Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Sledujte náš Facebook a Instagram ......  
 

Jiná a omlazená Přední Kopanina s novým trenérem Vottem vyhlíží přebor

Mužstvo:FCPK
Zpracováno:11.08.2017
 
Praha - Nový trenér, nová výzva. Přední Kopanina se chystá po pádu z divize na blížící se nový Pražská teplárenská přeboru. Tam byla v minulosti zvyklá vyhrávat, jak to bude v současnosti se teprve ukáže. Kopaninský tým vedený novým trenérem Danielem Vottem se dává dohromady. „Věřím, že budeme lepší a lepší, ale úplně spokojený s letní přípravou nejsem,“ říká upřímně Vott, který v Přední Kopanině působil jako hráč, poté před osmi lety jako asistent kouče Mejdra v divizi a teď poprvé nastupuje v roli hlavního trenéra.

V čem podle vás mohlo být letní přípravné období povedenější? 
Tak třeba v tom, že ani dva zápasy za sebou jsme nebyli schopní odehrát ve stejné sestavě. Omluvenek bylo na můj vkus moc, přitom šlo o kluky, kteří by teď v přeboru měli hrát. 

Takže trápí tým dál marodka, která Kopaninu brzdila už na jaře v divizi?
Bohužel ano. Do týmu tak dál naskakují kluci z rezervního týmu, kteří pomáhali už na jaře. Není to jednoduché, potřebovali by víc zapracovat na fyzičce. I proto se teď snažíme trénovat čtyřikrát v týdnu.


Čtyřikrát v týdnu? Není to na přebor moc?
Zvolili jsme tuhle variantu, kluci stejně na všechny čtyři tréninky nepřijdou, zvládnou třeba tři. Když bychom měli naplánované tři tréninky, tak by přišli třeba na dva.


Byl jste zvyklý na práci v mládežnických týmech Bohemians, tohle musí být pro vás jiný svět. Jak se to vůbec seběhlo, že jste dostal laso z Přední Kopaniny?
Trenér Hebousse už nechtěl pokračovat před rokem, pak byl u týmu trenér Vašut, toho pak zase vystřídal Salem Hebousse. Už byla možnost, že bych se k týmu posunul v zimě, ale já jsem řekl, že dojedu sezonu na Bohemce. Na jaře už jsem ale párkrát Kopaninu v akci viděl. Byli jsme dohodnutí, ať by to skončilo záchranou divize, nebo sestupem do přeboru.


Skončilo to druhou variantou a Kopanina spadla do nižší soutěže. Také se mluvilo o zásadní proměně kádru. Jaká je realita?
Musím říct, že se pracuje na rozšíření kádru, protože u nás skončili zkušení Pešír, Poláček, dále Shejbal, Honcharenko, Mikeš, Hemzáček. Nepočítám dlouhodobě zraněné Šímu, Tržického a Váchu. To je šest hráčů z toho dva lídři, takže pořádný zásah do týmu.


Chápu to správně, že na jaře zraněný Michal Pospíšil bude pokračovat?
Michal se zranil v divizi čtyři kola před koncem. Musel na operaci a dává se dohromady. Teď je na dovolené a až se vrátí, rozhodne se, jak to bude. Pokud nebude ani on, tak nám vypadne zhruba nějakých pět stovek ligových startů a to je pořádné číslo.


To vypadá, že bude k vidění úplně jiná Přední Kopanina, že?
Bude omlazená a jiná, i když základní pilíře zůstávají. Dřív byla v přeboru zvyklá Kopanina vyhrávat (Kopanina před postupem do divize vyhrála přebor dvakrát za sebou), teď budeme víc muset bojovat a někteří hráči sbírat zkušenosti. Samozřejmě bych byl rád, kdybychom hráli nahoře, ale v tuhle chvíli upřímně nedokážu říct, jak na tom jsme.


Určitý obrázek jste si musel udělat během přípravných zápasů. Co vám ukázaly?
Jak už jsem říkal, nastupovali jsme v hodně obměněných sestavách. Takže třeba první přípravný zápas s béčkem Admiry, které taky hraje přebor, jsme vyhráli 2:1. Vyhráli jsme o gól, ale ten zápas mohl skončit jakkoliv, klidně remízou.

No ale pak tam byla utkání, kdy byl rozdíl ve skóre pět branek. To mi přijde docela moc. Co vy na to?

Prohráli jsme 0:5 na hřišti divizního Rakovníku, tam byla ukázka jejich kvality, byli v úplně jiný fázi přípravy. Stejným výsledkem jsme prohráli i se Střešovicemi, ale tam jsme nastoupili v hodně kombinované sestavě. U nás v týmu byli tak dva hráči, s kterými se počítá pro sestavu v přeboru. Nedělám z toho přehnané závěry.

