FCPK1-3SK Motorlet Praha B
 Strašidelný první poločas poslal Kopaninu do kolen. Prohrála i druhý domácí zápas.

Datum a čas:19.08.2023 17:00  |  Poločas: 0 : 3  |  Tým: FCPK
Góly:48. Urban z pen. (1:3, as. Ptáček)
Góly-soupeř:5. Ani (0:1), 36. Borovski (0:2), 45. Ani (0:3)
Sestava:Zavadil - Kučera, Tržický, Schierreich (46. Hýsek), Hovorka (46. Mainolfi) - Asad, Hollerbach (46. Wise) - Razetto (46. Bradáč), Zelenka (84. Spizzirri), Ptáček - Urban (K). Trenér: Daniel Vott.
Sestava-soupeř:Šmerda - Průša, Scharf (K), Lukášek, Borovski (88. Musil) - Žižka, Hrabina (73. Novotný), Veselý (88. Krym) - Dvořáček (57. Vorlíček), Blažek (57. Pokorný), Ani. Trenér: Václav Socher.

Přední Kopanina - Fotbalisté Přední Kopaniny prožívají ubohý start do nového ročníku přeboru Prahy. Ze tří zápasů dvakrát prohráli, v obou případech doma! Naposledy s Motorletem B 1:3. Soupeř, který tradičně v posledních letech na Kopanině body nechával, teď všechny odváží. Rozhodla o tom první půle, kdy hosté potrestali namistrovaný výkon Kopaniny třemi góly. Ve druhé půli pozdě bycha honit.

Jestli si svěřenci trenéra Votta mysleli, že z hubené jednobrankové výhry venku nad Viktorií Žižkov B v minulém kole se Motorletu rozklepou kolena a sám se porazí, šeredně se zmýlili. Poločas 0:3 na domácím stadiónu nepamatujeme kdy naposledy, jestli vůbec. Byla to ostuda!

Prostupná obrana, chybující gólman, dopředu jen platonické pokusy. Domácí hráči se v první půli takzvaně jen zúčastnili. A Motorlet nabídku rozhodnout zápas využil a třikrát skóroval.

V poločase byla na střídání v podstatě celá jedenáctka. Domácí trenéři se rozhodli využít čtyři z šesti možností. Dolů šel Schierreich, Hovorka, Hollerbach a Razetto. Nahoru Mainolfi, Wise (premíéra v áčku), Bradáč a Hýsek.

Druhá půle začala slibně. Hned v jejím začátku byl faulován Ptáček a Urban z penalty svým prvním gólem v nové sezóně snížil na 1:3.

Rychlý korigující gól nastartoval kopaninské hráče, byl vzpruhou pro fanoušky. Naopak mladí hráči Motorletu ztratili glanc.

Byla z toho skvělá dvacetiminutovka s několika tutovkami. Bohužel bez gólového vyjádření a to byl kámen úrazu. Místo kontaktního gólu na jednobrankový rozdíl to bylo stále o dva. Elán domácích se začal postupně vytrácet, v drtivém vedru nenacházeli síly fyzické ani mentální ještě něco s výsledkem udělat. Naopak to byli hosté, kteří šli několikrát do otevřené obrany a gólman Zavadil vytáhl několik kvalitních zákroků.

Čtyřminutové nastavení a poslední hvizd rozhočího Wulkana. Kopanina prohrává s Motorletem B 1:3. Před čtrnácti dny prohrála také doma s Braníkem 0:1. Přestože jsou odehrána teprve tři kola, tento start je velmi nepovedený a mužstvo, které inkasuje za tři kola šest branek a dvakrát doma v úvodu sezóny neudělá ani bod o titul hrát tentokráte nebude.

Zatím jediný úspěch je výhra 3:2 venku nad Žižkovem B ve 2.kole. Teď jedou modročervení podruhé ven. Soupeřem bude Čechie Uhříněves.

Daniel Vott (Kopanina): Pro nás toto utkání přineslo velké rozčarování. Zejména první poločas nabídl z naší strany snad nejhorší výkon za celou dobu, co jsem na Kopanině. Do druhého poločasu jsme si něco řekli, udělali pár změn a z jeho kraje se nám podařilo snížit. Bohužel to bylo vše a soupeř si to zkušeně pohlídal do vítězného konce. Motorletu tímto gratuluji a nám nezbývá nic jiného, než si toto utkání pořádně rozebrat, zamyslet se nad tímto výkonem a do dalších bojů nastoupit jako stará dobrá Kopča.
Václav Socher (Motorlet B): Do utkání jsme šli s tím, že nemáme co ztratit, ale tajně věřili, že se nám proti takovýmto soupeřům hraje dobře, viz. naše jarní výhra 3:0. Podle podobných notiček se odehrál i první poločas, který skončil zaslouženě naším tříbrankovým vedením. Ve druhém poločase jsme chtěli co nejdéle vydržet bez obdržené branky, ale stal se pravý opak. Domácí v jeho úvodu snížili na 1:3 z penalty, kterou raději nebudu komentovat. Tento moment nás trochu vykolejil. V závěru, při snaze domácích něco s výsledkem ještě udělat, jsme se dostali do několika vyložených šancí, které jsme bohužel nedokázali proměnit v branku, což jako bývalý útočník ještě nyní nechápu. Chtěli jsme zde bodovat, a nakonec vezeme body tři, což nás velmi těší.

Nejlepší hráč FC Přední Kopanina: Jacob Charles Wise
Nejlepší hráči FK Motorlet Praha B: Zdeněk Žižka a Ondřej Lukášek

Rozhodčí:Wulkan - Tikal, Pazderský
Žluté karty:Ptáček, Urban, Wise, Bradáč - Průša, Žižka, Dvořáček