Starší dorost (U19)2-2AFK Slavoj Podolí Praha
 Starší dorost nenaplnil roli favorita. Proti Podolí pouze remíza.

Datum a čas:15.10.2023 15:30  |  Poločas: 0 : 1  |  Tým: Starší dorost (U19)
Góly:61. Všetečka (1:2, as. Rahimič), 90. Škorňa (2:2)
Góly-soupeř:21. Keraghel (0:1), 53. Gottwald (0:2)
Sestava:Novák - Bíro (46. Manghi), Škorňa, Všetečka, Sokol - Rahimič (70. Chudada), Smejkal, Šimek, Hrubý (73. Dejdar) - Sellers (K), Skalník. Trenér: Michal Jonáš.
Sestava-soupeř:Škubal - Keraghel, Obrtel (80. Alb), Pokorný, Novák - Toman, Imramovský, Hoffmann (59. Nováček) - Heneberk, Tomsa (K), Gottwald. Trenér: Michal Trojan.

Přední Kopanina - Sedmý mistrák své soutěže vykopl starší dorost v neděli odpoledne proti Slavoji Podolí. Vzhledem k tomu, že byli před utkáním modročervení na 3. pozici a soupeř sídlí na pozici předposlední, měl souboj poměrně jasného favorita. Navzdory očekávání vyšli do vedení právě hosté, kteří zakončili první půli s jednobrankovým náskokem. Nedlouho po začátku druhého poločasu dokonce své vedení Podolí navýšilo na 2:0, a z na první pohled lehkého klání se pro FCPK stalo boj alespoň o remízu. První krok přišel v 61. minutě, kdy domácí snížili skrz Všetečku. Dlouho se však nic nedělo, až do té doby, co v 90. minutě vyrovnal na 2:2 kopaninský Kryštof Škorňa. FCPK kvůli ztraceným bodům padá na 4. místo.

Hodnocení trenéra - Michal Jonáš:

Zápas, kde přišlo z mé strany hrozně moc změn na pozicích, což bylo vyústění minulého zápasu. Což vedlo i k tomu zkusit vlastně všechny kluky na jiné pozici. Bylo vidět, že až na výjimky nám to vůbec nevyhovovalo. A možná tento tah nás stál výhru. První poločas hrál spíše soupeř,a to vedlo i ke gólu, který jsme dostali po standardce hlavičkou. Bylo to jen vyústění toho, že jsme nevyhráli jeden souboj. Za zmínku stojí asi jen 100 % šance, kterou nedal Bíro po samostatném ,,nájezdu” na gólmana.

Druhý poločas jsme vlastně začali v rozestavení a sestavě, kterou většinou hrajeme, a bylo to znát. Nicméně po neznalosti pravidel sudího jsme dostali gól z jasného ofsajdu. A poté po konzultaci s ním ještě proti nám pisknul penaltu, která byla snad ještě větším výsměchem, nicméně dnes na pozici golmana Novák dokázal rozhodit útočníka natolik, že netrefil ani bránu. Potom se nám povedla situace a Všetečka snížil na 1:2, avšak místo tlaku přišla opět tentokrat jasná penalta pro soupeře. Opět hostujiciho hráče doslova zdeptal Novák a vykopnul i druhou penaltu. Potom měl ještě jeden neskutečný zakrok na lajně, kde soupeř běžel snad 5 na 1 a nakonec po jeho nákopu se po skrumáži prosadil Škorňa. Nakonec výsledek 2:2, za který můžeme být vlastně rádi. Doufám, že už nikdo nebude říkat a nadávat na někoho jiného na jiné pozici, a týmu to naopak pomůže. Opět se ukázalo, že když chceme, dokážeme toho hodně. Chtěl bych pochválit za tento zápas Kryštofa Škorňu, který má za sebou první základní sestavu a zvládnul pozici stopera ve starších skvěle, a ještě vyšperkoval svůj výkon gólem. Také bych rád pochválil Míru Nováka za svůj neskutečný výkon v bráně.

Rozhodčí:Sabuka David
Žluté karty:Novák, Hrubý - Imramovský, Matuszny
Hřiště:Př. Kopanina