První jarní výhra. Přední Kopanina si doma poradila s Čechií Uhříněves.

Datum a čas:25.03.2023 15:00  |  Poločas: 0 : 0  |  Tým: FCPK
Góly:59. Razetto z pen. (1:0, as. Urban), 85. Vott (2:0, as. Mainolfi)
Góly-soupeř:-
Sestava:Zavadil – Kučera, Krejčí, Škarda, Hovorka (69. Šalanský) – Asad – Mejdr, Razetto (90. Kočí), Vott – Hájek (79. Mainolfi), Urban (79. Kulhavý). Trenér: Daniel Vott.
Sestava-soupeř:Beránek – M. Hrubý, Podvín, Chadim, Kovařík, P. Hrubý – Blažek (61. Sarkisyan), Vaněk, Študent (61. Tran), Aust (61. Mazanec) – Peterka. Trenér: František Vitovský.

Přední Kopanina - Dvě kola čekali fotbalisté Přední Kopaniny na první jarní výhru. Ve třetím to vyšlo! Návrat na domácí stadiónu U Drahušky si osladili dvoubrankovým vítězstvím nad Čechií Uhříněves. Skórovali Razetto z penalty a Dominik Vott. Kopanina se vrací na druhou příčku tabulky, na spoje ztrácí 11 bodů. Třetí je Tempo o dva body zpět a v příštím kole jede Kopanina právě na Lhotku.

Podzimní utkání, ve kterém Kopanina "přejela" Uhříněves na jejím hřišti 5:0 se neopakovalo. U letiště zápas rozhodla situace z 58. minuty. Kolmici do vápna Hájek sklepl na Urbana, který se hrnul do zakončení, ale sestřelil ho hostující Podvín. Penaltu bezpečně proměnil Razetto.

Branka nasměrovala modročervené ke třem bodům. Do té doby byl výsledek na vážkách. Domácí měli velké šance, ale hosté trefili za bezbrankového stavu dvakrát břevno!

Vše pojistil pět minut před koncem Dominik Vott, který po přihrávce od Mainolfiho před gólmanem Beránkem s ledovým klidem zakončil a svým druhým gólem po zimním příchodu stanovil konečné skóre 2:0.

Kopanina byla lepším týmem, ale kdyby Čechii místo brankové konstrukce něco spadlo do branky, měli domácí s výsledkem honičku. Podmínky v utkání byly totiž extrémní. Zima, velmi silný vítr a déšť. Nutno dodat, že terén se po zimní pauze také potřebuje dostat do pohody, takže svěřenci trenéra Votta mohli být rádi, že šli v utkání do vedení.

V dalším kole čeká Kopaninu velká bitva. Jede na Lhotku, na stadión FC Tempo. Souboj druhého se třetím je na programu v sobotu 1.4.2023 od 16.30.

Ohlasy utkání
Daniel Vott (Kopanina): Těžké utkání na těžkém terénu a v nepříjemných podmínkách. Hosté se předvedli sympatickým bojovným výkonem, ale myslím si, že naše vítězství je zcela zasloužené. Výhru jsme již nutně potřebovali, a proto si výsledku vážím a jsem za něj rád.
Martin Kovařík (Uhříněves): Na soupeře jsme se dobře připravili a věděli jsme, že se bude hrát na těžkém terénu. Takže to žádná fotbalová lahůdka pro oko fanouška nebyla. Měli jsme fotbalovou smůlu, když jsme dvakrát trefili brankovou konstrukci. Domácí se dostali do vedení po úspěšné exekuci pokutového kopu a nám nezbývalo nic jiného, něž to více otevřít a pokusit se o vyrovnání. To domácí zkušenou hrou nedopustili, navíc přidali i druhou branku, která definitivně rozhodla o jejich vítězství.

Nejlepší hráč FC Přední Kopanina: Daniel Urban.
Nejlepší hráč SK Čechie Uhříněves: Adam Peterka.

Rozhodčí:Hruška - Šmakal, Zloch
Delegát:Bydžovský
Žluté karty:Urban - Vaněk