Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Víkend první mistráky: Uhelné sklady - FCPK A (SO, 10:30, hř. Řepy), Řeporyje - FCPK B (SO, 17:00, hř. Řeporyje)...  Martin Brabec, kopaninský fotbalista a trenér, se stal trenérem Admiry U18...  Hezké léto všem členům FC Přední Kopanina a všem fanouškům...  Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s nám online ......  
 

Lepší prohrát s třetí ligou než dát někomu deset branek, řekl trenér Vott

Mužstvo:FCPK
Zpracováno:19.07.2020
 
Středokluky - Kopaninský kouč Daniel Vott začal u týmu svou čtvrtou letní přípravu. Kromě tréninků svým svěřencům naplánoval tři přípravné zápasy. Hned ten první byl papírově nejtěžší. FK Přepeře hrají třetí ligu, to je o dvě soutěže výše než FCPK. Na hřišti to bylo vidět, tým z Liberecka dominoval a zvítězil 6:1. Trenér FCPK však nebyl zklamán a snažil se spíše hledat pozitiva.

Po prohře o pět branek bychom vás očekávali více skleslého?

Je to začátek přípravy a navíc jsme narazili na skvělého soupeře. Pro nás to byl super zápas. Lepší než si pozvat někoho z nižších soutěží a dát mu deset branek.

V čem byl největší přínos pro vaše hráče?

Bylo to skvělé kondiční cvičení. Aktuálně v trénincích hodně běháme, tak jsme na to navázali. Zápas samozřejmě primárně prověřil naší defenzívu.

Nebyl to trochu luxus domluvit si na první přípravu hned třetiligového soupeře?

Přepeře měly zájem a byla by škoda to nevyužít. Při plánování zápasu jsem samozřejmě věřil, že budeme kompletní, což se nestalo. Věřím, že v opačném případě bychom sehráli ještě důstojnější roli.

Byla to ostuda?

Rozhodně ne. Dostali jsme rychlý gól a po vlastních chybách a nekázni ve hře další dva do půle. Přitom Olda Hollmotz šel dvakrát sám na branku. Poločas nemusel být 0:3, ale klidně 2:3. Soupeř samozřejmě byl lepším týmem. Má silný kádr. Pavel Šultes říkal, že si řadu hráčů pamatuje ze svého působení v Mladé Boleslavi a pak tam jsou další kluci z celého Liberecka.

V čem především Přepeře dominovaly?

Hráči jsou lépe fyzicky připravení, výrazný rozdíl je v individuální práci s míčem všech hráčů. Moc se mi líbili. Běhali, řady se jim prolínaly, uměli kopat. Ale i řada našich hráčů kluků obstála. Velmi dobrý byl Vágner, výborný Boček, zvládli to stopeři Tržický s Kučerou. Ten nastoupil bez tréninku z dovolené, když nám vypadl Krejčí.

Co odsunulo premiéru Jirky Krejčího, nedávno ještě prvoligového hráče Slovácka, který ve své kariéře působil i v Řecku, Rumunsku nebo Maďarsku?

Na tréninku si lehce poranil sval. Nechtěli jsme riskovat zhoršení zranění. Kromě Krejčího je také zraněn Zemánek a už ve 12. minutě odkulhal ze hřiště Šultes. Po střetu se soupeřem měl problém s kolenem.

Šultes operoval na hrotu útoku místo nejlepšího střelce Urbana. Ten byl kde?

Dovolená. Odtrénoval první týden, na druhý odjel s rodinou. V pondělí už se zase připojí.

Diváky určitě zajímá i stav okolo Daniela Koláře. Uvidíme ho v sestavě FCPK?

Zatím se nezapojil. Po skončení ligy teď tráví dovolenou a pak uvidíme kolik mu toho umožní letní příprava a nová sezóna s Viktorkou Plzeň. Dan říkal, že má zájem pokračovat, ale s ohledem na jeho časové možnosti s ním úplně seriózně a hlavní pravidelně počítat nemůžeme. Věřím však, že nám ve správný čas pomůže.

Ještě váš čekají dva přípravné zápasy. Není to málo? V předešlých třech letech jste toho odehráli v průměru více než pět za léto.

Nechali jsme tři. V týdnu hrát nechci, kvůli práci se to špatně skládá. Než to nějak plácat je lepší dobře potrénovat. A všechny tři soupeře máme kvalitní. Kromě třetiligových Přepeř ještě divizní Hořovicko a Tatran Rakovník. Tři zápasy, ale všechny kvalita. Stačí to.

 

 

 

Článek připravil:cip
 
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Divizní Hořovicko je v karanténě. Kopanina nastupuje proti FC Tempo., 25.07.2020
Dobrovíz - Původně plánované dva zápasy na víkend se zúžily na jeden. Zápas s divizním SK Hořovicko byl zrušen kvůli karanténě týmu ze středních Čech na...
Gólman Mačí na Kopanině po dvou letech končí. Odchází do Teplic nad Metují., 25.07.2020
Praha - Brankář Josef Mačí, odchovanec hradecké kopané, který do Přední Kopaniny přestoupil v létě 2018 z Kratonoh u letiště končí. Odchází do Slavoje...
Nejlepší pražští střelci v sezoně 2019/20: sparťan Kozák a kopaninský Urban, 22.07.2020
Praha - Letošní velmi atypická sezona sice ještě neskončila, zbývá dohrát skupinu o záchranu nejvyšší soutěže, v té ale zástupci metropole nefigurují....
Lepší prohrát s třetí ligou než dát někomu deset branek, řekl trenér Vott, 19.07.2020
Středokluky - Kopaninský kouč Daniel Vott začal u týmu svou čtvrtou letní přípravu. Kromě tréninků svým svěřencům naplánoval tři přípravné zápasy. Hned...
V Dobrovízi proběhne již třetí ročník Sláva Cupu. Kopanina dvakrát druhá., 17.07.2020
Dobrovíz - Fotbalisté Přední Kopaniny se v sobotu 18. července zúčastní již 3. ročníku turnaje Sláva Cup. Akce slouží k uctění památky významné postavy...

Další články

Kopanina v létě sehraje jen tři přáteláky. První soupeř FK Přepeře (třetí liga)., 17.07.2020
Nejvíc přeborových titulů za 30 let nasbírala Kopanina. Super éra, říká Cigánek, 16.07.2020
Po divné nedokončené sezóně s Covidem následuje pauza. Užívejte léto., 16.07.2020
Tým měl velkou chuť vyhrát. Kluci makali až do konce, chválil trenér Daniel Vott, 31.05.2020
Kopanina hostí dorostence 1.FK Příbram. Hraje se konečně zase U Drahušky., 30.05.2020