Tabulka střelců:

Starší žáci (U15)6-1SK Ďáblice B
 Starší žáci si připisují první vítězství na jaře. Posouvají se díky tomu v tabulce o pár míst nahoru!

Datum a čas:14.04.2024 10:30  |  Poločas: 3 : 1  |  Tým: Starší žáci (U15)
Góly:17. Novotný (1:0), 18. Bošek (2:0), 23. Buleca (3:0), 45. Buleca (4:1), 49. Bošek (5:1), 66. Pokluda (6:1)
Góly-soupeř:40. Macek (3:1)
Sestava:Slivenecký - Jeřábek, Pokluda, Flek, Peřina - Novotný, Voska, Bošek (K) - Škopek, Hanus, Buleca. Náhradníci: Šálek, Borůvka. Trenér: Martin Skočdopole.
Sestava-soupeř:Smetana - Paulus M., Postupa, Hergl, Kemenyash (K) - Hovan, Nasser, Gábor - Fiala, Kabyn, Nunning. Náhradníci: Bursa, Paulus S., Petráš, Storožuk, Macek, Soldát, Petr. Trenér: Luláš Horváth.

Přední Kopanina - V neděli dopoledne nastoupili do svého třetího jarního mistráku starší žáci. Ve čtrnáctém kole 1. A třídy je čekal doma U Drahušky souboj s týmem Ďáblic B. Jednalo se o důležitý zápas v boji o záchranu. Poslední FCPK měla o bod méně než Ďáblice, a tak se v tomto duelu hrálo o hodně. Domácí začali lépe, v 17. minutě se poprvé prosadili a už o minutku později opět vsítili branku. Do poločasu dal každý tým ještě po jednom gólu, a tak se strany měnily za stavu 3:1. V druhé půli však už modročervení svému soupeři nedovolili vrátit se zpět do hry, a trefili se ještě třikrát. Po dvou brankách dali kopaninští Bošek a Buleca, a FCPK U15 si tak připsala první výhru a důležité tři body!

Hodnocení trenéra - Martin Skočdopole:

Konečně po dlouhé době mohu napsat velice pozitivní článek, co se týče výkonu našich svěřenců. Již v týdnu bylo na hráčích vidět, jak moc je nakopl první poločas z minulého kola proti Zličínu. Celou dobu jsme si vtloukali do hlavy, že pokud budeme dodržovat určitá pravidla a nasazení, tak už se to musí konečně zlomit. Opravdu, konečně se to zlomilo a odnesly to Ďáblice, náš přímý konkurent v boji o záchranu.

Oproti minulému týdnu se muselo v sestavě udělat pár změn, které byly zapříčiněné absencí Tekusheva, Vovkaniče a Čejky. Perfektně je ovšem zastoupili Peřina, Novotný a Voska. Všichni kluci nastoupili do zápasu velmi dobře nabuzení a jasně si šli za třemi body od úvodního hvizdu. Nebáli se kombinovat, skvěle zhušťovali prostor při obrané činnosti, nebáli se přitvrdit, když bylo potřeba, což v našem případě nebývalo vůbec zvykem. Skóre otevřel v 17. minutě nádhernou střelou Jonáš Novotný. Kopanina pokračovala v náporu a za minutu se výstavně trefil kapitán Bošek, ten opět odehrál skvělý zápas a společně s Márou Voskou byli neúnavným motorem ve středu zálohy. Ve 23. minutě se mazácky prosadil Petr Buleca, který celý zápas napadal rozehrávku soupeře a obraně Ďáblic nedopřál chvíli klidu. Soupeř se v prvním poločase prosadil až v samém závěru. Gól do šatny nás ovšem nerozhodil a ve druhém dějství jsme pokračovali v soustavném tlaku. Nejprve se krásně hlavou prosadil Petr Buleca, ale gól byl pro údajný ofsajd odvolán. Zdravě naštvaný Buleca se o minutu později prosadil znovu a tentokrát byla branka bez problémů uznána. Ve 49. minutě se po rohu prosadil opět kapitán Bošek. Na konečných 6:1 upravil nádhernou trefou do šibenice uzdravivší se Kuba Pokluda, doufejme, že ho problémy se zády již nebudou limitovat, protože Kuba je obrovským přínosem do našich obranných řad.

Za týden nás čeká další domácí zápas, kdy na stadion U Drahušky dorazí silný Braník. Pokud kluci ještě více zpevní obranu, přitvrdí a zpřesní kombinaci, tak se bude dát hrát vyrovnaný zápas i proti Braníku.
Rozhodčí:Jeřábek Martin.