěstí, že jsme začínali s Uhelkami, které jsme přehráli i bez toho, aby zářil. Pak jsme prohráli se Zličínem, kdy rozhodl Vašut. Ale ty dva zápasy stačily, aby se Dan do toho dostal. Pak už byl vynikající a měl šňůru tří skvělých zápasů, kdy dal třeba hattrick Motorletu B. To byl famózní.

Takže věříte, že se brzy potká s lepší formou?
Můžeme věřit, že se do toho zase dostane. Problém je ten, já ho tedy vidím v tom, že pauza bez zápasů byla daleko delší. A pauza byla podruhé za sebou. A Urby není kluk, který by si sám chodil běhat a sám se připravoval. Jeho udržovala ta soutěž v tréninkovém rytmu, pak odehrál super zápas, a to stačilo, aby byl skvěle připravený.

Ve druhé půli jste jej nahradil exligistou Šultesem, ale ani on se neprosadil. Jak je to možné?
To je podobný případ, i když Šulty se udržuje těmi svými jinými fotbalovými aktivitami. V generálce šel místo Urbana a zahrál výborně. V současné době ale má natrénováno na třicet minut. V tomhle máme bohužel problém.

Zkoušeli jste vsadit na nakopávané míče. To ale zjevně nefungovalo. Buď vše v pohodě odehrál zkušený Daňhel, mnohokrát ale šel míč do ztracena.
My jsme se tam prostě nedostali, jak jsme chtěli. Oni střed dobře vykrývali, nám nešly přihrávky. Tak jsme nakopávali, a to bylo ono, co Újezd chtěl. My jsme původně určitě nechtěli hrát nakopávanou. A když už jsme ji pak hráli, tak jsme ji hráli blbě. V první půli jsme navíc obrovsky hořeli na křídlech.

Optimálně ale nefungovala ani souhra defenzivy, ve své kůži nebyl ani gólman Vávra. S prominutím, každý vysoký míč doslova smrděl, že?
Jo. My jsme měli velký problém s gólmanem. Nikde jsme to neříkali, ale on si něco udělal s ramenem, to byl problém číslo jedna.

Nebyla náhrada?
Musel nastoupit. Pod prášky a injekcemi. Problém byl samozřejmě i ten, že proti soupeři, jakým je Újezd Praha 4, který má všechno zažité a mají perfektně kopané standardky a chodí do toho, tak je velký hendikep, když gólman nepomůže. Věděli jsme, v čem je Újezd dobrý.

Standardek měl Újezd ale docela dost...
Měl jsem představu, že jich bude pětkrát méně, než jich bylo. Ale ve výsledku, a to mě mrzí, dostaneme gól ze standardky, která byla špatně kopnutá a prošla tam. A pak dostaneme dva góly, které ani nejsou ze standardek. Ty situace šly ubránit.

Přišlo mi, že před jedním z gólů chyboval právě Urban na polovině hřiště. Souhlasíte?
To se prostě v první minutě druhé půle nesmí stát. Ještě než ten míč ztratil, tak jsem říkal na lavici. Tak, a teď ho ztratí, a dostaneme gól.

To jste tedy věštil pro svůj tým pěkné věci.
To nebylo tak těžké. On si špatně nabral míč a pak podklouzl. To, že dostaneme gól, jsem samozřejmě nevěděl. Ale že bude ohrožení, to ano. Při třetím gólu zase nebyl Tržický napojený na hráče, který ho předskočil a jen to líznul. To jsou individuální chyby, který bohužel nastaly. Ale říkám objektivně: soupeř měl těch pološancí a možností daleko víc. Bezpochyby. Byli připravenější. Trénovali bez pauzy. Nás limitovala řada faktorů. V tuhle chvíli nemůžeme chtít po mladých, aby to táhli. A starší hráči nebyli lídry. Tak to dopadlo, jak to dopadlo.

Zápasy s Újezdem Praha 4 bývají vždy vypjaté. Naposledy jste doma vysoko vyhráli, teď vám to tedy soupeř dokonale oplatil. Štve vás to?
Vrátili nám to. Je to jednoduché. Oni byli připravení, my ne. Vidím to tak, že ještě potřebujeme čtrnáct dní, ale je to podmíněné tím, že kluci budou na tréninku, budou chtít, budou v pořádku. Moc nám chyběl Krejčí. To byla velká ztráta. Start do soutěže se nám prostě nepovedl.

 

Zdroj:https://www.fotbalpraha.cz/clanek/9640-nejsme-pripraveni-jak-bychom-si-predstavo
Www:www.fotbalpraha.cz
Článek připravil:René Machálek
 
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Zkusíme odloupnout pár bodů z náskoku lídrů, věří kapitán Přední Kopaniny, 29.10.2021
Praha - Podzimní finiš je tady! Přední Kopanina se na něj nenaladila nejlépe, když prohrála s lídrem tabulky Duklou Jižní Město 1:3. Momentálně čtvrtý...
Přeborová tipovačka: 12. kolo očima Daniela Urbana z Přední Kopaniny, 15.10.2021
Praha - Hráče Přední Kopaniny může těšit aktuální bronzová pozice v tabulce Pražská teplárenská přeboru. Na vedoucí duo Dukla JM - Újezd P-4 ale ztrácejí...
Do zápasu šel bez tréninku, přesto dal kopaninský Pavel Šultes hattrick., 30.09.2021
Praha - První start v základní sestavě v této sezoně a hned z toho byl hattrick. Exligista Pavel Šultes rozhodl třemi góly o výhře Přední Kopaniny v Pražská...
Kopaninský Urban dal gól z vlastní poloviny hřiště! Nebyla to náhoda, řekl, 01.09.2021
Přední Kopanina - Nejen v blízkosti branky soupeře je nebezpečný kanonýr Přední Kopaniny Daniel Urban. Ten ozdobil zápas Pražská teplárenská přeboru s...
Kopanina našla dalšího bombarďáka. Ptáček dal Třeboradicím čtyři góly., 25.08.2021
Praha - Nejlepší střelec Přední Kopaniny? No přece Urban! Tahle odpověď platila dlouhá léta. Teď už ale vyhlášený bombarďák týmu od letiště v Pražská teplárenská...

Další články

Hrajeme o záchranu, to je jasné, řekl Zmeškal z Uhlířů po porážce s Kopaninou, 18.08.2021
Kanonýr Urban nastoupil za rezervu FCPK v brance! Potrápil favorita 1.A třídy., 06.08.2021
Nejsme připravení, jak bychom si představovali, říká trenér Kopaniny Vott, 05.08.2021
EURO skončilo. Kopaninské áčko zahajuje letní přípravu na novou sezónu., 12.07.2021
Program pro sobotní odpoledne. Dětský den U Drahušky v Přední Kopanině., 12.06.2021