Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Veškeré fotbalové aktivity jsou z nařízení vlády zastaveny do 3.11.2020...  Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s nám online ......  
 

Lepší prohrát s třetí ligou než dát někomu deset branek, řekl trenér Vott

Mužstvo:FCPK
Zpracováno:19.07.2020
 
Středokluky - Kopaninský kouč Daniel Vott začal u týmu svou čtvrtou letní přípravu. Kromě tréninků svým svěřencům naplánoval tři přípravné zápasy. Hned ten první byl papírově nejtěžší. FK Přepeře hrají třetí ligu, to je o dvě soutěže výše než FCPK. Na hřišti to bylo vidět, tým z Liberecka dominoval a zvítězil 6:1. Trenér FCPK však nebyl zklamán a snažil se spíše hledat pozitiva.

Po prohře o pět branek bychom vás očekávali více skleslého?

Je to začátek přípravy a navíc jsme narazili na skvělého soupeře. Pro nás to byl super zápas. Lepší než si pozvat někoho z nižších soutěží a dát mu deset branek.

V čem byl největší přínos pro vaše hráče?

Bylo to skvělé kondiční cvičení. Aktuálně v trénincích hodně běháme, tak jsme na to navázali. Zápas samozřejmě primárně prověřil naší defenzívu.

Nebyl to trochu luxus domluvit si na první přípravu hned třetiligového soupeře?

Přepeře měly zájem a byla by škoda to nevyužít. Při plánování zápasu jsem samozřejmě věřil, že budeme kompletní, což se nestalo. Věřím, že v opačném případě bychom sehráli ještě důstojnější roli.

Byla to ostuda?

Rozhodně ne. Dostali jsme rychlý gól a po vlastních chybách a nekázni ve hře další dva do půle. Přitom Olda Hollmotz šel dvakrát sám na branku. Poločas nemusel být 0:3, ale klidně 2:3. Soupeř samozřejmě byl lepším týmem. Má silný kádr. Pavel Šultes říkal, že si řadu hráčů pamatuje ze svého působení v Mladé Boleslavi a pak tam jsou další kluci z celého Liberecka.

V čem především Přepeře dominovaly?

Hráči jsou lépe fyzicky připravení, výrazný rozdíl je v individuální práci s míčem všech hráčů. Moc se mi líbili. Běhali, řady se jim prolínaly, uměli kopat. Ale i řada našich hráčů kluků obstála. Velmi dobrý byl Vágner, výborný Boček, zvládli to stopeři Tržický s Kučerou. Ten nastoupil bez tréninku z dovolené, když nám vypadl Krejčí.

Co odsunulo premiéru Jirky Krejčího, nedávno ještě prvoligového hráče Slovácka, který ve své kariéře působil i v Řecku, Rumunsku nebo Maďarsku?

Na tréninku si lehce poranil sval. Nechtěli jsme riskovat zhoršení zranění. Kromě Krejčího je také zraněn Zemánek a už ve 12. minutě odkulhal ze hřiště Šultes. Po střetu se soupeřem měl problém s kolenem.

Šultes operoval na hrotu útoku místo nejlepšího střelce Urbana. Ten byl kde?

Dovolená. Odtrénoval první týden, na druhý odjel s rodinou. V pondělí už se zase připojí.

Diváky určitě zajímá i stav okolo Daniela Koláře. Uvidíme ho v sestavě FCPK?

Zatím se nezapojil. Po skončení ligy teď tráví dovolenou a pak uvidíme kolik mu toho umožní letní příprava a nová sezóna s Viktorkou Plzeň. Dan říkal, že má zájem pokračovat, ale s ohledem na jeho časové možnosti s ním úplně seriózně a hlavní pravidelně počítat nemůžeme. Věřím však, že nám ve správný čas pomůže.

Ještě váš čekají dva přípravné zápasy. Není to málo? V předešlých třech letech jste toho odehráli v průměru více než pět za léto.

Nechali jsme tři. V týdnu hrát nechci, kvůli práci se to špatně skládá. Než to nějak plácat je lepší dobře potrénovat. A všechny tři soupeře máme kvalitní. Kromě třetiligových Přepeř ještě divizní Hořovicko a Tatran Rakovník. Tři zápasy, ale všechny kvalita. Stačí to.

 

 

 

Článek připravil:cip
 
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Jan Pauly, fotbalový svaz: úplný zákaz fotbalových aktivit do 3.11.2020, 22.10.2020
Praha - Přišel nám email od generálního sekretáře českého fotbalového svazu (FAČR) Jana Paulyho. Stojí v něm, že v návaznosti na opatření vlády ČR platí...
Fotbal se nehraje, rozvážíme obědy. Drahuška vaří svíčkovou a holanďáky., 16.10.2020
Přední Kopanina - Fotbalový stadión U Drahušky by běžně byl v tomto říjnovém termínu naplněn o víkendu fotbalovými zápasy. Epidemie koronaviru však zasáhla...
Od pondělí uzavření soutěží kvůli viru. Čeká nás poslední zápasový víkend., 10.10.2020
Přední Kopanina - Aktuální víkend je na delší čas poslední, kdy se budou hrát soutěžní zápasy. Zatím na 14 dnů, možná déle. Nabízíme Vám přehled zápasů,...
Přeborová tipovačka: Jak vidí 7. kolo Šimon Vik z Přední Kopaniny?, 02.10.2020
Praha - Patří mezi elitu Pražská teplárenská přeboru. Jenže, jakmile se fotbalisté z Přední Kopaniny vyšvihnou na první příčku, tým trenéra Votta prohraje...
Žolík pomohl Admiře B k vítězství. Kopaninu jsme přetlačili, řekl Michálek, 30.09.2020
Kobylisy - Nastoupil až po přestávce, ale prsty měl v obou trefách Admiry B v utkání Pražská teplárenská přeboru proti Přední Kopanině (2:0). Útočník Jakub...

Další články

V sobotu se na Kopanině hrát nebude. Trvalý déšť odložil béčko i žáky., 26.09.2020
Začátek sezony 2020/21 se novému týmu mladší přípravky vydařil, 15.09.2020
Deset lidí na mě dře, tak pak čekají, že se trefím, směje se kanonýr Urban, 10.09.2020
Kopaninský Urban zdvojnásobil své konto. Mihálek je nadále neprůstřelný., 10.09.2020
Kopanina se dočkala vysoké výhry nad rivalem. Rozhovor s trenérem Vottem., 27.08.2020