Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s námi online ......  
 

Šlágr přeboru se hraje na Lhotce. Třetí Tempo hostí druhou Přední Kopaninu.

Mužstvo:FCPK
Zpracováno:01.04.2023
 
Lhotka - Fanoušky FC Přední Kopanina čeká tento víkend lahůdka. Teda nebude to doma, musí kvůli tomu na Lhotku, ale zápas třetího Tempa s druhou Kopaninou je bezesporu šlágrem kola! Tempo bylo jediné, komu se podařilo na podzim odvézt všechny tři body od letiště. Momentálně oba týmy dělí dva body. Je zaděláno na pořádnou zápletku.

Přebor má zatím jasného suveréna. Jsou to Spoje, které vedou tabulku s jedenáctibodovým náskokem. Ale o druhou příčku, která občas bývá také postupová, zuří boj. Druhá Přední Kopanina 36, třetí Tempo 34, čtvrtá Dukla JM 32.

Jaro odstartovalo lépe FC Tempo. Zatím neprohrálo. Ve třech úvodních kolech dvakrát vyhrálo (Podolí, Kolovraty) a jednou remizovalo (ČAFC). Kopanina zatím ochutnala všechny výsledky. Remízu s Žižkovem B, prohru na Motorletu B a výhru doma s Uhříněvsí.

Tempo je největším klubem v Čechách. Jeho aktuální počet členů má číslo 1087. Nikdo v tuzemsku nemá více. Ani Sparta nebo Slavia. Panelové byty v městské části Lhotka, spadající pod Prahu 4, generují hráče jak na běžícím páse. A klub toho dokázal využít.

Fotbalisté Tempa prožívají skvělou sezónu. Poté co v sezóně 2018/2019, kdy byl zaveden model čtyřech sestupujících, přebor opustili jako čtvrtý tým od konce, prožívají teď zadostiučinění. Následující dvě sezóny totiž měli jasně na postup, ale vždy je zastavil Covid a nedohrané soutěže. V sezóně 2021/22 už nahoru šli a teď dokazují, že právem.

Na podzim se Tempu povedl husarský kousek. Vyhrálo na stadiónu v Přední Kopanině (více zde). Z osmi zde hraných zápasů to bylo jediné, které Kopanina doma prohrála. Utkání rozhodl nešťastný vlastní gól Krejčího. A také nekoncentrovanost domácích, kteří inkasovali gól už v 1.minutě. Nic nebyla platná gólová hlavička Iva Flakse, který s fotbalem začínal právě na Tempu.


Sestřih gólů a všech dramatických zápasů z podzimního duelu FCPK vs Tempo klikně zde


Teď teda přichází odveta. Karty jsou rozdány jasně. Pokud Tempo vyhraje, předskočí svého soupeře o bod a půjde na druhé místo. V případě porážky by však ztrácelo už bodů pět a dokonce by mohlo ztratit i třetí pozici, v případě výhry Dukly JM na Braníku.

Na co si Kopaňáci musí dát největší pozor? Nejlepším střelcem je s deseti góly Jaroslav Klouček. Ten zatím na jaře dvakrát jen střídal a proti ČAFC vůbec nenastoupil. Klíčovým hráčem je zkušený Petr Viktorin uprostřed pole. Šestatřicetiletý borec dodáva žlutočerveným co jim vždy k jejich mládí k výsledkům chybělo. Klid, zkušenost a kvalitu.

Kopanina odstartovala jaro nesměle čtyřmi body z devíti možných a teprve v minulém kole dosáhla na první výhru. Kromě tří bodů byl pozitivní také fakt, že to bylo s nulou v obraně. Uhříněves u letiště padla 0:2 (více).

Oba sobotní soupeři se dobře znají. Trenéři Vott a Vanko spolu pravidelně domlouvají i přátelské zápasy, teď v zimě spolu oba týmy sehrály i generálku. Na Lhotce vyhrála Kopanina 4:2 po dvou brankách Kulhavého, jedné Urbana a Mejdra (více).

Na závěr je správné zmínit, že to nebude poslední vzájemný zápas těchto soupeřů. V dubnu je totiž čeká čtvrtfinále Teskahor poháru Prahy.

To však bude až v dubnu. Teď tady máme 20. kolo přeboru Prahy a bitvu o druhé místo. Výkop na Lhotce je na apríla, v sobotu 1.4. od 16.30 a přenášet ho bude live tvcom.cz . Odkaz na zápas je zde.

Utkání bude řídit rozhodčí Karel Kučera s asistenty Zeleným a Zimou. Delegátem utkání bude Richard Hlaváč.

#KopaninaDoToho

 

Článek připravil:cip
 
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Sezona je u konce! Přečtěte si, jak se kopaninské celky rozloučily s ročníkem., 17.06.2024
Přední Kopanina - Dlouhá sezona 2023/24 je oficiálně za námi! Kopaninské týmy minulý týden odehrály své závěrečné zápasy a nyní se již chystají na prázdniny....
Poslední hrací víkend sezony. Přijďte zakončit tento ročník k Drahušce!, 16.06.2024
Přední Kopanina - Do konce zlaté kopaninské sezony 2023/24 zbývá jeden poslední hrací víkend. Jednalo se o ročník plný emocí, a to dobrých i špatných,...
Kopanina se chce loučit s přeborem výhrou. Ptáček ve hře o krále střelců., 15.06.2024
Praha - V postupovém cíli už fotbalisté Přední Kopaniny dávnou jsou a mohou se těšit na účast v divizi. To ale nic nemění na jejich plánech vyhrát poslední...
Přední Kopanina během posledního domácího víkendu oslavila Double., 10.06.2024
Přední Kopanina - Předposlední hrací víkend této sezony je za námi, a mužské týmy se tak pro tento ročník rozloučili s domácím hřištěm. Rozlučka však proběhla...
Oslavy titulu a mnohem více! Víkendový program FCPK zde., 06.06.2024
Přední Kopanina - Přední Kopanina slaví. A-tým minulý víkend získal titul přeboru Prahy a potvrdil svůj postup do Divize. Nyní ho čeká domácí utkání, při...

Další články

Víkend, který se do historie FCPK zapíše zlatým písmem! Výsledkový servis zde., 03.06.2024
Pohledy trenérů Votta a Kudely na šlágr Zličín vs FCPK. Oba chtějí vyhrát., 01.06.2024
Repeté se Zličínem podruhé v tomto týdnu. První mečbol pro Přední Kopaninu., 31.05.2024
Program Kopaniny na víkend. U Drahušky čtyři zápasy a v sobotu Dětský den., 30.05.2024
Kopaninu čeká finále poháru. Soupeřem bude FC Zličín. Hraje se na Střížkově., 27.05.2024