FC Velim 3-4FCPK
 Přední Kopanina přestřílela Velim. U třech gólů byl uzdravený Urban.

Datum a čas:24.02.2024 12:00  |  Poločas: 2 : 2  |  Tým: FCPK
Turnaj:Zimní liga mužů v Brandýse
Góly:4. Urban (0:1, as. Razetto), 13. Kučera z pen. (0:2, as. Urban), 57. Hýsek (2:3, as. Hovorka), 69. Bradáč (3:4, as. Urban)
Góly-soupeř:22. Hanych (1:2), 33. Seifert (2:2), 63. Šindelář z pen. (3:3)
Sestava:Matějka (46. Zavadil) - Tržický, Kučera, Hovorka - Asad - Mejdr (46. Schierreich), Hollerbach, Razetto (46. Hýsek), Zelenka (46. Bradáč) - Ptáček (20. Hájek), Urban. Trenér: Daniel Vott.

Brandýs - Fotbalisté Přední Kopaniny zvládli předposlední zápas zimního turnaje v Brandýse nad Labem vítězně. Porazili FC Velim, účastníka středočeského krajského přeboru, 4:3. Hodně znát byl návrat útočníka Daniela Urbana, který se vrátil po zranění s bilancí 1+2. Kopanina má v turnaji bilanci 4 výhry, 2 prohry a své učinkování v Brandýse ukončí za týden utkáním proti FC Horky nad Jizerou. Kopaňáci mají stále šanci na celkové vítězství v turnaji.

Vyrovnaný zápas mezi Velimí a Kopaninou vyhrál šťastnější tým. Oba týmy střídaly lepší a horší pasáže, na obou stranách bylo kromě gólů ještě hodně dalších šancí. Kopanina byla více efektivní v proměňování než soupeř a v závěru zuby nehty držela vedení, které udržela.

Kopaňáci nastoupili s ambiciózním rozestavením na dva útočníky, tři beky a pět záložníků. To nedělají příliš často, ale když se jim sešli uzdravení Urban s Ptáčkem, proč ne. Bohužel test skončil po dvaceti minutách, protože Ptáček po faulu soupeře odkulhal. Nahradil ho Hájek, který nejprve doplnil Urbana na hrotu a ve druhé půli přešel tým na systém čtyř obránců a jednoho hroťáka - Urbana s Hájkem v podhrotu.

Kopanině vyšel skvěle úvod utkání. Už ve 4. minutě ulička Razetta a Urban pod gólmanem 1:0 pro hosty. Ve 13. minutě úder soupeře do obličeje Urbana, penalta a Kučera 2:0.

Dvoubrankový náskok Kopaňáky uspal. Možná zapomněli, že hrají s třetím týmem středočeského přeboru. Modročervení vyklidili pole a zbytek poločasu byli horším týmem. Velim soupeře za pasivitu potrestala dvěma góly a do půle bylo vyrovnáno. Nejprve Asad při rozehrávce od branky chyboval a bylo z toho laciné snížení na 1:2 ve 22. minutě, aby ve 33. minutě ztratil uprostřed hřiště míč Hollerbach a rychlá akce přes levé křídlo a centr do vápna znamenala vyrovnání na 2:2.

Škoda, že ve 26. minutě sympatický únik Hollerbacha nezvládl po zpětné přihrávce lépe zakončit Štěpán Hájek.

Celý zápas FC Velim vs FC Přední Kopanina si můžete pustit zde

Do druhé půle šli všichni náhradníci včetně gólmana Zavadila. Zápas skončil také pro trojici Zelenka, Razetto, Mejdr. Místo nich přišli Schierreich, Hýsek a Bradáč.

A byl to právě střídající Hýsek, který poslal v 57. minutě Kopaninu znovu do vedení. Trefil se nádherně z rohu velkého vápna na zadní tyč, gólman se natahoval marně - 2:3.

Jestli si trenér Vott minule proti Kosmonosům liboval za udrženou nulu, tak teď mu defenziva opět dělala starosti. Problémy měli Kopaňáci zejména s akcemi po stranách, odkud chodily nebezpečné centry. Po jednom takoveém v 63. minutě fauloval Tržický a z penalty bylo opět srovnáno na 3:3.

