SK Motorlet Praha B4-1FCPK
 Překvapení kola na úkor Kopaniny. V Jinonicích dostala čtyři góly od Motorletu.

Datum a čas:16.03.2024 13:15  |  Poločas: 0 : 0  |  Tým: FCPK
Góly:73. Urban (3:1)
Góly-soupeř:51. Konopásek (1:0), 67. Borovski (2:0), 70. Alexandr (3:0), 85. Alexandr (4:1)
Sestava:Matějka - Kučera, Wise, Tržický, Hovorka - Asad - Mejdr, Zelenka, Razetto (61. Hýsek), Šalanský (61. Ptáček) - Urban (K). Trenér: Daniel Vott.
Sestava-soupeř:Mihálek – Průša (55. Pokorný), Borovski, Lukášek, Sehedi – Hroník (73. Sejdija), Alexandr – Konopásek, Hrabina (64. Klaban), Novotný (64. Krym) – Nádr (73. Cuc). Trenér: Václav Socher.

Jinonice - Fotbalisté Přední Kopaniny zapisují první jarní prohru, celkově pátou v ročníku. Na stadiónu rezervy třetiligového Motorletu podlehli vysoko 1:4. Motorlet B dosytosti využil možnost sáhnout pro hráče áčka a Kopanina tahala v utkání za kratší konec. Jedinou gólovou radost zařídil Dan Urban svou dvanáctou brankou v sezóně. Za týden se představí modročervení poprvé na jaře doma U Drahušky v Přední Kopanině proti Uhříněvsi.

V Jinonicích padlo pět branek, všechny ve druhé půli. Do přestávky měli víc míč v držení domácí, ale šance byly na obou stranách. Po přestávce brzy otevřel skóre v 51. minutě Konopásek a domácí tým plný šikovných talentů chytil vítr do plachet, navíc hrál s výrazným větrem, známým pro jinonickou umělku, v zádech.

Na branku Kopaniny se valily další útoky, dvakrát skvěle zasáhl gólman Matějka v obrovských šancích soupeře. Čekalo se jak budou reagovat hosté, ale ti se překvapivě nezmohli na odpor. A přišla druhá a třetí branka domácích.

Teprve pak se hosté trochu probrali a snížili Urbanem, který přehodil gólmana Mihálka a zaznamenal svou dvanáctkou branku v této sezóně. Urban se prosadil v obou zatím odehraných jarních zápasech. Po brance Urbana přišla nejlepší pasáž Kopaniny, kde šel ještě Ptáček sám na gólmana a lítaly tam centry z obou stran, vše však utnul čtvrtý gól na druhé straně.

Čtvrtou branku Motorletu B vstřelil třiadvacetiletý Adam Alexandr, odchovanec pražské Sparty, který už hraje pravidelně za áčko Motorletu a proti Kopanině předvedl naplno svou kvalitu. Trenér Socher ho vyhlásil po zásluze nejlepším hráčem utkání.

Konec zápasu, po pravdě Kopanina mohla být ráda za 1:4. Šance měla, soupeř víc. Pokud chtěli hosté pomýšlet na lepší výsledek, potřebovali dostat domácí mladíky pod tlak. Třeba vstřelit první gól. To se nezdařilo a hosté nevýrazným výkonem domácí kvalitě cestu ke třem bodům usnadnili. Pokud se chce Kopanina seriózně ucházet o první místo, může si dovolit zaváhání, ale otázka kolik a jedno už si vybrala.

Hodnocení trenérů :

Václav Socher (Motorlet B): „Na Kopaninu jsme si paradoxně věřili. Protože co trénuji, tak jsme jí vždycky porazili. Rozhodně jsme se nebáli. Tedy Urbyho se bojíme vždycky, ale v sestavě byl nahoře odříznutý. Kopanina proto až tolik nehrozila. Od začátku jsme chtěli být mírně pasivnější a pak je překvapit nějakým presem. Jenže oni nás překvapili, že zalezli a my jsme dobývali hned od začátku. Naší nekvalitou individuální jsme ale Kopaninu nepotrestali hned. Měli jsme čtyři akce, co by se měly proměňovat. Za mě jsme měli vést v půli 2:0 a bylo by to klidnější. Všechno jsme dohnali ve druhé půli, i když tam byly tři velké gólovky. Se vší úctou ke Kopanině, my jsme měli dát sedm, osm gólů dnes. Kluci z áčka pomohli, jsem na ně náročný, tak vědí, že když by nelítali, tak půjdou klidně ve třicáté minutě dolů. Za tenhle zápas jsem jim poděkoval, zhruba takhle si tu pomoc potřebuji. Byli přínosem jak kvalitou, tak přístupem. Oni byli i minule, tam ale neodevzdali, tak šli o poločase dolů. Tady Adam Alexandr podal fantastický výkon, posílám vedení do skupiny známky a tady se nebudu bát blížit desítce. Předvedl nádherný věci, hrál i za áčko a byl nejlepší.“
Nejlepší hráč: Adam Alexandr.

Daniel Vott (Přední Kopanina): „Nám bylo jasné, že ten zápas bude strašně těžký. Motorlet B byl posílený hráči z áčka, co to šlo. Dokonce i hráči, co zasáhli do utkání áčka ráno, tak šli hrát. Kvalita se ukázala. I my jsme ale měli šance, jenže jsme je nedali. Kdybychom vedli, vypadalo by to jinak. Bohužel jsme po přestávce dostali první gól, který to utkání zlomil. Dojeli jsme i na to, že jsme měli souběh utkání, takže jsme měli jen dva hráče. To v takovém utkání bylo málo. Měli jsme první velkou šanci, kdy gólman vyrazil balon a Razetto přestřelil prázdnou branku, to měl být gól. Taky Urby šel sám na gólmana, a to, co udělal na konci, to se mu mělo povést na začátku a bylo by to možná jiné kdybychom vedli. Druhý gól soupeře to korunoval, v tu chvíli byl Motorlet B strašně silný a nám docházeli síly. Soupeř měl šikovné hráče, měl sedm posil z áčka, to je velký rozdíl, kvalita byla hodně znát. Kvalitou jsou výš než v přeboru. Ti kluci pravidelně hrají třetí ligu.
Nejlepší hráč: Jakub Tržický