Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s nám online ......  
 

Martin Brabec vzal trenérskou štaci v Admiře. Za béčko zápasy stíhat bude.

Mužstvo:FCPK B
Zpracováno:21.08.2020
 
Přední Kopanina - Už dlouhou řadu let se jméno Martin Brabec (32) objevuje ve spojení s fotbalovým klubem FC Přední Kopanina. Nejdříve hráč áčka, pak béčka (platí nadále) a také trenér, který v Kopanině začal a vypracoval se v kouče, o kterého je již dnes zájem venku. Naposledy působil držitel trenérské licence UEFA B u ligových žen Dukly. Teď přišla nová výzva: ligový dorost Admiry Praha. Martina jsme pozvali na krátký rozhovor pro www.fcpk.cz.

Martine po pauze s trénováním se vracíš zpět na scénu. Jak dlouho jsi netrénoval?

Netrénoval jsem přibližně půl roku. U holek na Dukle jsem skončil po prvním týdnu přípravy někdy v půlce ledna. Já jsem si původně chtěl dát celoroční pauzu od trénování po mém konci u dorostu Kopaniny, ale přišla zajímavá nabídka z Dukly a jelikož jsem chtěl vyzkoušet něco nového a na Julisku to mám kousek, tak jsem na ní kývl.

Řada fanoušků tě zná jen jako hráče. Můžeš přiblížit svou dosavadní trenérskou kariéru?

S trénováním jsem začínal na Kopanině někdy kolem roku 2011. Začal jsem u nejmladší kategorie předpřípravky a postupně jsem prošel skoro všemi kategoriemi až do dorostu. Jak jsem zmiňoval, před rokem jsem s trénováním na Kopanině skončil a nastoupil u ženského týmu Dukly Praha. Půl roku jsem tam působil na pozici asistenta u prvoligového týmu. A momentálně od srpna působím u dorostu U18 v Admiře.

Teď přišla nabídka na post trenéra dorostu Admiry. Měl jsi i další nabídky?

Jak se blížil začátek letní přípravy na novou sezónu, tak se pár nabídek objevilo. Nejvážnější asi byly z Kladna a právě z Admiry. Kladno jsem nakonec odmítl vzhledem k pracovnímu vytížení a zároveň by mi nevyhovovalo dojíždění. Admira nejprve také nevyšla ale po určitém vývoji situace jsem se dohodl na trénování tam.

Proč jsi zvolil právě Admiru? Můžeš krátce představit soutěž, kterou budete hrát a jaké máš ambice se svým týmem?

Admiru jsem zvolil po doporučení bývalého trenéra Kopaniny Sálema Hebousseho. Osobně tento tým vnímám jako jeden z těch silných klubů působících v Praze. Přeci jenom jeho A tým hraje ČFL, B tým hraje na vrcholu pražského přeboru a jeho mládežnická mužstva hrají české ligy nebo divize. Samozřejmě jako se vším to nějak vypadá z venku, a ve výsledku je to jiné zevnitř, ale i přesto si myslím, že jsem udělal správný krok a můžu takto nabrat spousty nových zkušeností a dál se trenérsky rozvíjet. V Admiře budu působit u týmu staršího dorostu B - U18. Momentálně trénují oba starší dorosty U19 a U18 společně, v podstatě jsem tedy asistentem u U19 a trenérem U18. Tým staršího dorostu A - U19 hraje Českou ligu dorostu (2. nejvyšší soutěž) a tým B dorostu U18 hraje Českou divizi dorostu (3. nejvyšší soutěž). Naším cílem je udržet obě soutěže. Obzvláště pak u dorostu U19 to bude ale velmi těžké, a to z důvodu reorganizace soutěží pro následující ročník, kdy se v soutěži zachrání jen polovina družstev. Cílem v soutěži dorostu U18 je pak určitě udržení, ale zároveň pokud možno, tak hrát na předních příčkách tabulky.

Nebyla ve hře varianta návratu k trénování v FCPK?

Upřímně musím říct, že ano. Pokud by nepřišla nabídka z Admiry, tak bych se asi znovu začal angažovat na Kopanině. A to hlavně proto, že by mi trénování chybělo.


Fotbalový klub FC Přední Kopanina nabírá hráče do kategorií přípravek. Chcete-li od nové sezóny hrát v modročerveném dresu pište na tomas.ciganek@fcpk.cz nebo volejte 777753545. Nabíráme zejména ročníky 2013, 2014 a 2015. Pokud máte starší děti a chcete začít s fotbalem, ozvěte se rovněž.


Chvilku jsi působil i u holek Dukly. Jaké vidíš hlavní rozdíly ve srovnání s prací s muži nebo kluky?

