Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s nám online ......  
 

Kopanině jsem angažmá dlužil. Chceme hrát nahoře, říká exligista Krejčí

Mužstvo:FCPK
Zpracováno:26.07.2020
 
Praha - Jaro mělo vypadat úplně jinak. Byť cíl v podobě záchrany Pražská teplárenská přeboru se povedlo naplnit. Zkušený exligista Jiří Krejčí mohl být alespoň s tím v dresu SK Hostivař spokojený. „Zachránili jsme se, ale mělo to vypadat jinak. Rozhodla vyšší moc,“ ohlíží se bývalý hráč Slovácka za předchozím angažmá. Po sezoně se nicméně rozhodl změnit dres, když si vybral konkurenta z Přední Kopaniny.

Přišel jste do SK Hostivař, přeboru jste si ale moc neužil. Jak těžké to bylo?
Odehráli jsme jeden zápas na Zličíně. Hrálo se na malé umělce, bylo to bojovné, soupeř houževnatý. Mohli jsme vyhrát i prohrát. Pak se soutěž přerušila a nakonec i předčasně ukončila. V tu chvíli byly důležitější jiné věci než fotbal. Ale řeknu to, co ostatní, samozřejmě by bylo hezčí vybojovat si záchranu na hřišti.

Tým se v Pražská teplárenská přeboru udržel, což bylo cílem. Proč jste se rozhodl odejít?
Když jsem do klubu šel, bavili jsme se o tom, že ta mise bude na půl roku. A proč jsem odcházel? Skončil trenér, odešel Tomáš Pešír. Klub přišel i o nějaké sponzory, situace byla prostě jiná, změnily se nějaké věci. Takže v klubu chápali, že jsem se rozhodl odejít.

Co rozhodlo pro Přední Kopaninu?
Trenér Přední Kopaniny Vott mě lákal už v lednu, přišel s konkrétní nabídkou, ale já jsem byl domluvený s Hostivaří. Během jara, kdy se nehrálo, mi trenér Vott několikrát volal, sešli jsme se, měl o mě eminentní zájem. A tady už jsme se dohodli. Cítil jsem, že mu to dlužím.

Nelákal vás Tomáš Pešír do Újezdu Praha 4?
Ne, nelákal. Vím, že do Újezdu Praha 4 šel Tonda Rosa, ale ani nevím, zda tam Pišta bude dál hrát. Uvidíme.

Co všechno už jste na Přední Kopanině stihl a jaké máte z nového klubu dojmy?
Mám za sebou pár tréninků. Kádr jsem ještě neviděl pohromadě, takže se v tomhle směru něco těžko posuzuje. Ale viděl jsem, že tam jsou šikovní kluci. Z herního pohledu víc ukážou přípravné zápasy.

Na rozdíl od SK Hostivař se čeká, že Přední Kopanina bude v tabulce v horních patrech...
To je pravda. Vždyť já jsem skoro celou kariéru hrál o záchranu, takže bych chtěl hrát nahoře a v tomhle směru bych se měl s Přední Kopaninou dočkat toho, že budeme hrát nahoře.

Lákalo by vás přebor vyhrát?
No jasně, je to lákadlo. Ale už podle přípravy v Hostivaři jsem poznal, že přebor není jednoduchá soutěž. Určitě se nedá hrát bez tréninku, to asi můžete třeba v klubech, které hrají o dvě soutěže níž. Ale v přeboru se musí makat. Vím, že hodně silný je právě Újezd Praha 4, uvidíme, co Viktorka Žižkov B. Pokud budou posilovat hráči áčka, tak budou mít také sílu. Budou tam i další kvalitní týmy. V tuhle chvíli je těžké odhadovat, jaké hráčské změny v klubech nastanou. Po koronavirové pauze se mohla finanční situace klubů hodně změnit.

Za Přední Kopaninu pravidelně hrají fotbalisté, co prošli nejvyšší soutěží. Potkáte se tam s Kolářem, Šultesem...
S Danem Kolářem jsem vyrůstal ve Spartě. Je jasné, že má svoje povinnosti při práci pro plzeňský klub, ale co vím, tak bude pokračovat a moc se na to těším.

Hráče se zkušenostmi z nejvyšší soutěže má řada klubů. Na jaký zápas se těšíte nejvíc? Bude to proti Újezdu Praha 4, kde je váš kamarád Pešír, nebo na duel s Hostivaří, kde jste byl na jaře?
To je těžké takhle říct, zajímavý bude každý zápas. Já si hlavně přeji, aby bylo všechno v pohodě a nemusely se řešit jiné věci než fotbal.

Zdroj:www.fotbalpraha.cz
Www:https://www.fotbalpraha.cz/clanek/9248-kopanine-jsem-angazma-dluzil-tesim-se-ze-budeme-hrat-nahore-rika-exligista-krejci
Článek připravil:René Machálek
 
Fotograf:cip
Práva k foto:www.fcpk.cz
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Fotbalový klub FCPK přeje pohodové vánoční svátky a šťastný nový rok., 25.12.2020
Přední Kopanina - Všem našim členům a fanouškům přejeme klidné Vánoce. Fotbal je zastaven a bude přerušen i nadále v lednu kvůli koronaviru, ale nenechte...
Hořovice už nejsou Hořovicko. Nová umělka Kopaninu těsně minula., 16.12.2020
Hořovice - Posledním soupeřem Kopaniny v roce 2020 je mužstvo SK Hořovice. Tým, který v této sezóně změnil jméno. Po třinácti letech pod hlavičkou FK Hořovicko...
Poslední zápas Kopaniny v roce 2020. Áčko hraje v Berouně s Hořovicemi., 16.12.2020
Přední Kopanina - Ve středu 16.12. budeme sledovat poslední zápasové vystoupení FC Přední Kopanina v roce 2020. První tým mužů sehraje přátelské utkání...
Mladší přípravka sehrála interní zápas. Vyhrál Liverpool nad Chelsea., 14.12.2020
Přední Kopanina - V sobotu 12.12. rozdělili trenéři mladší přípravky své hráče na dvě party a vznikl zápas Liverpool (reds) vs Chelsea (blues). Utkání...
Fotbal se probouzí. Zimní spánek se letos nekoná. Budeme dohánět resty., 04.12.2020
Přední Kopanina - Rok 2020 je celý ve znamení pandemie koronaviru, fotbal nevyjímaje. Poté co Covid odstřelil na jaře minulou sezónu, která zůstala nedohraná,...

Další články

Jan Pauly, fotbalový svaz: úplný zákaz fotbalových aktivit do 3.11.2020, 22.10.2020
Fotbal se nehraje, rozvážíme obědy. Drahuška vaří svíčkovou a holanďáky., 16.10.2020
Od pondělí uzavření soutěží kvůli viru. Čeká nás poslední zápasový víkend., 10.10.2020
Přeborová tipovačka: Jak vidí 7. kolo Šimon Vik z Přední Kopaniny?, 02.10.2020
Žolík pomohl Admiře B k vítězství. Kopaninu jsme přetlačili, řekl Michálek, 30.09.2020