Druhá půle byla hodně neuspořádaná, ani jeden tým jí takticky nezvládal. Velim měla šance, které neproměňovala, na druhé straně Kopanina chodila snadno do brejků, ze kterých mohla definitivně rozhodnout. A jeden takový moment přišel. Urban našel v 69. minutě na pravé straně volného Bradáče, který prostřelil gólmana - 3:4. Urban pak šel ještě sám na gólmana, ale už neměl síly.

Na druhé straně Zavadil čelil řadě nebezpečných situací, ale vše pochytal včetně závaru v 85. minutě a nádherného trestného kopu v 89. minutě.

Kopanina zvítězila nad kvalitním soupeřem, celkově už počtvrté v turnaji. Týmu se však málem vymstilo uspokojení ze získaného náskoku a slabá hra v defenzivě, která soupeři umožnila řadu příležitostí. Kopanina dosud v turnaji udržela dvakrát nulu (Dobrovice, Kosmonosy), ve zbývajících čtyřech zápasech patnáckrát inkasovala! Tady je potřeba se zlepšit.

Hodnocení trenéra - Radim Truksa (FC Velim):

Jsem strašně nasr... když budu upřímnej. Šílený vstup do zápasu, trvalo nám deset patnáct minut než jsme se srovnali, pak náš výkon nebyl špatný, dokázali jsme do poločasu vyrovnat a řekl bych, že Kopanina kromě jedné střely nic dalšího neměla. Ve druhém poločase jsem věřil, že my s naší kvalitou dopředu soupeře přestřílíme, bohužel jsem se mýlil a viděl jsem tam diametrálně velký rozdíl v proměňování šancí, kde my jsme jich měli myslím výrazně víc než Kopanina, ale pokud jsem dobře počítal, tak soupeř ze šesti střel, čtyři góly, což my jsme bohužel nedali a těch střel a šancí jsmě měli určitě výrazně více než soupeř. Takže z mého pohledu, když budu hodnotit Velim, hra dopředu OK, hra dozadu šílený za mě. Druhá půle taková živelná, nahoru dolů, my jsme většinu zápasu tahali za kratší konec co se týká výsledku, takže jsem soupeře pořád doháněli a měli okna vzadu. Kopanina hrála na brejky, hráč číslo 10 (pozn. Urban) jim tady udělal zápas v mých očích, protože my jsme za celý zápas nepřišli na to, že všechny nebezpečné situace šly přes něj a my jsme ho nedokázali v těch soubojích vůbec uhrát, takže jsme se poučili do dalších zápasů a v mistrákách to doufám, bude lepší. Trochu emoce na adresu rozhodčího, oboustranně, ale to k tomu patří, za mě dobrej zápas, ale se špatným výsledkem pro nás.

Hodnocení trenéra - Daniel Vott (FC Přední Kopanina):

S utkáním nejsem spokojen z několik hledisek. Chtěli jsme vyzkoušet jak bude fungovat dvojice Urban Ptáček v útoku, protože v podstatě půl roku jsme tu možnost neměli, a asi by to fungovalo, protože začátek jsme byli aktivnější, vedli jsme 2:0, ale pak po nesmyslným faulu soupeře Ptáček musel odstoupit, takže jsme to moc neprověřili a jen doufám, že Vojta bude v pořádku. Druhý s čím jsem nespokojený, jsou tři inkasované góly. Chtěli jsme hrát vzadu nejlíp na nulu, ale pak jsme soupeři darovali dva góly. Napadali nás nahoře ve čtyřech při rozehrávce, měli jsme to výrazně zjednodušit a k těm situacím by nedošlo. Třetí co mě zklamalo, že na konci jsme pletli nohama, což jsme zase neměli tak náročný týden, aby k tomu byl důvod, nevím čím to bylo, jestli se tak oteplilo, nebo nevím, ale nebyli jsme aktivní a jen pasivně bránili výhru, byť paradoxně jsme měli 3-4 brejkové situace, které jsme mohli vyřešit do gólu a výsledek mohl být výraznější. Nic to ale nemění, že nám to tam hořelo, standardky nebezpečný, nákopy ze stran nebezpečný, honili jsme to na poslední chvíli, nejsem s defenzivní prací celého mužstva spokojený. Zároveň však máme výhru, ta se počítá, samozřejmě nám jde v turnaji o přípravu, ale dobré výsledky motivují a je fajn, že jsme mezi nejlepšími. Chyby si musíme rozebrat, za týden generálka s FC Horky, věřím že se dobře naladíme na přeborový start.