Tak tohle je relativně častá otázka asi pro všechny trenéry, kteří působili u holek. Je jasné, že tam nepopíratelné rozdíly jsou, ať už fyzického rázu, tak i psychického, respektive jak musíte s holkami jednat.

S trénováním jsi začal poměrně brzy. V podstatě si kvůli tomu omezil i svou fotbalovou kariéru. Co tě k tomu vedlo?

Je pravda, když jsem s trénováním začínal, byl jsem relativně mladý. Studoval jsem a neměl jsem žádnou práci na plný úvazek. V té době se trénování dalo stíhat v pohodě i s hraním za mužský A tým. Postupem času sice odpadla studia, ale zase jsem začal naplno pracovat a tím pádem jsem měl méně času. Do toho přišlo i zranění paty a operace. V tu dobu už jsem se víc přikláněl k trenérské kariéře, než k té hráčské. Momentálně to mám jednoznačně nastavené k trénování. Chci se posouvat dál, vzdělávat se a třeba pak přijdou další nabídky do ještě zajímavějších týmů.

Jakou máš aktuálně trenérskou kvalifikaci? Plánuješ jí vylepšit a kam až bys to v trénování chtěl dotáhnout?

Minulý rok jsem si dodělal UEFA B licenci. V říjnu jsem přihlášen na vstupní zkoušky pro UEFA A licenci. Tam už to ale bude těžké se do kurz dostat. Jedná se o dva testy a ústní pohovor, kde se hodnotí i vaše dosavadní, jak hráčské, tak i trenérské zkušenosti. Dost pravděpodobně ve srovnání s ostatními uchazeči, kdy jsem nikdy nehrál profesionální soutěž, nebo netrénoval tým z vyšších soutěží, mám v tomhle rezervu a tak se budu muset spoléhat na svoje znalosti a dobře zvládnut přijímacích testy. Když se vše povede, dostanu se na daný kurz a úspěšně ho zvládnu absolvovat, určitě mám ambice trénovat v nějakém profesionálním klubu. Samozřejmě zatím jen u mládeže.

Jak hodně tě tvé nové angažmá omezí v roli hráče kopaniského béčka, které o víkendu startuje novou sezónu 1.A třídy?

Bohužel se mi nějaké zápasy překrývají a do práce musím chodit pořád a tak mi na tréninky nezbývá moc času. Naštěstí má ale dorost U18 Admiry zápasový den v sobotu, takže většinu domácích zápasu B týmu Kopaniny, které se hrají v neděli budu stíhat.

Děkujeme za rozhovor a v novém působišti držíme za FCPK palce Martine !!!

 

Článek připravil:cip
 
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Nejpopulárnější fotbalista Prahy? Hlasujte v anketě pro Daniela Urbana., 19.04.2021
Praha - Pražský Deník.cz vyhlásil anketu o nejpopulárnějšího fotbalistu Prahy. Soutěž není určená pro profesionály, vybírá se z hráčů výkonnostního fotbalu....
Brankář Jiří Švarc v běhu: pauzu si vyplnil stokilometrovým ultramaratonem, 14.04.2021
Praha - Patřil k hlavním oporám Přední Kopaniny, když dvakrát v řadě triumfovala v Pražská teplárenská přeboru či získala Teskahor Pohár PFS. Jiřího Švarce...
Na jaře nehrát a začít až v létě přípravou? Katastrofa, říká trenér FCPK Vott, 05.04.2021
Praha - Situace v amatérském fotbale už začíná být kritická. To přiznává i Daniel Vott, trenér tradičního účastníka Pražská teplárenská přeboru Přední...
Holanďák a španělák nic nepřekoná, říká šéfkuchař Drahušky Robert Mazur, 15.03.2021
Přední Kopanina - Fotbal má stále pauzu, takže jediné co funguje na stadiónu U Drahušky je výdejní okénko klubové restaurace. A také rozvozy obědů. Fungují...
Sparta se neodmítá, i kdyby přišla nabídka z kuliček, říká Miroslav Český, 11.03.2021
Praha - Fotbal provází celý jeho život. Však jej také Miroslav Český hrál, pískal a nyní kolem zeleného pažitu funguje v roli maséra. V rozhovoru pro web...

Další články

Z bombarďáka Strnadela je trenér. Na který gól v dresu Kopaniny vzpomíná?, 28.01.2021
Fotbalový klub FCPK přeje pohodové vánoční svátky a šťastný nový rok., 25.12.2020
Hořovice už nejsou Hořovicko. Nová umělka Kopaninu těsně minula., 16.12.2020
Poslední zápas Kopaniny v roce 2020. Áčko hraje v Berouně s Hořovicemi., 16.12.2020
Mladší přípravka sehrála interní zápas. Vyhrál Liverpool nad Chelsea., 14.12.2020