Sokol Královice 0-6FCPK
 Další korálek do sbírky a šest gólů do sítě Královic. Vojtěch Ptáček hattrick!

Datum a čas:04.05.2024 10:30  |  Poločas: 0 : 2  |  Tým: FCPK
Góly:11. Ptáček (0:1, as. Urban), 26. Šalanský (0:2, as. Krejčí), 49. Zelenka (0:3, as. Ptáček), 69. Ptáček (0:4, as. Kučera), 83. Hájek (0:5), 89. Ptáček (0:6, as. Mainolfi)
Góly-soupeř:-
Sestava:Matějka - Kučera, Tržický (46. Mejdr), Krejčí (38. Mainolfi), Hovorka - Asad (68. Vágner) - Šalanský (46. Razetto), Hollerbach, Zelenka - Ptáček, Urban (K) (46. Hájek). Trenér: Daniel Vott.
Sestava-soupeř:Drahorád - Lády, Vacík (K), Misbakhetdinov (23. Borsuk), Semančík - Mašek, Staněk, Síkora - Šemro, Nevařil, Janoušek (88. Skala). Trenér: René Ollé.

Královice - Jasná záležitost! Cesta fotbalistů Přední Kopaniny na opačný konec metropole se změnila v šestibrankovou výhru. Královice na jaře získaly už 15 bodů, tedy více než za celý podzim, ale na Kopaninu nestačily. K demolici soupeře přispěl třemi góly nejlepší střelec FCPK Vojtěch Ptáček, dále se trefili Šalanský, Hájek a z trestného kopu nádherně Zelenka. Kopanina si v čele udržuje náskok šesti bodů na Tempo a v příštím kole hostí doma v derby tým SK Střešovice.

Ohlasy utkání
René Ollé (Královice): Pokud chcete porazit Kopaninu, která dala Tempu i Vyšehradu čtyři góly na jejich hřišti a třeba Kolovratům dokonce sedm branek, tak se vám musí sejít několik faktorů. Musíte mít kompletní tým, který bude plný sebevědomí, a ještě musí každý hráč předvést nadstandardní výkon. Bohužel, my se nacházíme v situaci, kdy opravdu počítáme každého zdravého hráče a myslím, že ta situace ještě nějakou chvíli potrvá. I v tomhle utkání se nám bohužel zranil na delší dobu další z hráčů, kdy po souboji s gólmanem si zlomil klíční kost Misbakhetdinov. Do zápasu jsme chtěli vstoupit aktivně, ale jak říkám, vůči kvalitě soupeře a útočnému duu Ptáček - Urban to bylo velmi těžké, protože to jsou nadstandardní hráči opravdu převyšující tuto soutěž a na jejich kombinaci je radost se dívat. Také nás vytrestali. Když se Kopanina ujala vedení, tak bohužel musím říct, že situace, která vedla ke zranění našeho hráče, se dala řešit i kartou jiné barvy než žluté. Bohužel byl zápas z naší strany o tom, jak zvládneme defenzivní část hry. A to vzhledem k rozestavení a možnostem bylo s každou přibývající minutou a vysílením dost těžké. Do ofenzivy jsme se takřka vůbec nedostali. Do poločasu jsme dostali ještě druhý gól, ale musím přiznat, že Ivoš Drahorád v brance vychytal další čtyři góly a minimálně tři stoprocentní šance hráči Kopaniny neproměnili. Do druhé půle jsem klukům říkal, ať se pokusí i v této bohužel dost rozklížené sestavě bojovat a připravovat se na další zápasy, které pro nás budou určitě důležitější. Hned v úvodu druhé půle jsme dostali krásný gól od Zelenky a obával jsem se, abychom nedostali nějaký větší příděl. Nakonec gólů bylo šest a ke dvěma, možná třem, jsme soupeři hodně pomohli. I my jsme měli nějakou dobrou pasáž, kdy jsme mohli zkorigovat, což by nás mohlo povzbudit. Soupeř má suverénně divizní tým a převyšuje tuto soutěž ofenzivní i defenzivní hrou. Když jsem se podíval na jejich lavičku, viděl jsem tam dalších pět hráčů, co by u nás byli v základu. Gratuluji soupeři k výhře a nám nezbývá, než se pokusit postupně dávat dohromady a snad se nám během dvou tří týdnů začnou vracet naši klíčoví hráči, co jsou zranění. Budeme se muset v závěru soutěže koncentrovat na to, abychom začali taky dělat nějaké body. Klukům musím přesto poděkovat. Když se vyhrává, tak jsou všichni strašně pozitivní a v pohodě, ale být pozitivní, zůstat nad věcí a zvládat situace, kdy to zrovna nejde, je složité. O to víc po klucích chci, aby i v téhle fázi, kdy vidí, že nejsme kompletní a chybí nám pět klíčových hráčů, více bojovali a snažili se být pozitivní, protože ty klíčové zápasy pro nás teprve přijdou.
Daniel Vott (Kopanina): Myslím, že jsme vyhráli naprosto zaslouženě a výsledek je pro soupeře ještě lichotivý. Myslím, že Urban i Ptáček mohli mít třeba po dvaceti minutách na kontě pět gólů. Až bych řekl, že zápas neměl přeborovou úroveň. Nás může těšit, že jsme o další krok dál ke splnění našeho cíle. Mrzuté je zranění Tržického a Krejčího, to je obrovský kaz na tomhle utkání.

Nejlepší hráči TJ Sokol Královice: Ivo Drahorád a Petr Vacík
Nejlepší hráč FC Přední Kopanina: Ali Asad

Rozhodčí:Hejma - Marek, Janšta
Delegát:Gotthard
Žluté karty:Staněk - Matějka
Hřiště:Královice