Pět gólů byla pro diváky laskomina a další dobrotu si přátelští Brazilci připravili na pozápasové posezení. Přivezli si všechny suroviny pro výrobu u nich tolik oblíbeného koktejlu -
caipirinha, a to včetně originál sklenic s logem klubu. Chutný a silný nápoj pak pouštěli do žil nejen svých a soupeřů z ČSA, ale také hostům restaurace
U Drahušky, kteří tak měli možnost nevšedního zážitku. Klubovou restauraci při své návštěvě Brazilci zcela ovládli.
Kdo je Pantanal Brazil Team:
Amatérsky veteránský fotbalový hobby tým z Brazílie. Nehráli v ČR poprvé a momentálně jsou na zájezdu po střední Evropě. Před tímto přátelským zápasem se zúčastnili turnaje v Budapešti, po utkání miříli do Paříže. V minulosti hráli i turnaj pořádaný SK ČSA.
Kdo je SK ČSA:
Tým SK ČSA byl jako firemní jedenáctka zaměstnanců založen již v roce 1947 a krátce poté odletěl i na první mezinárodní akci do Belgie. Aktuálně je po společenských změnách v republice i v mateřské firmě samotné složen ze zaměstnanců ČSA, holdingu vlastnícího ČSA, spolupracujících firem a bývalých zaměstnanců. Klub se zúcastňuje mezinárodních i tuzemských turnajů a to nejen těch speciálně určenych pro firmy z leteckého odvětví, hraje přátelská utkání. Zároveň v rámci klubu funguje i veteránská sekce, která se také úcastní různých turnajů či utkaní. Jinak již více než 40 let hraje elitní výběr pravidelnou soutěž Sportovního Klubu Rekreační Kopané Praha. V nedávné minulosti dokonce i nejvyšší soutěž.
Více o oblasti Pantanal, odkud Brazilci přiletěli:
Pantanal (z portugalského slova pantano - bažina) je rozsáhlá močálovitá krajina na jihozápadě Brazílie, zasahující také na území Bolívie a Paraguaye. Přesné hranice nejsou definovány, rozloha oblasti se uvádí mezi sto padesáti a dvěma sty tisíci čtverečními kilometry, což z Pantanalu činí největší mokřad světa. V období dešťů bývá zaplaveno okolo čtyř pětin rozlohy Pantanalu, sloupec vody dosahuje až pěti metrů. Oblast je útočištěm vzácných zvířat, jako je kapybara, tapír jihoamerický, vydra obrovská (Pteronura brasiliensis), anakonda nebo kajman. Ramsarská úmluva vyhlásila v roce 1993 Pantanal za lokalitu mezinárodního významu. Jeho relativně malá část (187 818 ha, což představuje zhruba jen 1,3% rozlohy regionu) byla v roce 2000 zapsána na seznam světového přírodního dědictví UNESCO.
zdroj: Wikipedia