A pak přišlo vítězství 7:2 nad Černolicemi. To vás potěšilo?
Z naší strany tam už byla docela slušná sestava. Ale na druhou stranu Černolice byly v jiné fázi přípravy a myslím, že co se týče sestavy, tak na tom byly jako my v Rakovníku. Takže výhra potěšila, ale nelze ji přeceňovat.

Vrcholem pak byla generálka v Berouně, která ale skončila porážkou...

Tam nám chyběli tři hráči základní sestavy, s kterými počítám pro přebor. Musím přiznat, že v první půli jsme hráli špatně, ve druhém poločase už to bylo lepší a celkově by tomu slušela nejspíš remíza.

Asi jste se po příchodu z Bohemians ocitl tak trochu v jiném fotbalovém světě, že?
Samozřejmě, že těch osm let u mládeže bylo něco jiného. Zvykám si na to, hodně věcí poznávám. Věřím, že to bude lepší a lepší.


V čem je to třeba jiné?
Třeba při počtu omluvenek. U mládeže počítáte, že jsou třeba hráči na škole v přírodě, ale tady je těch absencí víc než jsem čekal. Je mi jasné, že hráči mají svoje rodiny, zaměstnání a nemůžou být na každém tréninku, že jich tam nebudu mít dvacet, ale tady je to fakt velký rozdíl.


Myslím, že v tomhle Kopanina není sama. Podobné problémy řeší i jinde.
Taky už jsem slyšel, že mi nezůstane nic jiného, než abych si zvyknul. Ale smiřovat se s tím nebudu. Chci hráče, kteří žijí fotbalem a umí pro něj něco obětovat, byť na amatérské úrovni.

Slyšel jsem o klubu, kde odjeli na soustředění jen s hrstkou hráčů...

Nás tam mělo jet devět, tak jsem to raději zrušil. Řekl jsem si, že bude lepší zůstat doma a pracovat v přípravě třeba pravidelně s patnácti hráči. Na druhou stranu snažíme se o to být co nejlépe připravení. Třeba na první mistrák bychom konečně měli být kompletní, teda s výjimkou Michala Pospíšila. Věřím, že to bude lepší a lepší. Musí být.

René Machálek, sport.cz

www.fotbalpraha.cz

Zdroj:www.fotbalpraha.cz
Článek připravil:cip
 
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Nedělní zápasy přeboru odloženy. Svaz odsunul vše včetně FCPK vs Měcholupy., 17.03.2018
Praha - Pražský fotbalový svaz v sobotu večer vydal prohlášení o odložení všech tří zbývajících duelů 17. kola přeboru Prahy. Z nařízení svazu byla utkání...
Pro Kozlíka sezóna skončila. Přetrhl si opět vaz v koleni a čeká ho operace., 14.03.2018
Přední Kopanina - Smolař Martin Kozlík. Ve třiadvaceti letech čeká fotbalistu FCPK už druhá plastika křížového vazu. Po čtyřech letech od operace levého...
Úspěšný vstup. Jsem rád za tři body, uvedl po jarní premiéře trenér Daniel Vott, 13.03.2018
Satalice - První jarní kolo Pražská teplárenská přeboru mužů nezvládla řada favoritů. Prohrála Dukla Jižní Město, Horní Měcholupy i Braník. Přední Kopanina...
Kopanina posiluje a chce se dostat do první pětky. Rozhovor s koučem Vottem., 08.02.2018
Praha - Byli zvyklí hrát na špici. Osmé místo v tabulce Pražská teplárenská přeboru ale znamená pro Přední Kopaninu velkou motivaci polepšit se ve druhé...
Winter Cup na Kopanině a program všech týmů FCPK tento víkend., 20.01.2018
Přední Kopanina - Zimní příprava všech týmů FC Přední Kopanina se rozběhla na plné obrátky. Víkend je určen pro turnaje a přátelské zápasy. Přinášíme našim...

Další články

Silvestrovský běh v Přední Kopanině opět tahákem. Dorazila stovka běžců., 01.01.2018
Starší žáky B čeká zimní turnaj ve Zličíně. Účastní se ho deset týmů., 30.12.2017
Silvestrovský běh U Drahušky, svižným krokem do nového roku 2018., 16.12.2017
Mladší žáky čeká v Gazzasport zimní lize v Mělníku pět soupeřů., 16.12.2017
Žáci padli ve finále turnaje na penalty! Skalník vyhlášen nejlepším hráčem., 02.12.2017