V generálce na soutěž mladší dorost prohrál proti Modřanům.

Datum a čas:23.03.2024 13:00  |  Poločas: 1 : 0  |  Tým: Mladší dorost (U17)
Góly:80. Azare (1:1)
Sestava:Štička - Brychka, Nachtman, Peřina, Tekushev - Fuksa, Azare, Kysilka - Krejča, Chudada, Bradáč. Náhradníci: Franěk, Buleca, Jeřábek, Včelař, Fronk, Hauer, Bernas, Lukeš. Trenéři: Kamil Chudada, Štěpán Růžička.

Bílá Hora - V sobotu 23.3. odehrál mladší dorost generálku před začátkem jarní části soutěže, k čemuž dojde příští víkend. Soupeřem byly Modřany. Jednalo se o celkově šestý zápas U17 od začátku kalendářního roku. První poločas FCPK příliš nevyšel a do šaten šla za deficitu 0:1. V druhé půli však dokázali modročervení soupeři zavařit a v 80. minutě se dočkali vyrovnávající branky. V poslední desetiminutovce zápasu měla obě mužstva šance, avšak nakonec to byly Modřany, které daly v samém závěru vítězný gól.

Hodnocení trenéra - Kamil Chudada:

Utkání se hrálo na UMT Bílá Hora za silného větru. Náš tým nastoupil první poločas proti větru a některé nakopávané míče končily zpět za našimi hráči. Snažili jsme se o presink, který však nebyl podporován ze středu zálohy a zpátky nám střed zálohy zase chyběl, a obrana byla zbytečně zatažená bez vystupování proti dobrému soupeř. Ten kombinoval a roztahoval hru do stran a nebál se kombinovat odzadu krátkou hrou. Dvakrát vystřelili pěkně na branku a golman Štička skvěle zasáhl, ale i my jsme se dostali do pár šancí, ale s nedůrazným zakončením. Ve 30. minutě hosté po pravé straně zakombinovali prošli přes nedůrazně bránící hráče a dali úvodní branku. Poločas skončil 0:1. Prostřídali jsme a za pomoci větru jsme dostali hosty pod tlak a přes strany se dostali pěknými kombinacemi před branku, ale nezakončili jsme. V 75. vystřelil Chudada ze 40m a trefil břevno a dorážku jsme nezvládli. Dlouhými míči jsme se dostávali do brejků, ale řada z míčů končila u brankáře hostí. V 80. minutě hodil z pravé strany Včelař aut, důrazně hrající Lukeš vybojoval ve vápně míč, jeho střelu výborný brankář vyrazil, ale dobíhající Azare dorazil míč do branku a srovnal na 1:1. Hosté si vytvořili 2 tutové šance, kdy jedna skončila na břevnu a druhá mimo tyče.

Pak Jeřábek zahodil 2 tutovky, kdy stál sám proti brankáři, Štička výkopem z brány přestřelil přes celé hřiště brankáře a ten vykopával ven z branky na poslední chvíli.

Hra se více vyrovnala, přibylo faulů a v 89. však po nedůrazu obrany proběhl hostující hráč, vypíchnul vyběhnuvšímu Štičkovi míč a zvýšil na 2:1. Dostali jsme se ještě do šancí. Chudada z trestného kopu od pravé lajny protáhl golmana, který vyrazil na břevno, ale branku už jsme nevstřelili a v generálce na mistrovské utkání padli. Soupeř hrál dobře kombinačně a byl v řadě pasáží fotbalově lepší. Některé z kluků je třeba pochválit, někteří mile překvapili, ale jsem zklamán z výkonů některých borců, kteří by měli být oporami. Dobrý výkon předvedl druhý poločas Hauer.

Hřiště:Bílá Hora