Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Víkend: Bílá Hora vs FCPK U13 1:4 (Vobořil Pavel, Škopek, Novotný z pen., Hanus)...  Příprava: V.Žižkov U19 - FCPK, středa, 7.12.2022, 18:00, UMT Beroun...  Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s námi online ......  

Hustá série Kopaniny na závěr podzimu startuje proti Dukle Jižní Město. Preview.

Mužstvo:FCPK
Zpracováno:28.10.2022
 
Praha - Přebor Prahy má do konce podzimu tři kola. Dvanáct je odehráno. Fotbalisté Přední Kopaniny v uplynulých kolech nasbírali skvělou bilanci: 9 výher, 1 remíza a 2 prohry. Aktuálně jsou na druhém místě s 28 body. Přesto hodnocení nechme až po skončení podzimu. Teď je čekají tři mega těžká kola. Tři týmy z první pětky. Prvních z nich bude Dukla JM. Hraje se na státní svátek 28.10.2022. Následuje Zličín a Spoje.

Pokud chce Kopanina potvrdit své postavení, musí uspět v těžkých zápasech. Teď má šanci, tři má před sebou. První z nich je Dukla Jižní Město. Ta je v tabulce třetí, ztrácí tři body na druhou Kopaninu.

Dukla JM je pro modročervené výrazně neoblíbený soupeř. Od sestupu FCPK z divize v sezóně 2016/2017 sehrály oby týmy sedm zápasů. Z toho šestkrát vyhrála Dukla!!! Pouze jedinkrát brala tři body Kopanina. V listopadu 2018 vyhrála na duklácké UMT Mikulova 5:1. Z tohoto zápasu je třeba si vzít mustr (více zde).

Tentokráte se hraje na trávě na Chodově, adresa Volkovova 2291/3. Ano je to tam, kde před měsícem napadli rozhodčího činovníci Chodova (více). Snad bude tentokráte klid. Proč tam? Dukla nemá svůj domácí stadión. V minulé sezóně si půjčovala travnaté hřiště od Kunratic, teď od Chodova a na umělce hraje na ZŠ Mikulova. Tam se cítí nejvíc doma.

Forma posledních kol? Oba týmy mají stejnou. Z posledních pěti zápasů čtyřikrát vyhrály a jednou prohrály. Kopanina v Hostivaři, Dukla dokonce doma s Kolovraty.

Na obou stranách jsou střelecké ikony. Na domácí straně Ondřej Kotlík, kterého si před čtyřmi lety vytáhla po skvělých výkonech do týmu druholigová Opava (více). Kanonýrem hostů je samozřejmě Daniel Urban. Aktuální stav branek: Kotlík 7 - Urban 15.

Oba týmy se velmi dobře znají. Na lavičkách sedí pevně už několik sezón stejní trenéři, tak uvidíme jestli bude úspěšnější Josef Světlík nebo Daniel Vott.

Ačkoliv se oba týmy naladily pro dnešní zápas výhrou, ani jeden z trenérů nebyl spokojen s výkonem. Kopanina se doma proti Radotínu trápila osmdesát minut 0:0 než musel přijít ne zcela zdravý Daniel Urban a dvěma gólovými přihrávkami posunout svůj tým ke třem bodům. Také Dukla vyhrála o dva góly, a to 3:1 na Čafce. Trenér Světlík však prohlásil: "Přísnější měřítko snesla naše hra jen třicet minut. Pak se hrálo šedesát minut nekoukatelného fotbalu na těžkém terénu. Naštěstí jsme v závěru dokázali dvakrát skórovat."

Oba soupeře dělí tři body, o které je Kopanina v tuto chvíli lepší. Oba společně se pak snaží honit vedoucí TJ Spoje, které jsou zatím hodně suverénní. Jedenáct výher a jedna remíza, nejvíce nastřílených branek (41), nejméně inkasovaných (11). Tahle mašina z žižkovského "Balkánu" zatím jede skvěle. Dukla už má vzájemný zápas odehraný (prohra 2:3), Kopaninu čeká lídr v posledním kole. Kopanina aktuálně ztrácí na čelo šest bodů, Dukla devět. Spoje ve 13.kole hrají doma s Kolovraty a čeká se další výhra.

