Mladší dorost vítězí počtvrté v řadě! Tentokrát porazil Kuratice.

Datum a čas:20.04.2024 13:30  |  Poločas: 1 : 0  |  Tým: Mladší dorost (U17)
Góly:44. Vrabec (1:0), 51. Kaška (2:0, as. Lukeš)
Góly-soupeř:66. Matyáš D. (2:1)
Sestava:Štička, Brychka, Peřina, Včelař, Škorňa, Azare, Živkovski, Chudada, Krejča, Kaška, Nachtman. Náhradníci: Lukeš, Borůvka, Dejdar, Fronk, Hanus, Vrabec. Trenér: Kamil Chudada.
Sestava-soupeř:Kábrt - Jahoda, Jandík, Matyáš D., Matyáš J. - Troníček, Romero, Hrášek - Hampl (K), Sviták, Khudonazar. Náhradníci: Kanclíř, Kovář, Svocák. Trenér: Josef Sviták.

Přední Kopanina - Mladší dorost FCPK se v patnáctém kole 2. třídy utkal v domácím prostředí s Kunraticemi. Tato kopaninská kategorie vede tabulku a zatím v sezoně ztratila pouze pět bodů. Na krk jí však dýchají Horní Počernice, a tak si nemůže dovolit klopýtnout. Soupeř z Kunratic je pátý, a pro modročervené se tak nejednalo o lehký souboj. Na branku se dlouho čekalo, avšak ta přišla pro domácí v ideální chvíli, když Jan Vrabec vstřelil gól do šatny. Poločas 1:0. Narozdíl od první půle se v té druhé skóre změnilo rychle, po trefě kopaninského Kašky, který náskok zdvojnásobil. Následně však vstřelili branku i hosté, kteří tak posledních 20 minut měli naději přece jenom si ze stadionu U Drahušky něco odnést. Kopanina však odolala a vedení si udržela. Vyhrává tak počtvrté za sebou a pokračuje v roli lídra soutěže!

Hodnocení trenéra - Kamil Chudada:

Poprvé v sezoně jsme nastoupili ve žlutých dresech a zápas jsme začali tlakem, který vyústil v několik neproměněných gólovek. I soupeř se dostal do šancí a na rozdíl od nás ví, co je v kombinaci trojúhelník. Nepřihrajeme si zejména uprostřed, nepřeneseme hru....kombinačně bída. Spousta neproměněných šancí (Krejča 3, Nachtman, Chudada atd.) nás pak stojí spoustu sil a nervů. Soupeř měl šikovnou levou stranu, tak nás tam občas potrápil. Na závěr prvního poločasu ve 44. minutě vybojovali naši hoši roh, který krásně kopl Hanus a na správném místě stál Vrabec, který doklepl do prázdné branky 1:0. Druhý poločas jsme začali skvěle, pěkné kombinace a další šance. Dvakrát krásně podržel a přihrál míč Lukeš, při druhé nahrávce uprostřed hřiště v 51. dostal míč Kaška, který chvíli zaváhal, ale pak poslal pumelici ze 30m rovnou do šibenice - 2:0. Pak se hra přelévala nahoru dolu, i soupeř měl šance a kopal řadu přímých kopů, ale až v 66. po rohu ze stejné pozice jako Vrabec, skóroval hostující hráč a snížil na 2:1. A pak zase nervy, které nakonec přinesly 3 kýžené body. Soupeř hrál místy pěkné kombinace a nebyl rozhodně horším týmem. Z našich kluků předvedl slušný a nebojácný výkon starší žák Hanus a pochvalu zaslouží Kaška.

Rozhodčí:Michal Šírl
Žluté karty:Štička, Nachtman - Matyáš D.