Text:   
        FanShop | Kontakty | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Sledujte náš Facebook a Instagram ......  
 

S Přední Kopaninou na cestách po Divizi. Díl třináctý: Vysoké Mýto.

Mužstvo:FCPK
Zpracováno:25.05.2017
 
Vysoké Mýto - Přední Kopanina postupem do Divize, čtvrté nejvyšší soutěže v Čechách, přepisuje opět svou historii. Premiérové zápasy s novými soupeři, nové stadióny, nové zážitky. Náš štáb cestuje s týmem a zaznamenává pro naše fanoušky a pro náš klubový archív tyto často neopakovatelné zážitky. Naposledy jsme byli ve Vysokém Mýtě.

Než Kopanina byla před touto sezónou nalosována do východočeské skupiny C (poprvé), neměla s Vysokým Mýtem jinou zkušenost, než že několik let nazpět, dnes už celkem mnoho, v FCPK působil hráč Vysokého Mýta Jiří Zamastil.

Dnes už jsme na zkušenosti bohatší. Na podzim se tým Vysokého Mýta představil na Kopanině (podrobnosti zde) a na jaře jsme vycestovali za odvetou.

Našli jsme nádherný sportovní areál, který je pro divizi nadstandardním stánkem. Hlavní hrací plocha s velkou tribunou a tartanovým oválem okolo sice stále čeká na své otevření po celkové rekonstrukci trávníku, ale i hrací plocha č.2, kde se utkání uskutečnilo, byla exkluzivní. Vzadu je ještě "trojka", kde působí převážně přípravky a další mládež.

Cesta ke hřišti ze šaten v tribuně připomínala téměř romantickou procházku. Můstek přes potok (zde byla pokladna) a parčík obklopený stromy kudy se došlo ke hřišti. Romantiku tohoto místa všem pokazil jen výkon rozhodčích (Hocek, Vnuk, Matoušek), kteří svým křečovitým bojem na dálku za záchranu Trutnova pokazili dojem ze zápasu domácím i hostům. Ale když je to baví ty kluky, i takový je prostě fotbal v Česku ... (více o zápase zde).

Fanoušci FCPK hledali jiné důvody jak si nepokazit náladu, když už se vypravili takovou dálku. Ocenili stánek s občerstvením přímo u hřiště (kromě restaurace v tribuně hlavního stadiónu), kde proběhla velmi dobrá klobása z udírny a pivo Gambrinus. Přeci jen jsme zvyklí na hořké Únětice, takže Gambáč byl sladší a teplejší, ale ke klobáse pořád velmi dobrý doplněk.

Kolorit druhého hřiště ještě doplnilo improvizované komentátorské stanoviště, které sice vypadalo, že se může každou chvilku zřítit, ale chlapi na něm odváděli perfektní práci!

Co říci závěrem, byl to opět zážitek. Vypustíme-li výsledek a zejména tři muže v modrém, užili jsme si to. Děkujeme za návštěvu fanouškům, kteří neváhali vyrazit na jeden z nejdelších výletů v Divizi C, manželům Lešnerovým, Radkovi i Pavlovi, dorazil náš bývalý hráč Aleš Erber z nedalekého Chvojence a naplno fandil i Jirka Pala, který se tentokráte ujal role řidiče klubového autobusu. Ve druhé půli vedle nás bohužel fandil i Tomáš "Pišta" Pešír ... :)

Loučíme se s Vysokém Mýtem, přejeme domácím hodně úspěchů, mají to tam krásné a třeba někdy naviděnou. A pokud Vás zajímá další výlet Kopanina on Tour, tak příště vyrazíme na stadión týmu Ostrá na předměstí Lysé nad Labem.

Podívejte se na přiložené fotografie i krátké video z cesty FC Přední Kopanina do Vysokého Mýta. FCPK víc než fotbal :)

Reklama: Únětický pivovar, partner FC Přední Kopanina. Tradice až do roku 1710. Dnes se vaří únětická desítka, dvanáctka a speciály. Ochutnejte v klubové restauraci U Drahušky nebo přímo v pivovaru www.unetickypivovar.cz 

 

Článek připravil:cip
FCPK TV:https://youtu.be/RhqtHAftRxg
 
Fotograf:cip
Práva k foto:www.fcpk.cz
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

FCPK TV: Bezbranková remíza FCPK a SK Zbraslav. Sestřih zápasu., 11.09.2017
Přední Kopanina - V utkání pátého kola Pražská teplárenská přeboru mezi FC Přední Kopanina a SK Zbraslav se narodila bezbranková remíza. Pro Kopaninu druhá...
Máme na to, vyhrát přebor, řekl třeboradický Viktorin po přestřelce s FCPK, 06.09.2017
Třeboradice - Střílel, přihrával, nevypustil jediný souboj. Odměnou pro záložníka Třeboradic Petra Viktorina bylo vítězství v Pražská teplárenská přeboru...
Rozhodovaly zkušenosti. Nepodlehli jsme panice po inkasovaném gólu., 30.08.2017
Přední Kopanina - Nový trenér FCPK Daniel Vott dovedl své svěřence i ve druhém domácím zápase k vítězství. Kopanina po FK Újezd zvládla naplno bodovat...
FCPK TV: Kopanina poráží Motorlet 3:1. Sestřih nejlepších situací zápasu., 29.08.2017
Přední Kopanina - Pojďme si připomenout sobotní vítězství fotbalistů Přední Kopaniny ve 3. kole Pražská teplárenská přeboru nad rezervou divizního Motorletu....
Spritz Night na stadiónu U Drahušky. Nenechte si ujít repeté 9.září., 20.08.2017
Přední Kopanina - Na stadiónu fotbalistů FCPK proběhla pravá letní party. Koktejly na způsob Spritz a k tomu diskotéka DJ Patrik Rokl. Míchalo se Bellini,...

Další články

Sport na všechny způsoby. Hráči rezervy se jezdí na soustředění bavit a vítězit., 18.08.2017
Kopanina má smutek. Odešel bývalý trenér mládeže a hráč Jiří Čepela., 17.08.2017
Sestřih a rozhovory Přední Kopanina vs FK Újezd. Body zůstaly u letiště., 15.08.2017
Jiná a omlazená Přední Kopanina s novým trenérem Vottem vyhlíží přebor, 11.08.2017
Atraktivní polední nabídka v klubové restauraci U Drahušky pro tento týden., 07.08.2017