Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s nám online ......  

Kopanina inkasovala na Meteoru rychle čtyři góly. Trenér Vott se bál debaklu.

Mužstvo:FCPK
Zpracováno:27.05.2021
 
Libeň - Pořádně ostrý start mají za sebou fotbalisté Přední Kopaniny. V prvním přípravném utkání po koronavirové pauze prohráli na půdě divizního Meteoru 2:6 a už ve středu je čeká dorost Sparty. „Původně jsme chtěli začínat až teď v neděli, ale když zavolal sekretář Meteoru, zda si nechceme zahrát na pěkné trávě, šli jsme do toho. Na zápasy jsme se těšili,“ říká Daniel Vott, trenér Přední Kopaniny.

Říkáte, že jste se těšili. Tak jaký ten zápas byl?
Byl zajímavý. (směje se) Samozřejmě jsme se připravovali dle daných možností, ale pořádně se trénovalo až minulý týden. Navíc nám v tom utkání chybělo šest, sedm lidí, co by byli normálně v základní sestavě.

Čekal bych, že budete po pauze v plné síle. Proč bylo tolik absencí?
Sešlo se toho docela dost, ale opravdu byly v drtivé většině ty důvody absencí takové, že jsem je prostě musel akceptovat. Navíc šlo o hráče, které nemusím tolik zkoušet, takže byl aspoň prostor dát příležitost mladým klukům, co jsou z našeho béčka.

Vstup do zápasu Kopanině nevyšel. Co jste si říkal po čtvrthodině, kdy jste prohrávali 0:4?
Že jestli to takhle půjde dál, tak dostaneme dvacet gólů. Dostávali jsme góly po centrech jako přes kopírák. Věřím, že s Krejčím bychom takové branky neinkasovali. Nastoupil mladý Huleš, ten byl rok a čtvrt mimo hru kvůli zranění. Ten zápas byl celkově hodně poučný, přiznávám, že na začátku jsme vůbec nestíhali.

Nebyl soupeř z divize na první zápas trochu moc?
My jsme původně měli naplánovanou herní přípravu jinak. Chtěli jsme začínat proti Průhonicím až teď v neděli. V plánu jsme měli zápasy se Střešovicemi, Braníkem, Partizanem i Tempem, a nakonec začínáme s tím nejsilnějším. S Meteorem jsme hráli, teď nás bude ve středu čekat dorost Sparty. Když po takové pauze máte možnost hrát, a ještě s takovými soupeři, tak neodmítnete.

Navíc od stavu 4:0 to výsledkově v Libni docela šlo, zbytek utkání skončil 2:2...
Je pravda, že postupně se to srovnalo, hrál se takový bezstarostný fotbal a mohlo to nakonec skončit třeba 10:5. Z druhé půle jsem měl i docela radost, byli jsme Meteoru vyrovnaným soupeřem. Celkově mi udělalo radost, že ta dlouhá pauza nezanechala na mladých takovou stopu, jak by si někdo mohl myslet. S nimi jsem byl spokojený.

Hrají se přátelské zápasy, nemrzí vás, že se nehrají mistráky o body?
Od začátku jsem nebyl pro to, aby se dohrávala soutěž. Přebor byl přerušený strašně dlouho a podmínky pro mistrovské zápasy pořád nejsou ideální. Převlékáte se na tribuně... To je tak akorát na tu přípravu. My chceme odehrát sedm zápasů. Myslím, že kdyby se hrály mistráky a šlo o postupy a sestupy, bylo by tu i velké riziko zranění.

V jakém stavu se vám po pauze hráči hlásili?
Hráčů je dost, na tréninku jich mívám více než dvacet. A co se týče připravenosti, někdo je v pohodě, někdo je trochu fyzicky zanedbaný, ale na tom zapracujeme. Nedělal jsem si iluze, ta pauza byla pořádně dlouhá a kluci měli úplně jiné starosti než fotbal. I proto jsem rád, že se hrají jen přípravné zápasy, kde můžeme třeba vystřídat osm lidí a dát šanci klukům, co třeba kopou normálně za béčko.

