Tabulka střelců: M-A

FCPK2-2SK Hostivař
 Kopanina čtyři kola bez výhry. Teď si odvezla remízu i zachraňující se Hostivař.

Datum a čas:13.05.2023 15:00  |  Poločas: 2 : 2  |  Tým: FCPK
Góly:30. Kulhavý (1:0), 45. Vott (2:2)
Střelci FCPK:Kulhavý Jan (30.),
Góly-soupeř:38. Hollerbach (vlastní, 1:1), 45. Kučera (1:2)
Sestava:Zavadil - Hollerbach (70. Čermák), Škarda, Krejčí (K), Hovorka (90. Spizzirii) - Ptáček (58. Šalanský), Asad - Razetto, Vott, Hájek (70. Urban) - Kulhavý. Trenér: Daniel Vott.
Sestava-soupeř:Provazník - Laštovka, Kříž, Penc (K), Kortiš - Lehner (90. Chleborád), Mucha, Žampa (81. Kadlčík) - Šticha, Kučera, Sýkora (64. Kronovetr).

Přední Kopanina - Ve 26. kole přeboru Prahy se Přední Kopanina doma utkala s Hostivaří. Oba týmy do zápasu šly s myšlenkou ukončení své nepříznivé série. Domácí nebrali plný počet bodů z utkání už téměř měsíc a hosté prohráli čtyři zápasy v řadě. S remízou 2:2 byli určitě spokojenější hosté. Kopanina vedla, pak prohrávala a nakonec aspoň srovnala. Branky dávali Kulhavý a Vott. V příštím kole jedou modročervení do Radotína.

První v souboji udeřili modročervení, když se ve 30. minutě prosadil Jan Kulhavý. Tomu neuvěřitelně "namazal" Viktor Žampa, který se při malé domů nevšiml pozdě se vracejícího Kulhavého.

Pak však celá defenzíva hostů přihlížela sólíčku Šimona Štichy, jehož centr si do vlastní branky následně srazil domácí Hollerbach 1:1.

Obě mužstva do konce poločasu udeřila ještě jednou. Nejprve zaspala obrana FCPK při standardní situaci, aby záhy domácí srovnali Vottem. Hráč zapůjčený do konce sezóny z druholigové Příbrami vstřelil svou šestou branku a do šaten se šlo za stavu 2:2.

V druhé půli už spíš něž branky padaly žluté karty, a stav se tak neměnil. Konečný výsledek 2:2. Kopanina zůstává na druhém místě, ale její náskok se ztenčil na jeden bod před Duklou Jižní Město a tři body před Tempem.

Hodnocení trenérů:

Daniel Vott (Kopanina): Na našich výkonech leží nějaká deka a nejsme schopni dotáhnout zápas do vítězného konce. Hostivař zde hrála o všechno a byla odměněna jednobodovým ziskem. Věřím, že za týden se v Radotíně snad již vrátíme zpět na vítěznou vlnu.
Petr Procházka (Hostivař): Samozřejmě jsme velice rádi, že jsme to konečně střelecky prolomili, a dokonce jsme mohli přidat ještě jeden či dva góly, ale také jsme na druhou stranu mohli hodně inkasovat. Domácí na nás od začátku vlétli a svojí aktivitou si vybojovali mnoho standardních situací a rohových kopů, ale vše jsme ustáli zásluhou brankáře Provazníka, který všechny centry pochytal do rukavic, jako kdyby v nich měl magnet. Pak jsme opět domácím doslova darovali špatně zahranou malou domů úvodní branku. Takováto branka se snad může podařit v letošní sezoně jen nám. Potěšilo mě, že to kluci psychicky ustáli a ještě do přestávky jsme to dokázali otočit. Bohužel jsme vedení neudrželi. V nastaveném čase jsme nedokázali balon urvat z vápna a domácí toho využili k vyrovnání. Ve druhém poločase již žádná branka nepadla, a tak jsme rádi za zisk bodu, protože Kopanina byla nejkvalitnějším soupeřem, který proti nám na jaře nastoupil. Rovněž jsem rád, že se nám pomalu uzdravuje kádr, který budeme v nadcházejících důležitých zápasech moc potřebovat.

Nejlepší hráč FC Přední Kopanina: Ali Asad.
Nejlepší hráč SK Hostivař: celý tým za kolektivní bojovnost.

Rozhodčí:Nebáznivý - Tikal, Vítek
Delegát:Walter
Žluté karty:Hovorka, Ptáček, Asad - Laštovka, Kříž, Penc, Kortiš, Žampa
Hřiště:Př.Kopanina