Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s námi online ......  
 

S přípravou jsem spokojen, Spoje čekají těžká utkání, říká trenér Kopaniny Vott

Mužstvo:FCPK
Zpracováno:02.03.2023
 
Přední Kopanina - Muži FCPK úspěšně dokončili zimní přípravu, která trvala dva měsíce. Po třinácti přátelských utkáních, z nichž 10 vyhráli, je tento víkend konečně čeká start jarní části sezóny. V sobotu se utkají s Královicemi v poháru a za týden už startuje přebor, kdy na Kopaninu přijede rezerva Žižkova. Byl tak ideální čas vyzpovídat hlavního trenéra Daniela Votta. Ten se vyjádřil jak k přípravě, tak k ambicím na jaro.

Během zimní přípravy jste odehráli 13 utkání. Bylo to tak plánované už před začátkem roku, nebo jste přidávali zápasy navíc s průběhem přípravy?

Původně jsme měli naplánovaných cca 6-7 utkání s těžkými soupeři a postupně jsme zápasy doplňovali podle možností a nabídek tak, abychom do zimní přípravy zapojili co nejvíce hráčů s co největší minutáží, aby každý měl prostor ke kvalitní přípravě.

Z celkových 13 utkání jste 10 vyhráli a 3 prohráli. Jste s touto bilancí spokojen, nebo si myslíte, že těch výher mohlo být i více?

Do všech zápasů jsme šli s cílem zvítězit. Přestože to byla příprava, chceme naučit kluky vyhrávat a mít vítěznou mentalitu. Bohužel ve třech utkáních jsme prohráli a mě ty prohry mrzí, přestože měly objektivní příčiny. Zápas s Libiší jsme v poločase vedli a podle mého názoru to mělo být výrazně více než 2:1. Po kompletním prostřídání celého mužstva jsme druhý poločas již kvalitu neudrželi. Pak byl dvojzápas s dorostem Dukly a tam se vše sešlo proti nám. Příliš mnoho hráčů nebylo k dispozici, a někteří z těch, co k dispozici byli, nebyli zcela v pořádku. Tento dvojzápas tedy hrubě nevyšel a v podstatě to byl asi jediný nevydařený den celé zimní přípravy.

Utkali jste se i se čtyřmi divizními celky: Louny, Libiš, Újezd Praha 4 a Hořovice. Tři z nich jste porazili. Dodalo vám to na sebevědomí?

Tyto zápasy jsme zvolili zcela záměrně. K nim bych určitě připočítal i Tempo, které má divizní úroveň. Jasně nám tato utkání ukázala  dvě věci: jednak, že je čelo pražského přeboru zcela srovnatelné s divizí, a pak, že jsme na tyto souboje připraveni.

Co se týká samotného mužstva, jste celkově spokojen s vykonanou prací a docházkou hráčů po dobu přípravy?

Se zimní přípravou jsem spokojen. V naprosté většině tréninků nás bylo okolo 25 hráčů, jen zcela výjimečně klesl počet ke 20. Příprava byla relativně dlouhá a odpracovali jsme co jsme potřebovali. Co se docházky týká, tak až na pár výjimek spokojen jsem. Bohužel ani nám se nevyhnula nějaká zranění nebo i doléčení starých šrámů z podzimní části soutěže, jinak bychom na tom byli ještě lépe.

Když už jsme u docházky, nejlepší střelec týmu - Daniel Urban - je v žebříčku odchozených tréninků mezi posledními místy se 14%. Jaký na to máte názor? Garantují mu góly místo v sestavě?

S Danem jsme byli minulý týden na pivu a vzájemně jsme si popovídali o jeho přínosu a svým způsobem nenahraditelnosti pro tým. Jeho 14% samozřejmě vypadá příšerně, ale je třeba si uvědomit, že Dan není tréninkový hráč a pokud bych ho nutil trénovat více, tak by ho fotbal přestal bavit. On ví, co potřebuje, a společně se pokusíme, aby odehrál soutěž tak, aby to bylo přínosné jak pro něj, tak pro klub.

Na opačném konci tohoto žebříčku je pak druhý útočník - Venca Kočí - který za přípravu nastřílel stejně branek jako Urban a zúčastnil se 100% tréninků. Může být do budoucna adeptem na útočníka číslo 1?

Venca spolu s několika dalšími mladými hráči má opravdu 100% docházku, což svědčí o tom, že jsou ti kluci správně nastaveni. Dělají to proto, že ten sport mají rádi a jdou se tam pobavit. Ano, je super, že má jako Urby stejně branek, ale konkurence do ofenzivy je obrovská a každý se o to musí poprat. Nicméně Venca spolu s dalšími hráči ukazuje, že nyní máme poměrně dost kluků, kteří umí dát gól, což je dobře pro klub.

Během zimy se do kádru zapojilo několik nových hráčů, mezi které mimo jiné patří i váš syn Dominik, počítáte s nimi i do mistrovských utkání?

Ano, do přípravy se s námi zapojilo několik nových kluku hned od začátku. Dlouhodobě jsem stál o Štěpána Hájka, který byl ještě na podzim kapitánem třetiligové Hostouně, a jsem rád, že jeho přestup k nám je již uzavřen. Stejně tak přišel mladý brankář Ondřej Matějka, který byl v divizních Tochovicích a jsem moc rád, že ho tu máme. Na poslední chvíli se naskytla možnost ještě získat dva hráče, a to jednak Dominika, na kterého jste se ptal, a jednak Honzu Kulhavého. Oba jsou stejně staří, hrávali spolu v Bohemce a nyní oba potřebovali trochu fotbalově vypnout a fotbal si užít. Oba jsou to kluci, kteří okusili v mladém věku vyšší soutěž a potřebují restartovat, a jelikož je oba znám velmi dobře, tak se na spolupráci s nimi opravdu těším.

