Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s nám online ......  
 

Kopanina se dočkala vysoké výhry nad rivalem. Rozhovor s trenérem Vottem.

Mužstvo:FCPK
Zpracováno:27.08.2020
 
Praha - Konečně to přišlo. Přední Kopanina dosud v Pražská teplárenská přeboru nikdy nevyhrála nad Újezdem Praha 4, teď ale velkého soka porazila doma 5:1. „Nad Újezdem jsme vyhráli ve finále poháru, ale v přeboru se nám to povedlo poprvé. Jsme rádi, že to konečně přišlo,“ usmíval se spokojený trenér vítězů Daniel Vott.

Ulevilo se vám, že jste přeborové prokletí jménem Újezd Praha 4 zlomili?
Jednou jsme spolu remizovali, třikrát jsme v přeboru prohráli. Ale třeba ta jarní porážka byla hodně smolná. Nebo si vezměte první zápas po jejich postupu. To jsme do 75. minuty vedli a pak jsme si dali dva vlastní góly... Teď se štěstí zase jednou přiklonilo k nám. Že to skončilo zrovna 5:1, to je příjemný bonus.

Újezd Praha 4 je vaším rivalem, cítil jste, že se blíží velký zápas?
Bylo vidět, že jsou kluci nahecovaní. Když jsem viděl, jak v úterý na tréninku dělají Šultes s Urbanem skluzy, tak jsem si říkal, že to dobře dopadne a jsme moc rádi, že to také dobře dopadlo. Bylo taky hodně vidět, že jsme v sestavě měli Šultyho s Karbulkou. Mladí mohou naskakovat do sestavy, ale nejsou vyhraní, takže je přítomnost takových hráčů hned znát.

Mezi kluby to občas jiskří, rivalita je tam hodně znát, že?
Rivalita ano, ale ne nesnášenlivost. Je to náš velký konkurent. A musím říct, že oni v tomhle utkání nehráli špatně. V prvním poločase měli tři šance, my dvě. Za stavu 2:1 soupeř nastřelil tyč. Pak jsme dali třetí gól a dokázali přidat další. Kluci ten zápas opravdu odmakali.

Zdá se mi to, nebo vážně Újezd chválíte?
Musím přiznat, že prohra 1:5 je pro ně docela krutá. Šedesát minut hrál Újezd Praha 4 dobře.

V poločase vás asi nenapadlo, jaká se po pauze strhne přestřelka, že?
Šance byly, ale tohle jsem nečekal. Újezd dobře ví, že proti nám nemůže hrát otevřenou partii, protože když to udělá, tak vzadu najdeme okénka. Pak to pro ně znamená problém. My jsme potřebovali dát vedoucí gól, což jsme dokázali a pak se nám už vedlo dobře.

Zmínil jste slušný výkon exligisty Šultese. To je návrat s plnou parádou...
Po prvním utkání ho nechci nějak moc vyzdvihovat. Pořád to má svoje mouchy. Měli jsme nějakou dohodu, jak by to mohlo být po jeho návratu z Rakouska. Když se vrátil, hned se zranil, nebyl připravený. Teď poslední týden odmakal všechny tři tréninky, sám běhal kolečka a i to utkání pro něj bylo odměnou. Když bude připravený, určitě nám pomůže. Každý, kdo přebor hraje, a to nejen v našem týmu, ví, že bez tréninku tahle soutěž hrát nejde.

Vaši výhru nad Újezdem Praha 4 lze označit za výsledek kola, minule si ho Přední Kopanina připsala také kvůli domácí porážce se Zličínem. Co se stalo?
Pravděpodobně mohli mít kluci trochu v hlavách, že se Zličín porazí sám... To před utkáním s Újezdem Praha 4 samozřejmě nehrozilo. No a taky rozhodl faktor Vašut. Klíčové také bylo, že neplatil Urbanův gól pro ofsajd, kdy jsme mohli jít do vedení. Pak přišel náš zbytečný faul a gól soupeře ve 46. minutě. Když proti nám soupeř vede, tak se pak stáhne a brání v devíti lidech. My potřebujeme jít v utkání do vedení, pak se nám hraje lépe.