Jen se musíte připravit na to, že asi budou padat góly a budou to výsledkové divočiny.
Teď proti dorostu Sparty už budou další čtyři kluci, co jsme proti Meteoru neměli. Na druhou stranu, mně nevadí, když padá hodně gólů, jen nesmějí být všechny do naší sítě. (směje se) Spartě také často chybí kvůli zranění stopeři, což nám chyběl Krejčí, takže jsme na tom byli podobně. To je hráč, který splňuje moje představy o tom, jak má vypadat posila. Chodí poctivě na každý trénink, je oporou na hřišti, důležitý v kabině.

Když jste zmínil posily. Přivede Kopanina opět nějaké známe exligové jméno?
Tyhle hráče přece už u nás máme. Jediná otázka je, jak to bude s Tomášem Mejdrem, který teď trénuje s Hostouní, ale měl by snad působit ještě aspoň půl roku u nás. Co se týče posílení kádru, tak se řeší pár kluků z ligových dorostů. Jsme s nimi v kontaktu a uvidíme, jak to dopadne. Po letní pauze už si každopádně zahrajeme jen se Lhotou a Hořovicemi a půjdeme na to. Jen všichni doufáme, že další sezona už bude bez problémů.

 

Zdroj:www.fotbalpraha.cz
Www:https://www.fotbalpraha.cz/clanek/9569-bez-krejciho-dostala-predni-kopanina-ctyri-goly-za-ctvrt-hodiny-trener-se-bal-aby-jich-nebylo-dvacet
Článek připravil:René Machálek
 
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Přeborová tipovačka: 12. kolo očima Daniela Urbana z Přední Kopaniny, 15.10.2021
Praha - Hráče Přední Kopaniny může těšit aktuální bronzová pozice v tabulce Pražská teplárenská přeboru. Na vedoucí duo Dukla JM - Újezd P-4 ale ztrácejí...
Do zápasu šel bez tréninku, přesto dal kopaninský Pavel Šultes hattrick., 30.09.2021
Praha - První start v základní sestavě v této sezoně a hned z toho byl hattrick. Exligista Pavel Šultes rozhodl třemi góly o výhře Přední Kopaniny v Pražská...
Kopaninský Urban dal gól z vlastní poloviny hřiště! Nebyla to náhoda, řekl, 01.09.2021
Přední Kopanina - Nejen v blízkosti branky soupeře je nebezpečný kanonýr Přední Kopaniny Daniel Urban. Ten ozdobil zápas Pražská teplárenská přeboru s...
Kopanina našla dalšího bombarďáka. Ptáček dal Třeboradicím čtyři góly., 25.08.2021
Praha - Nejlepší střelec Přední Kopaniny? No přece Urban! Tahle odpověď platila dlouhá léta. Teď už ale vyhlášený bombarďák týmu od letiště v Pražská teplárenská...
Hrajeme o záchranu, to je jasné, řekl Zmeškal z Uhlířů po porážce s Kopaninou, 18.08.2021
Košíře - Spěchal domů za malou dcerkou, v hlavě mu ale šrotovala porážka 3:6. Uhelné sklady v úterní předehrávce 15. kola Pražská teplárenská přeboru dostaly...

Další články

Kanonýr Urban nastoupil za rezervu FCPK v brance! Potrápil favorita 1.A třídy., 06.08.2021
Nejsme připravení, jak bychom si představovali, říká trenér Kopaniny Vott, 05.08.2021
EURO skončilo. Kopaninské áčko zahajuje letní přípravu na novou sezónu., 12.07.2021
Program pro sobotní odpoledne. Dětský den U Drahušky v Přední Kopanině., 12.06.2021
Kopanina inkasovala na Meteoru rychle čtyři góly. Trenér Vott se bál debaklu., 27.05.2021