Zápas Dukla JM vs Přední Kopanina se hraje netradičně v pátek na státní svátek s výkopem 10:30. Hlavním rozhodčím je Martin Šmakal, kterému budou na lajnách pomáhat Adam Trska a Lukáš Andras. Delegátem je Zdeněk Bydžovský. Sudí Martin Šmakal už v této sezóně rozhodoval Kopanině zápas doma s Královicemi, který modročervení vyhráli 3:2.

Utkání můžete sledovat LIVE tradičně na www.tvcom.cz : přímý odkaz na zápas zde

Kuriozitou je osoba fotografa utkání Jiřího Ipsera z Pražského fotbalového svazu. Je s ním spojená jedna tradice. Když dorazí fotit, Kopanina prohrává. Je na čase to změnit !

Po skončení utkání se fanoušci FCPK mohou přesunout do Střešovic, kde od 14:30 nastoupí naše rezerva ve šlágru 13.kola 1.A třídy. Domácí SK Střešovice první místo, hostující Přední Kopanina B třetí místo. Aktuální tabulka zde ...

Přejeme Vám hezký páteční sváteční den. Pokud ho strávíte na některém ze zápasů FCPK (všechny zde) budeme rádi. Sledovat nás můžete i na dálku zde na www nebo na sociální sítích Instagram a Facebook.

Hlavní je: Kopanina do toho !!!

 

Článek připravil:cip
 
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Robert Mazur vařil svíčkovou pro královnu. Tento víkend pro Drahušku., 03.12.2022
Přední Kopanina - Jestli něco je hodně silná zpráva, tak že šéfkuchař restaurace U Drahušky na stadiónu FC Přední Kopanina Robert Mazur vařil svíčkovou...
Přátelský zápas Aritma-Kopanina je zrušen. Nestihne se odklidit sníh., 03.12.2022
Vokovice - Sobotní přátelské utkání mezi divizní Aritmou a Přední Kopaninou je zrušeno. Mělo se hrát 3.12. v 10:30 ve Vokovicích na umělé trávě. Důvodem...
Pochvala od trenéra A týmu? Samozřejmě si toho vážím, říká dorostenec Zavadil, 27.11.2022
Praha – Rok 2005, tehdy se narodil dorostenec Roman Zavadil, který už ve svém věku sbírá zkušenosti v mužích Přední Kopaniny. S dalšími pěti spoluhráči...
Starší přípravce se bohužel turnaj ve Střešovicích nevydařil podle představ., 20.11.2022
Střešovice - Kromě mladší přípravky se do Střešovic jela ukázat i přípravka starší. V tomto případě to bohužel nedopadlo tak slavně, ale i přes to byli...
Kopanina vyslala obě přípravky do Střešovic na Memoriál Vojtěcha Kahovce., 19.11.2022
Střešovice – Na tradičním každoročním turnaji ve Střešovicích, pojmenovaném po panu Vojtěchu Kahovcovi, naše přípravky nechyběly ani letos. Jako vždy byl...

Další články

Skvělý výkon mladší přípravky ve Střešovicích bohužel na bednu nestačil., 19.11.2022
Daniel Urban nejlepší střelec v Praze od ligy až po přebor. Sedmnáct gólů!, 19.11.2022
Razetto těžce kousal porážku od Spojů. Rád by se s týmem dostal do divize., 19.11.2022
Spoje dostaly facku, šlágr s Kopaninou ale chtějí vyhrát, říká Fabio Leggeri, 11.11.2022
Zápas podzimu? Uděláme maximum, abychom náskok Spojů stáhli, velí Vott, 10.11.2022