Takže mohou mít soupeři jistotu, že když pustí Kopaninu do vedení, bude s nimi zle?
Takhle bych to neřekl, spíš asi, když s námi budou hrát otevřený fotbal. V tomhle případě musím ale opravdu říct, že mě Újezd Praha 4 vážně překvapil výkonem. Snažil se u nás hrát lepší a hezčí fotbal. Hráči byli aktivní, hráli po stranách. Teď si jen musejí srovnat, zda je to pro ně. Vždyť oni dostali za celou minulou sezonu dvacet gólů a teď inkasovali za tři kola deset. Ale to není otázka pro mě, to si samozřejmě musejí vyhodnotit v Újezdu, jakou cestou půjdou.

Vy si musíte taky vše srovnat, aby se příště nekonala senzace opět na účet vašeho týmu...
Je nám to jasné, že nemůžeme výsledkově být jako na houpačce. Tady záleží na tom, s jakou sestavou na nás béčko Žižkova vyrukuje. Zatím posily z druhé ligy nemají, asi je tam spojená opatrnost v souvislosti s koronavirem. Když si vzpomenu, jak měli třeba k utkání připravených osm lidí s profesionální smlouvou... V tomhle směru je teď přebor spravedlivější. Na závěr chci říct, že nás výhra nad Újezdem těší a budeme na ni chtít navázat. Soupeř hrál šedesát minut dobře a výsledek je z toho pohledu pro něj krutý. Posledních třicet minut jsme ale měli další šance a mohli jsme pak vyhrát i výrazněji. Újezd Praha 4 má ale pořád svoji kvalitu a myslím, že to další soupeři poznají. Určitě budou zase vyhrávat.

 

Zdroj:https://www.fotbalpraha.cz/clanek/9295-skluzy-na-treninku-a-kopanina-se-dockala-
Www:www.fotbalpraha.cz
Článek připravil:René Machálek
 
Fotograf:Jiří Ipser
Práva k foto:www.fotbalpraha.cz
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Jiří Krejčí studuje, řeší byznys, hraje za Kopaninu. Co říká na Slovácko? , 29.04.2021
Praha - V lize vysoký stoper Jiří Krejčí odehrál 263 zápasů. V Česku prošel Blšany, Mostem, Příbramí nebo Jihlavou, poslední dva roky profesionální hráčské...
Praha má nové vedení fotbalu. V nejužší špičce je opět zástupce Kopaniny., 23.04.2021
Praha - Ve středu 21. dubna 2021 proběhly volby nového vedení Pražského fotbalového svazu. Pozici předsedy si udržel dosavadní šéf Dušan Svoboda. Šéf Ligové...
Nejpopulárnější fotbalista Prahy? Hlasujte v anketě pro Daniela Urbana., 19.04.2021
Praha - Pražský Deník.cz vyhlásil anketu o nejpopulárnějšího fotbalistu Prahy. Soutěž není určená pro profesionály, vybírá se z hráčů výkonnostního fotbalu....
Brankář Jiří Švarc v běhu: pauzu si vyplnil stokilometrovým ultramaratonem, 14.04.2021
Praha - Patřil k hlavním oporám Přední Kopaniny, když dvakrát v řadě triumfovala v Pražská teplárenská přeboru či získala Teskahor Pohár PFS. Jiřího Švarce...
Na jaře nehrát a začít až v létě přípravou? Katastrofa, říká trenér FCPK Vott, 05.04.2021
Praha - Situace v amatérském fotbale už začíná být kritická. To přiznává i Daniel Vott, trenér tradičního účastníka Pražská teplárenská přeboru Přední...

Další články

Holanďák a španělák nic nepřekoná, říká šéfkuchař Drahušky Robert Mazur, 15.03.2021
Sparta se neodmítá, i kdyby přišla nabídka z kuliček, říká Miroslav Český, 11.03.2021
Z bombarďáka Strnadela je trenér. Na který gól v dresu Kopaniny vzpomíná?, 28.01.2021
Fotbalový klub FCPK přeje pohodové vánoční svátky a šťastný nový rok., 25.12.2020
Hořovice už nejsou Hořovicko. Nová umělka Kopaninu těsně minula., 16.12.2020