Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s nám online ......  
 

Jiří Krejčí studuje, řeší byznys, hraje za Kopaninu. Co říká na Slovácko?

Mužstvo:FCPK
Zpracováno:29.04.2021
 
Praha - V lize vysoký stoper Jiří Krejčí odehrál 263 zápasů. V Česku prošel Blšany, Mostem, Příbramí nebo Jihlavou, poslední dva roky profesionální hráčské kariéry strávil v Uherském Hradišti, kde se v zimě 2020 rozloučil s nejvyšší soutěží i Slováckem, kterému dál na dálku fandí. „Rád vzpomínám na všechny kluby, kterými jsem prošel. Slovácko ale bylo moc fajn. Líbilo se mi tamní prostředí, parta kluků byla výborná. Jádro týmu zůstalo dlouho pohromadě. Už před rokem i dřív bylo cítit, že vzniká něco výjimečného a že tým na poměry Slovácka dosáhne něčeho výjimečného,“ prohlásil pětatřicetiletý rodák z Prahy, který se nyní ve složité době věnuje byznysu a také na Vysoké škole ekonomické studuje Data & Business. Fotbalem se baví v přeboru Prahy v Přední Kopanině.

Co říkáte na vynikající sezonu Slovácka? Překvapuje vás, jak se bývalému klubu daří?

Abych byl upřímný, ani mě to moc nepřekvapuje. Už za mého působení byla ve Slovácku od trenéra Svědíka nastavená linka, po které se jelo. Stoupající trend výkonů a výsledků byl jasně vidět po všechny tři sezony. Letos to je vyvrcholení celého dvou a půlletého angažmá trenéra Svědíka.

Takže jde hlavně o jeho zásluhu?

Určitě. Ale není to jenom jeho zásluha, ale na úspěších Slovácka se podílí také celý realizační tým. Na druhé straně je potřeba si uvědomit, že většina hráčů je na vrcholu kariéry, dotýkají se svého herního stropu. Tým šlape, je delší dobu pohromadě, což je další hrozně důležitý aspekt.

Myslíte si, že čtvrté místo udrží?

Určitě se jim to povede. Slovácko skončí třetí nebo čtvrté. I poslední zápas v Plzni ukázal, že kádr na to má. I když v prvním poločase byla Viktorka herně lepší, po přestávce Slovácko soupeře po kondiční stránce přehrálo. V určitých pasážích bylo lepší i herně.

Jste v kontaktu s některými bývalými spoluhráči?

Občas si s někým napíšu, ale kontakt není na každotýdenní bázi. Třeba s Kalabiškou nebo Vlastou Daníčkem jsem řešil, jak se cítí po covidu nebo mě zajímaly jiné věci.

Sledujete ligu pravidelně v televizi?

Abych byl upřímný, dívám se jenom občas. Není totiž reálné, abych zhlédl všechny zápasy. Volný čas se snažím vykompenzovat rodině. Ale když si třeba hraji se synem, mám u toho zapnutý tablet nebo výsledky sleduji na internetu. Hlavně na livesport.cz, kde jsou změny stavu zaznamenány dřív, než v televizi, takže vždycky přepnu a podívám se, jak padl gól. (úsměv).

Nemrzí vás, že tam vaše jméno už nenajdete?

Lhal bych, kdybych řekl, že jsem o konci profesionální kariéry nepřemýšlel. Nakonec si vždycky řeknu, že jsem udělal dobře. Pokud bych totiž pokračoval ve Slovácku další dva roky, a byla tato situace, bylo by to pro mě neskutečně stresující. Moje rodina by totiž zůstala v Praze a já bych ji svým cestováním ohrožoval. Nebo taky spoluhráče. Nedovedu si představit, co všechno museli kluci podstupovat a plnit, aby se nedostali do karantény a nepřinesli do šatny koronavir.

Zatímco profesionálové mohou hrát, amatérský sport je už půl roku zastavený. Štve vás, že se nedostanete na hřiště?

Samozřejmě mě to štve. Amatérský fotbal beru jako přechod do normálního života. Loni jsem si chtěl zahrát za Hostivař, ale po prvním zápase se to stoplo. Před letošní sezonou jsem zamířil do týmu Přední Kopanina, což je tým z pražského krajského přeboru. Už teď je jasné, že po třetině soutěže se to kvůli vládnímu omezení nedohraje. Na posledním společném tréninku jsem byl s kluky někdy před Vánoci na začátku loňského prosince. Zase nastane bizarní situace, že nikdo nepostoupí ani nespadne.

Na soupisce Přední Kopaniny je kromě vás také Daniel Kolář nebo Pavel Šultes. Tým sází na ex-ligisty?

Musím říct, že Dan Kolář nebyl ani na jednom zápase. (úsměv) Bylo to ale dané situací, která v Česku panovala. Kvůli covidu dostal v Plzni zákaz. Cestovali po celé Evropě, nechtěli riskovat. Naopak Pavel Šultes chodil poctivě, nastupoval pravidelně. Jako tým máme ambice. Přední Kopanina se většinou pohybuje v popředí pražského přeboru. Dříve hrála i divizi. Třeba za ni nastupoval Martin Hašek a další bývalí ligáči. Je tady hezké prostředí. Pro mě byl rozhodujícím faktorem trenér Daniel Vott, který mě oslovil ze všech klubů jako první už loni. Jelikož jeho zájem byl dlouhodobý, po konci v Hostivaři jsem šel tam.