Za týden začíná jarní část sezony a vy jste v boji o titul, jak velký je ten sen klubu postoupit do Divize? 

Vzhledem k tomu, jak tabulka vypadá po podzimu a ztráta na vedoucí Spoje je 8 bodů, tak je jasné, že to nemáme ve svých rukách. Na druhou stranu by byl alibismus říkat, že je přebor rozhodnut, a pokud bude jen trochu možnost, tak se o to určitě porveme. Máme mladé perspektivní mužstvo a jeho sportovní cíl musí být jednoznačně se výkonnostně posouvat.

Jak těžké bude ten deficit na Spoje stáhnout? Je to reálné?

Jak jsem již říkal v předchozí odpovědi – Spoje mají velmi zkušené mužstvo, které na podzim vyhrálo téměř vše. Na druhou stranu je čekají velmi těžká utkání, většině soupeřů z čela přeboru budou čelit venku a budeme doufat, že někde klopýtnou. A pak nás čeká vzájemný zápas, ve kterém pevně doufám, že ještě bude o co hrát.

Máte kromě přeboru ambice vyhrát i pohár?

Poměrně těžká otázka. Nás samozřejmě láká vyhrát všechno – přebor, pohár, a i s B mužstvem 1.A třídu. Uvidíme, jak se bude soutěž vyvíjet, jelikož vím, že není jednoduché bojovat na tolika frontách – mohlo by se to nevyplatit. Nevím, zda budeme za dva měsíce komplet, zda nebudou zranění a podobně. Pokud budeme Spoje stahovat, tak jednoznačně bude mít přednost soutěž. Pokud by to bylo naopak, možná upřednostníme pohár, ale to ukáže až průběh jara.

 

Výsledky zápasů FCPK v zimní přípravě (13 zápasů, 10-0-3, skóre: 52:27)

FCPK 4:3 Žatec (více zde)

FCPK 2:1 Jinočany (více zde)

FCPK 6:3 Louny (více zde)

FCPK 4:5 Libiš (více zde)

FCPK 4:2 Újezd P4 (více zde)

FCPK 5:1 Braník (více zde)

FCPK 7:0 Bílá Hora (více zde)

FCPK 6:3 Hořovice (více zde)

FCPK 0:2 Dukla U18 (více zde)

FCPK 0:3 Dukla U17 (více zde)

FCPK 5:0 Kladno B (více zde)

FCPK 4:2 Tempo (více zde)

FCPK 5:2 Žižkov U18 (více zde)

 

Aktuální tabulka střelců zimní přípravy:

Urban, Kočí - 9 branek

Hájek - 5 branek

Šalanský, Mejdr - 4 branky

Horváth, Bradáč - 3

vlastní branky - 3

Mainolfi, Ptáček, Kulhavý - 2

Veleba, Hollerbach, Flaks, Vik, Čermák, Spizzirri - 1

 

Článek připravil:JT
 
Práva k foto:www.fcpk.cz
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Uzdravený Zavadil si užívá v brance Kopaniny. Věří, že na jaře udrží více nul., 29.02.2024
Praha - Konečně je zpátky. Brankář Přední Kopaniny Luboš Zavadil promarodil velkou část zimní pauzy, ale pár týdnů před startem jarní části Pražská teplárenská...
Starší přípravka se zúčastnila čtyř členného turnaje na Dukle., 25.02.2024
Dukla Praha - V neděli 25. února se starší přípravka zúčastnila dalšího turnaje. Již druhého tento měsíc. Jednalo se o akci pořádanou na Dukle a součástí...
Do sestavy Přední Kopaniny se vrací kanonýr Urban, trefí se proti Velimi?, 23.02.2024
Brandýs - Předposlední vystoupení čeká v sobotu v pravé poledne na turnaji v Brandýse nad Labem na fotbalisty Přední Kopaniny. Lídra Pražská teplárenská...
Galatasaray z Průhonic. Snad to na Letné nebude 4:4 jako s Přední Kopaninou., 22.02.2024
Praha - Sparta se těší na velký svátek. Na Letnou zavítá ve čtvrtek k odvetě play off Evropské ligy slavný turecký klub Galatasaray Istanbul. Stadion českého...
Starší žáky Přední Kopaniny čeká finále zimní ligy s Uhelnými sklady, 21.02.2024
Bílá Hora - Pro starší žáky se zatím nejedná o vydařenou sezonu. Po první polovině soutěže se nachází na jedenáctém místě s dvěma výhrami z jedenácti utkání....

Další články

Přípravný zápas s Libiší zrušen. Soupeř má velkou marodku a málo hráčů., 20.02.2024
Z Petra Hovorky je v zimě střelec. Fandí Schickovi a věří hokejistům na MS., 19.02.2024
Kopanina uzavře nejtěžší týden přípravy dvěma duely. Kouč mění plány., 17.02.2024
Parádní dvougólový návrat Ptáčka. Zranění ho konečně pustilo na hřiště., 15.02.2024
Přední Kopanina se v Brandýse utká s dosud neporaženým domácím výběrem, 13.02.2024