Udržujete se nějak v kondici, nebo sázíte na ligovou minulost?

Dvakrát nebo třikrát týdně chodím v Praze běhat. Snažím se být aktivní. Opravdu nejde, abych po kariéře nic nedělal. Tělo je zvyklé na pravidelné dávky, musí vyplavovat endorfiny. Nejde ze dne na den jenom tak skončit, když jste zvyklý celý život sportovat, pohybovat se.

Jak těžké je v době pandemie udržet byznys?

Je pravda, že nyní zachraňuji svoje podnikání a vyhlížím lepší zítřky. Navíc od září studuji na Vysoké škole ekonomická v Praze MBA – Data & Analytics for Business Management. Záměrem tohoto kurzu je využití dat v podnikání. Program připravuje studenty na role špičkových profesionálů, kteří jsou schopni propojovat data, analytiku a business do jednoho celku a s jejich pomocí řídit inovace a transformaci firem.

Hodně vám pandemie koronaviru zkomplikovala život?

Mám menší společnost, která disponuje byty na krátkodobé užívání v Praze. Bohužel kvůli vládním restrikcím a nařízením už skoro druhým rokem nefungujeme. V hlavním městě nejsou žádní turisté, lepíme to z úspor. I proto hledáme nové příležitosti. Doufám, že se situace brzy zlepší a budeme moct zase fungovat a normálně žít.

Jako místopředseda České asociace pronajímatelů v soukromí (ČAPUS) to můžete nějak ovlivnit, ne?

Je pravda, že se účastním různých jednání s vládou a politiky. Řešíme, abychom zachovali svoji činnost. U některých politiků tady v Praze je velká snaha zakázat krátkodobé pronájmy přes služby typu Airbnb. Paradoxně mě tyto jednání a debaty docela baví. Jsou to pro mě cenné zkušenosti do života. Vím, že se mi to někdy může hodit. Taky se dozvím, kdo jak přemýšlí a kdo jaké zájmy hájí. Některé reakce jsou negativní, ale s řadou lidí se zase shodneme, což mě těší. Vím, že můj názor vidění současného světa není ojedinělý. Vidím, že mám i mezi lidi nějaké zastání.

Další články s Jiřím Krejčím:

Kopanině jsem angažmá dlužil. Těším se, že budeme hrát nahoře, říká exligista Krejčí

 

Zdroj:prazsky.denik.cz
Www:https://prazsky.denik.cz/fotbal-perlicky/krejci-po-konci-kariery-studuje-a-resi-svuj-byznys-co-rika-na-slovacko-20210426.html
Článek připravil:Libor Kopl
 
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Přeborová tipovačka: 12. kolo očima Daniela Urbana z Přední Kopaniny, 15.10.2021
Praha - Hráče Přední Kopaniny může těšit aktuální bronzová pozice v tabulce Pražská teplárenská přeboru. Na vedoucí duo Dukla JM - Újezd P-4 ale ztrácejí...
Do zápasu šel bez tréninku, přesto dal kopaninský Pavel Šultes hattrick., 30.09.2021
Praha - První start v základní sestavě v této sezoně a hned z toho byl hattrick. Exligista Pavel Šultes rozhodl třemi góly o výhře Přední Kopaniny v Pražská...
Kopaninský Urban dal gól z vlastní poloviny hřiště! Nebyla to náhoda, řekl, 01.09.2021
Přední Kopanina - Nejen v blízkosti branky soupeře je nebezpečný kanonýr Přední Kopaniny Daniel Urban. Ten ozdobil zápas Pražská teplárenská přeboru s...
Kopanina našla dalšího bombarďáka. Ptáček dal Třeboradicím čtyři góly., 25.08.2021
Praha - Nejlepší střelec Přední Kopaniny? No přece Urban! Tahle odpověď platila dlouhá léta. Teď už ale vyhlášený bombarďák týmu od letiště v Pražská teplárenská...
Hrajeme o záchranu, to je jasné, řekl Zmeškal z Uhlířů po porážce s Kopaninou, 18.08.2021
Košíře - Spěchal domů za malou dcerkou, v hlavě mu ale šrotovala porážka 3:6. Uhelné sklady v úterní předehrávce 15. kola Pražská teplárenská přeboru dostaly...

Další články

Kanonýr Urban nastoupil za rezervu FCPK v brance! Potrápil favorita 1.A třídy., 06.08.2021
Nejsme připravení, jak bychom si představovali, říká trenér Kopaniny Vott, 05.08.2021
EURO skončilo. Kopaninské áčko zahajuje letní přípravu na novou sezónu., 12.07.2021
Program pro sobotní odpoledne. Dětský den U Drahušky v Přední Kopanině., 12.06.2021
Kopanina inkasovala na Meteoru rychle čtyři góly. Trenér Vott se bál debaklu., 27.05.2021